Προς το περιεχόμενο

Σβήσιμο PC κατα την εγγραφή DVD!!!


polonos1313

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!!!!Εδώ και λιγη ώρα αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με το Nero 7 Ultra Edition....

Την ώρα που γράφω ένα dvd ξαφνικά ο υπολογιστής σβήνει εντελώς.Ξέρει κανείς γιατι συμβαίνει αυτό????Μου το έκανε 3 φορές μέχρι στιγμής και μόνο μία ολοκληρώθηκε η εγγραφή

Thanks προκαταβολικά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

"σβύνει εντελώς";;;;meaning ?

μπλε οθονη,restart,μαύρη οθόνη,κάνει μόνος του shutdown....τί;

(προκαταβολικά,λίγο δύσκολο να ευθύνεται το recorder για "σβύσιμο του υπολογιστή"...έχεις και κάτι overclockια εκεί....από ψύξη πως πάμε;..Δοκίμασε και 1-1 τις μνήμες σου...Το Nero είναι καινούριο;Το pc?To λειτουργικό;;;;Όσα περισσότερα πεις....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε να βγάλεις το Nero και να το ξαναπερασεις, αφου κάνεις διαγραφη και τον φάκελό του.Κάνε και κανενα firmware update στο DVD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"σβύνει εντελώς";;;;meaning ?

μπλε οθονη,restart,μαύρη οθόνη,κάνει μόνος του shutdown....τί;

(προκαταβολικά,λίγο δύσκολο να ευθύνεται το recorder για "σβύσιμο του υπολογιστή"...έχεις και κάτι overclockια εκεί....από ψύξη πως πάμε;..Δοκίμασε και 1-1 τις μνήμες σου...Το Nero είναι καινούριο;Το pc?To λειτουργικό;;;;Όσα περισσότερα πεις....)

 

Σβήνει σαν να κόβεται το ρεύμα.Τον επεξεργαστή τον έχω default εδώ και καιρό.Έχω το Nero 7 ultra edition με Windows XP sp 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα επαρκειας, αλλα κακης λειτουργιας λογω καποιου προβληματος, παντως δοκιμασε να αποσυνδεσεις εξωτερικες συσκευες ή ακομα και pci καρτες που ισως να εχεις και ξαναδοκιμασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα επαρκειας, αλλα κακης λειτουργιας λογω καποιου προβληματος, παντως δοκιμασε να αποσυνδεσεις εξωτερικες συσκευες ή ακομα και pci καρτες που ισως να εχεις και ξαναδοκιμασε

 

Ok.Θα το δοκιμάσω!!

Thanks!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει(θα τρελαθώ)!!!!

Εσβησα το Nero 7 και έβαλα το 8 και έβαλα και άλλο recorder και πάλι σβήνει σαν να κόβεται το ρευμα....Εχω αποσυνδέσει όλες τις συσκευές usb ,έχω αποσυνδέσει το 2ο recorder και πάλι τα ίδια.Μεχρι και erase το rewritable πήγα να κάνω και πάλι έσβησε!!!!

Κάνει σαν να ζορίζεται να διαβάσει το dvd και σβήνει!!!!Τόσο καιρό μια χαρά δούλευε(δεν έχω εγταταστήσει τίποτα καινούργιο παρα μόνο εναν εξωτερικο σκληρο ενος φίλου για να πάρω κατι αρχεια).

Όλα τα κουφα σε μενα θα γίνουν????

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το καλώδιο IDE???

Ανεπάρκεια τροφοδοτικού δεν νομίζω να είναι μιας και τόσο καιρο δούλευε μια χαρά!

Κανένας ιος που να μην το βρίσκει το antivirus(αυτό και αν δεν είναι αλλά λέμε τωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει??Δεν την παλέυω με έχει τρελάνει το μηχάνημα.

Ανάγνωση dvd κάνει κανονικά και μόνο κατα την εγγραφή ζορίζεται να ανεβάσει στροφές και σβήνει.Παντού ειναι οκ εκτος απο την εγγραφή dvd.

Ξέχασα να αναφέρω οτι όταν είχα παρει για μια μερα τον εξωτερικό του φιλου μου ,τον αφησα να αντιγράφει τα αρχεία του στον δικό μου και όταν είχα γυρίσει σπίτι ήταν κλειστός ο υπολογιστής μου.Οταν τον άνοιξα έκανα ελεγχο για να δω αν αντιγραφτηκαν όλα τα αρχεία και είχαν γραφτεί τα μισά,πράγμα που σημαίνει οτι εσβησε στα καλά καθούμενα.

Λέτε να έχει κανένα πρόβλημα ο ενας αποτους σκληρούς μου????

Πολλά τα ερωτήματα sorry αλλά τι να κάνω....

Thanks!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζει να μου είναι άγνωστη η συμπεριφορά του να ΣΒΥΝΕΙ ο υπολογιστής (αν έμενε σε μπλε οθόνη,ή αν έκανε restart κάτι θα μου έλεγε)...

Υπάρχει πρίπτωση να ζεσταίνεται πολύ ο επεξεργαστής,και κάποια επιλογή στο BIOS να τον σβύνει έτσι ξερά;Για ψάξ ' το..(το οποίο θα σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα ψύξης...μήπως η ψύκτρα του επεξεργαστή έχει "σπάσει",κουνηθεί,κάτι; ).Από κει και πέρα,ίσως κάτι με τα ρεύματα..(τροφοδοτικό ίσως...).Για τον δίσκο,τί να πω,δεν μοιάζει να είναι αυτός το θέμα...(αν συνεχίσουν τα σβυσίματα πάντως,δεν αποκλείεται να ...βγάλει πρόβλημα κι ο δίσκος...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται μονο κατα την αντιγραφή κα όχι ας πουμε την ώρα που παίζω κάποιο game ,την ωρα που βλέπω ταινία...

Πάντως ακούγεται σαν να ζορίζεται να ανεβάσει στροφες το αδειο dvd!!!!

Δεν ξέρω,τι να πώ....πάλι σε μένα έτυχε το κουφό μαμώ την κουτάνα μου!!!! ΕΕΕΛΛΛΕΕΕΕΟΟΟΟΣΣΣΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...