Προς το περιεχόμενο

Firmware για thomson DTH 160E


chkafe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έβαλα. Με τους υπότιλους μια χαρά!! Βέβαια απ'οτι διαπίστωσα πρέπει να έχεις στο αρχείο avi το ίδιο όνομα με το sub (Ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα) . Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει ήχος , ούτε και αν βάλω κανονικό dvd. Επίσης ένα μικρό προβληματάκι είναι οτι στο menu το όνομα των αρχείων βγαίνει έξω απο τα περιθώρια , το οποίο βέβαια δεν με πειράζει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

To προβλημα με τον ηχο ισως να οφειλεται σε διαφορετικο DAC value...

Το αλλο προβλημα με τον file browser, εχει λυση αλλα θελει λιγο ψαξιμο...

 

Θα τα κοιταξω να δω μηπως μπορεσω να τα διορθωσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δοκίμασα. Ηχος πάλι δεν υπάρχει . Οσον αφορά τον browser νομίζω οτι το πρόβλημα διορθώθηκε αν και αν ειναι μεγάλος ο τίτλος αυτα που δεν χωράνε τα εμφανίζει στην αρχη τ. π. Ευχαριστώ για τον κόπο . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
το Philips DVP3042/12 έχω!

Πήρα την κρυάδα από το το θέμα που έχει συζητηθεί, που δίνεις παραπάνω! Μάλλον την πάτησα κι εγώ όπως αρκετοι άλλοι... :(

Τες πα, ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

Φιλε Zavlaka , μπορεις να βοηθησεις για το 3042 ?

Υπαρχει καποιο firmware με το οποιο να μπορουμε να δουμε ελληνικους subs σε divx-xvid ταινίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν την παρούσα περίοδο υπάρχει κάπου προσφορά (or whatever) συσκευής που να παίζει divx-xvid με ελλήνικά subs (με αλλαγή firmware έστω) σε τιμή της τάξης μέχρι 70 Ε.

Δεν με χαλάει να αγοράσω απο κάποιον που το έχει ήδη firmwar-άρει... ;)

Αρκεί να ξέρω οτι δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα... :( τουλάχιστον είπα να το προσπαθήσω... κατέβασα το αρχείο, το έκανα Unzip (εκανα unzip και το iso) και το έγραψα σε cd-r με το nero...αλλά δεν το αναγνωρίζει...κάνω κάτι κακο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ... τα καταφερα! :) αλλά δεν έχω ήχο... zavlakas είναι κάτι που μπορεί να λυθεί ή απλά να κλαίω τα 60 ευρώ που έδωσα? δοκίμασα και Official firmware που βρήκα απο κάτι πολωνικά sites αλλά και πάλι δεν έχω ήχο... να τα κλαίω τα λεφτά μου ε? επειδή έχω παίξει με το mtkremaker κλπ πως πειράζεις το dac? please please please εαν έχεις την καλοσύνη ότι firmware φτιάχνεις για αυτό το dvd θα το δοκιμάζω εγώ... σε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DAC το αλλαζεις με καποιον hex editor...

...και διορθωνεις το checksum με το MTKReMaker...

 

Περισσοτερες πληροφοριες για το DAC μπορεις να βρεις εδω...

http://zavlakas.googlepages.com/Info-DAC.rar

(απο το mt13x9 yahoo group)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πρόβλημα λύθηκε. Όταν κάνεις Upgrade μετά πρέπει να κλείσεις την συσκευη . Εγώ μάλιστα την έβγαλα και απο την μπρίζα . Όταν το ξανανοίξεις ο ήχος θα δουλεύει μια χαρά (με την beta 2) . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν την παρούσα περίοδο υπάρχει κάπου προσφορά (or whatever) συσκευής που να παίζει divx-xvid με ελλήνικά subs (με αλλαγή firmware έστω) σε τιμή της τάξης μέχρι 70 Ε.

Δεν με χαλάει να αγοράσω απο κάποιον που το έχει ήδη firmwar-άρει... ;)

Αρκεί να ξέρω οτι δουλεύει...

Τελικά βρήκα αυτό που πραγματικά ήθελα.

Lg dvx 175 -> Κόστος 70 Ε.

Παίζει greek subs κανονικότατα επιλέγοντας το codepage 1253 (πατώντας 3 secs συνεχόμενα το κουμπί subtitles)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...