Προς το περιεχόμενο

Βραβεία Όσκαρ 2008


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια για τα οπτικα εφε , αυτη την αηδια βγαλανε???? Καλα τα Transformers σε εφε , ειναι ετη μπροστα απο την b-class movie(κατα την γνωμη μου) golden compass....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τα ειδα και εγω λαιβ προχθες και πηγα και κατευθειαν στην δουλεια.. zzzZZZzz

Περα απο την τραγελαφικη εξελιξη με το Trasformers και τα 3 οσκαρ που πηρε το ομολογουμενως καλο παντως Bourne Ultimatum εχω να πω το εξης.

 

Βλεπωντας ξανα με πιο "ωριμη" ματια ολες τις προτεινομενες ταινιες για οσκαρ καλυτερης ταινιας και ισως σκηνοθεσιας νομιζω οτι το There will be blood αδικηθηκε.

Παλι καλα που πηρε το οσκαρ πρωτου αντρικου ρολου δλδ ο τρισμεγιστος Daniel..Εχω την εντυπωση πως αν ο Bardem(ηθοποιαρα μεγαλη και τεραστιο ταλεντο) ηταν στους υποψηφιους για πρωτο αντρικο ρολο θα το περνε και θα τα περνα και εγω στο κρανος.:P

Γαματος στην ταινια και γενικοτερα φυσικα ο Javier, αλλα προσωπικα ωχρειουσε μπροστα στην ερμηνεια του Daniel.. B)

Παλι καλα που μπηκαν σε διαφορετικες κατηγοριες...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο john stewart τα παρουσίαζε, μπέρδεψες τους παρουσιαστές. It's o.k., though, you're simpleton and thus you make mistakes.

 

για το colbert report λεω στον σχολιασμο που εκανε για την τελετη στην εκπομπη στις 26/2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως το ιδιο θα ελεγα(καλα,αν επαιζε ο ανταμ σαντλερ στη θεση του λιουις ισως οχι:-D:P),δεν νομιζω πως η ταινια δεν ειχε το σεναριο κ τη σκηνοθεσια ωστε να εξαρταται απο ενα μεγαλο ονομα για να φανει(αν κ ο λιους την σηκωσε στους ωμους του)...:-)..οκ,γουστα,εμενα μου φανηκε πολυ ανωτερο,αλλα οκ,δεν καθοριζουν βραβεια(κ ειδικα τετοια,καθαρα σκοπιμοτητων κ ψευτογκλαμουριας)την αξια μιας ταινιας...ειδικα παντως η σκηνοθεσια,ηταν για σεμιναριο σε ολους τους επιδοξους coppola-scorsese wannabes..πες πως το στορυ παραηταν αιχμηρο για τα αμερικανικα ιδεωδη(αν κ των κοεν εχωνε)..η σκηνοθεσια ομως ειδικα,πραγματικα δεν ειχε αντιπαλο!!

 

πολύ Δανίκα διαβάζεις εσύ...:-)

Πάντως συμφωνώ. Επίσης, λέγεται ότι η ταινία θεωρήθηκε "πολιτικά επικίνδυνη" και ασφαλώς τα Όσκαρς δεν είναι τελείως "καθαρά" και αξιοκρατικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ Δανίκα διαβάζεις εσύ...:-)

Πάντως συμφωνώ. Επίσης, λέγεται ότι η ταινία θεωρήθηκε "πολιτικά επικίνδυνη" και ασφαλώς τα Όσκαρς δεν είναι τελείως "καθαρά" και αξιοκρατικά.

 

:-D:-DΗ αληθεια ειναι πως διαβαζω κ απο αυτον(αν κ ειναι ωρες ωρες τελειως γτπ-δες κριτικη σημερα στο 3:10 to yuma,ποοοοσοοο τον εχει φαει δλδ...),αλλα για το ενημερωτικο καθαρα...anyway,σιγουρα ειναι ταινια Not politicaly correct για ΗΠΑ,αμα κατσει καποιος κ το αναλυσει κ το επεξεργαστει λιγο,ειναι παρα πολυ αιχμηρο για το πως πατησε στα ποδια του κ με τι τιμηματα κ πραξεις στεκεται ορθιο αυτο το εθνος που λεγεται αμερικη κ συνεχιζει να εξουσιαζει ολο το κοσμο...ταινιαρα,5 μερες μετα,ακομα την σκεφτομαι συνεχως,σιγουρα απο τις καλυτερες που εχω δει εβερ...

ΚΑΙ θα το ξαναπω,γτ δεν το εχω χωνεψει ακομα:SPECIAL EFFECTS το Golden compass?>????A ΡΕ OPTIMOUS πΟΥ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ....:mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι αδικήθηκε το sicko, αλλά αν λάβει κανείς ως δεδομένα τα εξής:

 

1.O Μoore έχει ξαναπάρει oscar.

 

2. Δε ξέρουμε το ποιόν των μελών της ακαδημίας. Ναι, ο τρόπος που αποφασίζουν για τα oscars είναι δημοκρατικός, αλλά αυτοί που αποφασίζουν..ποιος ξέρει τι κουμάσια είναι.

 

τότε δε με αγγίζει ιδιαίτερα το ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...