Προς το περιεχόμενο

Βραβεία Όσκαρ 2008


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κι εγώ νομίζω ότι φέτος θα είναι η χρονιά του Χαβιε και θα ήμουν ακόμα πιο σίγουρος αν από την λίστα έλειπε ο Χόφμαν. Αυτός ο άθρωπος μαζεύει τις υποψηφιότητες και τα βραβεία σα στραγάλια. 40 νίκες, άλλες 24 υποψηφιότητες και φυσικά το Όσκαρ πριν 2 χρόνια. Έχει κι αυτό το στυλ με το μουστάκι, την καράφλα και το γυαλί και ξέρουμε πόσο γουστάρει η ακαδημία τις μεταμορφώσεις.

 

Δε ξέρω..αν το έπαιζα πάντως στοιχημα θα δυσκολευόμουν πολύ! :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο μπαρδεμ,αλλα κεισι αφλεκ για μενα,δεν τον ακουμπαει κανεις φετος,ουτε κατα διανοια....τα ζωα τα αμερικανακια, the assasination of jesse james τπτ οι αχρηστοι κ κλασανε παλι τον τιμ μπαρτον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που η τρισμέγιστη πατάτα, άρχων της βαρεμάρας american gangster έμεινε απ' έξω. Όχι μόνο δεν την κατατάσσω στις κορυφαίες αλλά την βάζω στον πάτο των ταινιών που είδα πέρσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικο στυλ Scarface δεν εγινε αλλα οχι και πατατα

 

True.

Τίμιο gangster movie, περίμενα ότι η τριάδα Washington-Crowe-Scott θα έφερνε χιλιάδες υποψηφιότητες, αλλά φευ!

:-)

Αφου πήραν τα χρωστούμενα Oscar(πχ βλέπε Denzel στο Training Day), ας βραβεύσουμε και κάναν άλλον να είναι όλοι ευχαριστημένοι. That's what Hollywood is all about....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το american gangster χωρίς να έχω ενημερωθεί για το περιεχόμενο. Μόνο cast, σκηνοθέτη και τίτλο γνώριζα. Περίμενα κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό το οποίο είδα. Δεν ξέρω για σας αλλά έχω συνδέσει τις κινηματογραφικές γκανκστερικές ταινίες με προπολεμικά σκηνικά, περίοδο της ποτοαπαγόρευσης, Ιταλούς μαφίοζους, tommy guns κλπ, όλα τα κλισέ γενικώς ίσως γι' αυτό και να μην μου άρεσε η ταινία επειδή ακριβώς περιμένα κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό το οποίο είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απονομή έχει προγραμματιστεί για τις 24 Φεβρουαρίου, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι θα πραγματοποιηθεί. Όλοι λένε οτι δεν υπάρχει φόβος για ακύρωση της τελετής λόγω της απεργίας, αλλά ποιος μπορεί να είναι σίγουρος ότι οι συγγραφείς θα αφήσουν το μεγαλύτερο χαρτί με το οποίο μπορούν να επηρεάσουν καταλυτικά το "παιχνίδι".

 

Στην πορεία του No country for old men έρχεται να προστεθεί και αυτό :

 

The film's cast took home the Best Ensemble prize at Sunday's 14th Annual Screen Actors Guild Awards, while Javier Bardem was named Best Supporting Actor.

 

Τα υπόλοιπα βασικά είναι :

Best Actor: Daniel Day-Lewis [There will be blood]

Best Supporting Actress: Ruby Dee [American Gangster]

Best Actress: Julie Christie [Away from her]

 

Περισσότερα εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα σχετικά με τις ταινίες των αδελφών Κοέν μηνύματα μεταφέρθηκαν σε νέο θέμα:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=235495

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γενικ'α πιστεύω ότι έχει πέσει πολύ ο θεσμός των όσκαρ..

 

Και ξέρω ότι θα υπάρξουν αντιδράσει αλλά ρε παιδιά ο κουρέας της φλιτ δεν έχει υπερτιμηθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...