Προς το περιεχόμενο

HD3870 η καποια αλλη καρτα;


Raynover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η συγκεκριμενη καρτα εχει πολυ ψηλες συχνοτητες http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1044966

σε σχεση με τις υπολοιπες καρτες αλλα ειναι και αρκετα πιο φθηνη απο αλλες καρτες. γιατι; τελικα ειναι οι συχνοτητες που κανουν τη διαφορα η δεν παιζουν καποιο ρολο; προτεινετε να την αγορασω η καποια αλλη καρτα και ποια; mexri 250-300?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λιιιγο πιο γρήγορη είναι η 8800GT, αλλά παράλογα ακριβότερη από την 3870 της ΑΤΙ .

Καλύτερο σύστημα ψύξης έχει η 3870 όπου ο καυτός αέρας της κάρτας βγαίνει κατευθείαν έξω από τον πύργο και δεν σου τσουρουφλίζει επεξεργαστή και μητρική.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ αν κρινω απο το οτι η 8800 ειναι πιο γρηγορη και βλεποντας τις συχνοτητες, δν ειναι αυτες που μετρανε στο ποσο καλη ειναι μια καρτα. Σας ευχαριστω ολους! Σκεφτομαι να παρω την ati καλυτερα για να εχω αργοτερα την επιλογη να βαλω και δευτερη καρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη μητρική έχεις?εάν υποστηρίζει crossfire και σκέφτεσαι να βάλεις στο μέλλον και δεύτερη τότε προφανώς τη 3870.Απλά εμείς σου λέμε τη 8800gt για το λόγο ότι παίζει στο ίδιο εύρος τιμής και έχει λίγο καλύτερες επιδόσεις.Όσο αφορά τις συχνότητες παίζουν και αυτές το ρόλο τους όμως όσον αφορά το πια κάρτα είναι καλύτερη παίζουν ρόλο ταυτόχρονα πολλά πράγματα όπως το chipset,memory controller και άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια asus εχω και δεν ξερω αν υποστηριζει crossfire. παντως αν αποφασισω να παρω και δευτερη καρτα θα αλλαξω κι αλλα πραγματα, οπως το τροφοδοτικο. οποτε δε με νοιαζει προς το παρον και να μην υποστηριζει. το πιο βαρυ παιχνιδι που εχω παιξει ειναι το scarface και αυτη που εχω το παιζει αλλα εχει κατι αλλα προβληματακια με τους drivers. αν παρω τελικα την 8800 να παρω αυτη που εχει υποδειξει ο spartcos της twintech?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συγκεκριμενη καρτα εχει πολυ ψηλες συχνοτητες http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1044966

σε σχεση με τις υπολοιπες καρτες αλλα ειναι και αρκετα πιο φθηνη απο αλλες καρτες. γιατι; τελικα ειναι οι συχνοτητες που κανουν τη διαφορα η δεν παιζουν καποιο ρολο; προτεινετε να την αγορασω η καποια αλλη καρτα και ποια; mexri 250-300?

 

Δαγκωτό HD3870...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ καλα ολα αυτα αλλα 660? ειναι τρομερα πλλα για το budget μου. οπως επισης το να βαλεις 4 καρτες... δε βλεπω το λογο. ειναι τρομερη καμμενιλα!

θα συμφωνησω δαγκωτο ati!!! thank you all!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...