Προς το περιεχόμενο

Microsoft Office 2007


maria_smile

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους σας!

Να ρωτήσω μήπως και ξέρει κανείς....

Εχω εγκτεστημένα τα office 2007 από τότε που το πήρα σε δοκιμαστική έκδοση και τώρα έληξε

όταν πάω να ανοίξω καποιο αρχείο που έχω ήδη μου λέει ότι πρέπει πρώτα να το ανανεώσω. Κανω κανονικά ότι μου λεει αλλα την επόμενη φορά παλι τα ίδια...

τι γινεται; υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί,γιατι τωρα δεν μπορω να δουλεψω καθολου σε office.

Λετε καλύτερα να εγκατστήσω τα offce 2000, που τα χω σε cd; σαυτην την περιπτωση θα παθουν κατι τα παλια όυ αρχεια;;

ευχαριστώ/!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ' όσο ξέρω, πρέπει να αγοράσεις το Office 2007 για να μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις ξανά.

Μπορείς βέβαια να βάλεις το Office 2000 (αφού πρώτα απεγκαταστήσεις το 2007, μια και δε δουλεύει πια) αλλά για να μπορέσεις να ανοίξεις τα αρχεία που έχεις αποθηκεύσεις στο νέο πρότυπο του Office 2007 πρέπει να εγκαταστήσεις έναν αντίστοιχο viewer για κάθε εφαρμογή. Τώρα, το θέμα είναι αν θα μπορείς και να τα επεξεργαστείς, και μάλλον αυτό δε γίνεται με παλιότερες εκδόσεις του Office.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις κανεις κανονικα οτι σου λεει? Αυτο που σου λεει ειναι οτι πρεπει να τα αγορασεις εκτος κι αν βρεις απο καπου κωδικο για να δουλεψει

 

τα παλια σου αρχεια αν τα εχεις σωσει σαν docx τοτε τα 2000 δε θα μπορουν να τα διαβασουν, σε αυτην την περιπτωση οι επιλογες σου ειναι οι εξης

 

να googlareis docx to doc

 

πρεπει να υπαρχει κατι σαν update απο Microsoft για να μπορουν τα παλια office να δουν docx και αυτο θα πρεπει να το googlareis

 

επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις το openoffice που ειναι δωρεαν ισως σε βολεψει να το δουλεψεις κιολας κανονικα αντι για το Microsoft office, οι τελευταιες εκδοσεις πρεπει να διαβαζουν τα docx και λογικα τα μετατρεπουν και σε doc αν θες,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει που μου λεει να κανω ανανέωση, μου λεει να βαλω τον κωδικο του προιοντος. βαζω αυτον που ειχα στο δοκιμαστικο και ολα ωραια και καλα.. λεει οτι ολα ειναι ενταξει, τελειωνει με την ανανεωση και λεει οτι θα μου ζητησει μονο μια ενεργοποιηση την επομενη φορα που θανοιξω κατι σε office, αλλα την αλλη φορα παλι τα ιδια γινονται και παλι απτην αρχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βαζω τον κωδικο ομως λεει οτι ειναι εγκυρος και προχωραει και ολοκληρωνει επιτυχως την ανανεωση. αυτο μου κανει εντυπωση...αλλιως θα εγκαθιστουσα απτην αρχη το αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που πιστευω οτι συμβαινει ειναι οτι βλεπει εγκυρο κωδικο (trial ή οχι) στο λεει αλλα εφ οσον εχει ληξει η προθεσμια σου ξαναζηταει αλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=95E24C87-8732-48D5-8689-AB826E7B8FDF&displaylang=en

 

σ' αυτή τη σελίδα καταβάζεις τον "Word Viewer",και μαζί (στο κάτω μέρος της σελίδας) υπάρχει και compatibility pack για .docx (word 2007 δλδ)

Δες αν βολεύεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα!

εγω προσπαθω τοση ωρα να απεγκαταστησω τα 2007 και να περασω τα 2003, αλλα δεν μπορω,μου λεει κατι για δικαιωματα...

ξερει καποιος πως θα μπορουσα να τα ξεφορτωφω τα 2007?

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...