Προς το περιεχόμενο

Ταξιδια VS gadgets


koulouri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μην φανταστειτε οτι ειναι πολλα τα λεφτα για το ταξιδι btw..

Απο α

Αθηνα 8α παρω το αεροπλανακι και ειναι 150? μεχρι Μαδριτη και μετα Καναρια και εκει ειναι αρκετα φθηνη η ζωη..

 

1) Με ποια αεροπορική;

2) Προφανώς ταξίδι. Προφανώς. Εντάξει, έφαγες πολλά λεφτά από τα προβλεπόμενα, αλλά οκ, είδες πως είναι. Δε γίνεται να το ρωτάς αφού το έκανες =ρ

3) Διαφωνώ με τον αφεντικό7 ότι στα 50 σου που δε θα ξέρεις αν θα έχεις άδειες, χρόνους, παιδιά και μαλακίες θα μπορείς να δεις τον κόσμο. Γενικά, όταν είσαι φοιτητής και έχεις τη δυνατότητα να ταξιδέψεις, δε το αναβάλλεις λες και θα ζήσεις ως τα 400 σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί νέοι άνθρωποι στον πολιτισμένο κόσμο που μαζεύουν λεφτά και μετά ξεσκίζονται στα ταξίδια, δεν είναι τελείως βλάκες. Κι αν θες τη συμβουλή μου, καλά τα νησιά και η ξάπλα, αλλά δοκίμασε να κάνεις κι ένα ταξίδι με τρένο, να μένεις σε χόστελ, να γνωρίσεις άσχετο κόσμο. Έχεις να κερδίσεις πολύ περισσότερα πράγματα ως άτομο και, πιθανότατα, θα περάσεις και φοβερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζιιιιιζ.Κοίτα μετά από κάποια ηλικία αναγκαστικά θα πηγαίνεις με τη γυναίκα σου και τα παιδιά σου εκδρομές.Το θέμα είναι να αλλαζεις συνήθειες.Αν λοιπόν στα 20 και στα 40 κάνεις το ίδιο πράγμα δε λέει.Οπότε ξεχνάς τα Καναρίνια και πας κάπου που συχνάζουν άτομα της ηλικίας σου για διασκέδαση(με ότι αυτό συνεπάγεται) και όχι με κάποια που σε μερικούς μήνες δε θα της λες ούτε γεια.

 

Μπα, τότε θα λέει: "δε ...άω που δε ...άω, δεν παίζω με κανά XBOX;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps3 :-p καλά πλάκα μας κάνεις τώρα; εγώ φοιτητής παλεύω να μαζέψω φράγκα και να ξεμπλέξω με τη σχολή για να κάνω ενα διήμερο ρουμανία σε κάτι φιλαράκια, και εσύ που μπορείς σκέφτεσαι να αντικαταστήσεις την γαμάτη ζωή με 0 και 1; έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε ξεχνάς τα Καναρίνια και πας κάπου που συχνάζουν άτομα της ηλικίας σου για διασκέδαση(με ότι αυτό συνεπάγεται)

 

μα τα Καναρια εχουν πιο πολυ κεφι και νεολαια απο Μυκονο και Ιμπιζα μαζι!

 

μην το ψαχνεις, η διασκεδαση ειναι απιστευτη (βεβαια το να πας με κοπελα μου κανει λιγο ακυρο) και τα ποτα ΠΑΝΦΘΗΝΑ! μου εκατσε σε μαγαζι να παρω 3 ουισκι κολα με 5 ευρω (!)

 

σε ποιο νησι θες να πας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί νέοι άνθρωποι στον πολιτισμένο κόσμο που μαζεύουν λεφτά και μετά ξεσκίζονται στα ταξίδια, δεν είναι τελείως βλάκες. Κι αν θες τη συμβουλή μου, καλά τα νησιά και η ξάπλα, αλλά δοκίμασε να κάνεις κι ένα ταξίδι με τρένο, να μένεις σε χόστελ, να γνωρίσεις άσχετο κόσμο. Έχεις να κερδίσεις πολύ περισσότερα πράγματα ως άτομο και, πιθανότατα, θα περάσεις και φοβερά.

[offtopic]

+1 για το hostel απλά εννοείται όχι με κοπέλα μαζί....

Με φίλους-φίλες (γενικά παρέα και όχι το έτερον ήμισυ....) είναι συγκλονιστική εμπειρία.

Στην αρχή το φοβόμουν αλλά τελικά ο κόσμος που γνωρίζεις σε αυτά τα καταπληκτικά "τύπου ξενοδοχεία" είναι τρομερή εμπειρία!!!!

Και με τρένο πρέπει να μετράει το ταξίδι (να είσαι ο ορισμός του τουρίστα) αν κρίνω από τα μικρά ταξίδια που έχω κάνει με τρένο εντός Ελλάδας!!!

[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 απο μενα για το ταξιδι.με την κοπελα μου το χουμε ξεσκισει το θεμα (οσο μας επιτρεπουν τα οικονομικα μας) και δεν το εχουμε μετανοιωσει..

 

γενικα +1 στα ταξιδια.μεσα σε λογικα πλαισια παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ταξίδι. Γύρνα τώρα που μπορείς γιατί άμα περάσουν τα χρόνια και κάνεις οικογένεια, έχεις επαγγελματικές υποχρεώσεις και όλα αυτά τα ωραία θα λές "τι μ@λ.. ήμουν που δεν πηγα τότε που μπορούσα"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχά! Μόνο εγώ δηλαδή θα προτιμούσα τα gadgets :-) :lol:

 

Τα ταξίδια τα βλέπω ως κάτι δευτερευών και είδος πολυτέλειας. Ακόμα και αν θα πήγαινα κάπου για ταξίδι... θα πήγαινα κάπου που έχει ενδιαφέρουσα αγορά (Tokyo, N.Y, London) Πρωτα θα επενδύσω σε κάτι που μακροχρόνια θα μου δώσει ευχαρίστηση (πχ ενα καλο home cinema) και κατα δεύτερο λόγο και μόνο εφόσον μπορω και μου περισσεύουν σε ένα ταξίδι για sightseeing.

 

But thats just me....

 

ΥΓ: δεν αναφέρομαι στην συγκεκριμένη υπόθεση, αλλα γενικά. Ειδικά για την περίπτωση ενα ταξίδι στα Κανάρια στοιχίζει αρκετά περισσοτερο απο ενα Xbox... οπότε αλλάζει λίγο το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, σήμερα, το να πας απλώς για να δεις αξιοθέατα είναι εως και σπατάλη χρόνου και χρήματος, αφού μπορείς να πάρεις μια καλή ιδέα από ντοκιμαντέρ, ίντερνετ κτλ κτλ. Το ταξίδι έχει νόημα αν προσπαθήσεις να γνωρίσεις και λίγο τον τόπο και τους ανθρώπους. Γι' αυτό και είναι προτιμότερο να το κάνεις όταν είσαι νέος. Έχεις ακόμα χρόνο να αλλάξεις τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα, να αξιοποιήσεις τις εμπειρίες. Στα 50 και τα 60, είναι μάλλον για αναψυχή αποκλειστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...