Προς το περιεχόμενο

Ρατσιστής δρόμος στην Πεύκη


steliospal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τα "σαμαράκια" έχουν προδιαγραφές, και δεν έχουν καμία σχέση με τις περισσότερες "κακοτεχνίες" που συναντάμε στους δρόμους και είναι κατασκευές των Δήμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@steliospal:

 

Την εν λόγω πινακίδα τη γράφεις εκεί που πρέπει για 2 λόγους:

  • 1ον δεν υφίσταται τέτοιο πράγμα σύμφωνα με τον ΚΟΚ
  • 2ον οι κάτοικοι της εν λόγω περιοχής έχουν επιδείξει επανειλημμένως φασιστικές συμπεριφορές· προς το τέλος του παράδρομου της Αττικής Οδού έχουν βάλει μέχρι και μπάζα και ζαρντινιέρες για να κλείσουν τους κάθετους δρόμους, με αποτέλεσμα τελικά να μην μπορείς να στρίψεις πουθενά δεξιά και ο παράδρομος της αττικής οδού να σε πηγαίνε καρφωτό στην Κύμης, κάνοντας έναν τεράστιο κύκλο.

Ναι, οκ, κατανοώ ότι δε γουστάρουν να περνάει όλη η κίνηση του Mall μέσα από τα σπίτια τους, όμως στην τελική εμείς που μένουμε 2 περιοχές παραπάνω δεν τους φταίμε σε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα αγνοώ αυτό το απαγορευτικό. Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη. Δλδ, από την Πεύκη πως αλλιώς μπορείς να πας στο Μωλ; Να κατέβεις από Κύμης; Ούτε καν το έχω σκεφτεί ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@steliospal:

Ναι, οκ, κατανοώ ότι δε γουστάρουν να περνάει όλη η κίνηση του Mall μέσα από τα σπίτια τους, όμως στην τελική εμείς που μένουμε 2 περιοχές παραπάνω δεν τους φταίμε σε τίποτα.

 

Και αυτό κάνω όπως και πολύ ακόμα... και πίστεψε με δεν τους κατανοώ καθόλου... επειδή άνοιξε το μαλλ και θα έχει κίνηση τι θα κάνουμε δηλαδή? δεν περνάμε μέσα από τα σπίτια τους απ' έξω περνάμε. Και στο φινάλε αν είναι να κάνουμε και το ίδιο και για την πανόρμου...τι φταίνε οι κάτοικοι της πανόρμου για την κίνηση...:whistle:

@ άποικος όπως θα έχεις παρατηρήσει κι εσύ είναι 2-3 οι δρόμοι αυτοί στην περιοχή έτσι?? μάλιστα σε έναν δρόμο κάνανε "έργα" και μετά δεν τον ανοίξανε, αφήσανε τα μπάζα εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτό είναι ο άσπρος κύκλος με το κόκκινο περίγραμμα αλλά ποία είναι η διαφορά μεταξύ των δύο σημάτων δεν γνωρίζω. Υ.Γ. το σημείωμα οτι εξαιρούνται οι μόνιμοι κάτοικοι το έχουν γράψει μέσα στον άσπρο κύκλο:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε steliospal. Το σήμα που αναφέρεις (χωρίς βέβαια την την εξαίρεση των μόνιμων κατοίκων) είναι η ρυθμιστική πινακίδα Ρ-8 "Κλειστή οδός για όλα τα οχήματα και προς τις δύο κατευθύνσεις", σε αντίθεση με την Ρ-7 "Απαγορεύεται η είσοδος σε όλα τα οχήματα". Νομίζω πως είναι διακριτή η διαφορά των 2 ρυθμιστικών πινακίδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok και τώρα διαβάστε αυτό: πήρε η άδελφή μου τηλέφωνο τον δήμο αμαρουσίου και ρώτησε για τον εν λόγω δρόμο και της είπαν οτι μάζεψαν υπογραφές οι κάτοικοι και έγινε αυτό !!!!Ρώτησε πολύ φυσιολογικά "δηλαδή μπορώ κι εγώ να μαζέψω υπογραφές και να κλείσω το δρόμο μου?" και η απάντηση ήταν "ναι μπορείτε να το κάνετε αυτό":shock::shock::shock::shock::shifty::shifty::shifty::shifty::lol: αν είναι ποτέ δυνατό!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...