Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕΝΕΤ συνδέσεις ΤΕΛΟΣ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναζητωντας καποιες πληροφοριες στο site της OTENET έπεσα πάνω στην εξής πρόταση:

 

Σας ενημερώνουμε ότι η εμπορική διάθεση της υπηρεσίας OTENET OnDSL Kit τερματίστηκε.

 

Εάν θέλετε να αποκτήσετε γρήγορο Internet έως 24Mb:

 

* Επιλέξτε το πακέτο conn-x που σας ταιριάζει

* Επισκεφτείτε το oteshop.gr

* Καλέστε το 134

---------------------

ίδια ανακοίνωση υπαρχει και σε όλες τις σελίδες που αφορούν στα μέχρι τώρα πακέτα της OTENET.

με λίγα λόγια OnDSL τέλος για ΟΛΑ τα πακέτα της OTENET!

 

έχετε το νου σας λοιπον για όποια περίεργη "κίνηση" δείτε με την ΟΤΕΝΕΤ σύνδεσή σας.

 

και καλά λέω τώρα. Ένα email δεν μπορούσαν να στείλουν να ενημερώσουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Γι' αυτό παίρνουμε εφημερίδα και διαβάζουμε... Ή μπαίνουμε στο flash, στο in.gr κτλ κτλ και ενημερωνόμαστε. Για τη συγχώνευση της otenet δεν έχεις ακουστά; Δεν υφίσταται πλέον, ενσωματώθηκε στον ΟΤΕ. Γι' αυτό και δεν υπάρχουν πια προσφερόμενα πακέτα τύπου kit. Το μόνο που προσφέρεται πλέον είναι το conn-x.

Κι εμείς όλοι οι παλιοί χρήστες του ondsl kit γίναμε conn-x με ταυτόχρονη αναβάθμιση από 768 σε 1024 μιας και το τελευταίο είναι το εισαγωγικό πλέον στον κόσμο του adsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφημερίδα? μπααα...ασε καλυτερα...προτιμώ την "σφαιρική" ενημερωση μεσω Internet.

 

Anyway, thanks για την πληροφορία...

δλδ εγω εχω "μεταφερθεί" σε καποιο πακετο conn-x τωρα?

όσον αφορά στην ταχύτητα σύνδεσης, το 768 έγινε 1024 σε όλους ή είναι

υπό αναβάθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους πέρνω τηλέφωνο παρασκ. σαββ. κυριακή και σήμερα για να ρωτήσω για τη συνδεσή μου. Να κάνω διακοπή και δεν το σηκώνει κανένας.

 

Θα δοκιμάσω το 134

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφημερίδα? μπααα...ασε καλυτερα...προτιμώ την "σφαιρική" ενημερωση μεσω Internet.

 

Anyway, thanks για την πληροφορία...

δλδ εγω εχω "μεταφερθεί" σε καποιο πακετο conn-x τωρα?

όσον αφορά στην ταχύτητα σύνδεσης, το 768 έγινε 1024 σε όλους ή είναι

υπό αναβάθμιση?

 

Έχουν ξεκινήσει και το κάνουν σε όλους... Όσοι είχαν ondsl kit 768, γίνονται conn-x 1024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, θα πάω δηλαδή στα 1024 και λογικα θα μείνω αορίστου χρόνου, όπως είμαι τώρα...

Πόσο θα πάρει άραγε, χρονικά?

A, και τι θα γίνει με το ποσό που πληρώνω? Αυτή τη στιγμή για μείνω αορίστου χρόνου, πληρώνω 20.5 ευρώ τα 768....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν μπορούν να κάνουν μία επίσημη ανακοίνωση/ενημερωση στους

τωρινούς συνδορομητές...δλδ εμάς...απαραδεκτοι για μια ακομα φορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΟΤΕΝΕΤ δεν έχει απορροφηθεί ακόμα απ' τον ΟΤΕ. Αλλά η εμπορική διάθεση των προϊόντων της σταμάτησε από την 1/2/2008 για να συνεχιστεί η διαδικασία της απορρόφησης.

 

Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν έχει σταλεί e-mail στους χρήστες της ΟΤΕΝΕΤ στο e-mail που παίρνουν με το account (και μπορεί κάποιος να το δει απ' το url εταιρικό mail)

 

EDIT: Επίσης να προσθέσω οτι και πάλι για τους πελάτες της ΟΤΕΝΕΤ δεν αλλάζει κάτι μιας ιδίως όσον αφορά τις χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

email δεν εχουν σταλεί (τουλ σε μενα)...anyway...απλά σκεφτόμουν πως

αν παψει η ΟΤΕΝΕΤ να υφισταται σαν παροχος, εγω δεν δεσμευομαι απο

κάποιο συμβολαιο απεναντι της...ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμείς οι παλιοί συνδρομητές στα 1024Mb τι κάνουμε; Αλλάζει τίποτα; οι χρεώσεις;

Πάντως εγώ δεν ενημερώθηκα από κανένα email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vincanity συνεχίζεις να δεσμεύεσαι απ' το συμβόλαιο που είχες υπογράψει με την ΟΤΕΝΕΤ. Η εταιρεία δεν διαλύεται απλά απορροφάται και αυτό σημαίνει οτι τα πάντα (υποχρεώσεις, συμβόλαια προς πελάτες κτλ) τα αναλαμβάνει ο ΟΤΕ.

 

@N.I.C ελπίζω οτι διάβασες το προηγούμενο ποστ μου που λέει οτι δεν μεταβάλλεται κάτι όσον αφορά τις χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vincanity συνεχίζεις να δεσμεύεσαι απ' το συμβόλαιο που είχες υπογράψει με την ΟΤΕΝΕΤ. Η εταιρεία δεν διαλύεται απλά απορροφάται και αυτό σημαίνει οτι τα πάντα (υποχρεώσεις, συμβόλαια προς πελάτες κτλ) τα αναλαμβάνει ο ΟΤΕ.

 

@N.I.C ελπίζω οτι διάβασες το προηγούμενο ποστ μου που λέει οτι δεν μεταβάλλεται κάτι όσον αφορά τις χρεώσεις.

 

Ναι ναι οκ το είδα...Άντε να δούμε τώρα τις υπηρεσίες του ΟΤΕ....:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...