Προς το περιεχόμενο

PS 2 Chip


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το τσιπάκι αυτό είναι, χτύπα το. Κάνει σε όλες νομίζω απλά οι κολλήσεις γίνονται σε διαφορετικά σημεία. Θα χρειαστείς και αυτό http://www.sonypsp.gr/catalog/product_info.php?cPath=25_26&products_id=226 edit: Sry βρήκες είπες

 

20 λεπτα για να ανοίξεις την κονσόλα, να κάνεις 20 κολλήσεις ακριβείας, και να την ξανακλείσεις; Χρονομέτρα και πές μου χρόνο, σε εμπιστεύομαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ok τα παραγγέλλω και όταν έρθουν θα ποστάρω photo :P όσο για τον χρόνο ενωείτε οτι δεν βάζω μέσα το άνοιξε κλείσε της κονσόλας αλλά μόνο τις κολλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η παραγγελία έγινε σε 1-2 μέρες θα το έχω θα δω πως πάει και μετά αναλαμβάνω εγώ τα Ps2 του ινσόμια με -50% από τις τιμές της αγοράς :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα το τοπικ αλλα δεν σε προλαβα

 

Εγω προσφατα τσιπαρα το ps2 μου με το DMS4 EZI solderles

 

Ειναι ενα τσιπακι για το Ps2 το οποιο αφενος τα "σπαει" αφετερου δεν χρειαζεται κολλησεις, ω ναι ειναι ΚΟΥΜΠΟΤΟ.

 

Εγω αυτο θα σου προτεινα αν και λιγο ακριβο αξιζει τα λεφτα του,εγω να φανταστεις εχω το "χοντρο" και του εχω βαλει ενα σκληρο 320gb και παιζω τα παιχνιδια απο εκει ουτε Laser φοβαμαι ην καουν ουτε τιποτα.

 

Βεβαια υπαρχει τροπος και για το slim να μπει σκληρος,αλλα παλι εξαρτατε απο τα λεφτα που θες να δωσεις

 

Το τσιπακι μπορεις να το βρεις εδω: http://www.consolesource.com , http://www.mod-chip.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα το τοπικ αλλα δεν σε προλαβα

 

Εγω προσφατα τσιπαρα το ps2 μου με το DMS4 EZI solderles

 

Ειναι ενα τσιπακι για το Ps2 το οποιο αφενος τα "σπαει" αφετερου δεν χρειαζεται κολλησεις, ω ναι ειναι ΚΟΥΜΠΟΤΟ.

 

Εγω αυτο θα σου προτεινα αν και λιγο ακριβο αξιζει τα λεφτα του,

 

Το καλύτερο κόλπο για να μην κάνεις καθόλου κολήσεις στο μηχάνημα,

αλλά και να μην ανοίξεις καν την κονσόλα και χάσεις την εγγύηση(!),

να πάρεις τη Memor32 (καινούριο κολπάκι), η οποία μπαίνει εξωτερικά σαν κάρτα μνήμης!

Ετσι έχεις:

1. Τσιπάκι εξωτερικό

2. Καρτα μνήμης 4χ Χωριτικότητας σε σχέση με την αυθεντική

3. Action Replay για saves παιχνιδιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα εγγυησης εγω δεν ειχα γιατι εχει ληξει

 

Αυτο με την memory δεν το γνωριζα αλλα αν το κανεις αυτο χανεις το πλεονεκτημα με 100 ευρω(ειπα μια τιμη στην τυχη) παραπανω να βαλεις σκληρο και να τα περνας εκει τα παιχνιδια σου και να μην ανησυχεις για το laser.

 

Vatos_locos επεσαν πολλες ιδεες οποτε οτι και να κανει; σου ευχομαι καλη τυχη(εγω δεν θα επιχειρουσα να βαλω χερι σε τοσο λεπτα σημεια με το κολλητιρι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βαλεις σκληρό δίσκο στο ΠΣ2 θα χρειαστείς:

1. Network adaptor

2. Hdd ide (maxtor)

3. προγραμμα που διαβάζει τον δίσκο

Δεν έχει καμία σχέση με το τσιπάρισμα που συζητάμε,

και βέβαια με την κάρτα μνήμης που σοθ λέω,

μπορείς να έχεις και το προγραμματάκι που χρειάζετε ο σκληρός δίσκος

και να το τρέχεις απευθείας από εκεί!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδέρφια μου έχω το slim εγώ οπότε κουμπωτά κλπ δεν παίζουν memcard και τέτοια δεν τα θέλω ήδη έχω ξεκινήσει να περνάω καλώδια πάνω στο board του :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις τελείωσα με τις κολλήσεις το chip δεν έχει έρθει ακόμα και έτσι πήγα χαλαρά ξεκίνησα με τα καλώδια μέχρι να έρθει το chip για να τελειώνω σιγά σιγά

ακολουθούν photos αλλά δεν έχω καλή ψηφιακή και δεν ξέρω να βγάζω καλές φωτογραφίες οπότε μην πείτε τίποτα

 

hpim1937ru9.th.jpg hpim1938pi9.th.jpg hpim1939ab4.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα το τοπικ αλλα δεν σε προλαβα

 

Εγω προσφατα τσιπαρα το ps2 μου με το DMS4 EZI solderles

 

Ειναι ενα τσιπακι για το Ps2 το οποιο αφενος τα "σπαει" αφετερου δεν χρειαζεται κολλησεις, ω ναι ειναι ΚΟΥΜΠΟΤΟ.

 

Εγω αυτο θα σου προτεινα αν και λιγο ακριβο αξιζει τα λεφτα του,εγω να φανταστεις εχω το "χοντρο" και του εχω βαλει ενα σκληρο 320gb και παιζω τα παιχνιδια απο εκει ουτε Laser φοβαμαι ην καουν ουτε τιποτα.

 

Βεβαια υπαρχει τροπος και για το slim να μπει σκληρος,αλλα παλι εξαρτατε απο τα λεφτα που θες να δωσεις

 

Το τσιπακι μπορεις να το βρεις εδω: http://www.consolesource.com , http://www.mod-chip.com

4πλάσια τιμή για τις ίδιες δυνατότητες. Θέλει κι αυτό κάποιο κόπο για να μπεί και επίσης τα λάθη με το κολλητήρι διορθώνονται ενώ σε αυτό αν του κάνεις ζημιά σε κάποιο clip το αχρήστεψες. Πιστεύω για κάποιον που έχει λίγο εμπειρία με το κολλητήρι είναι καλύτερα να το αποφύγει

 

Το καλύτερο κόλπο για να μην κάνεις καθόλου κολήσεις στο μηχάνημα,

αλλά και να μην ανοίξεις καν την κονσόλα και χάσεις την εγγύηση(!),

να πάρεις τη Memor32 (καινούριο κολπάκι), η οποία μπαίνει εξωτερικά σαν κάρτα μνήμης!

Ετσι έχεις:

1. Τσιπάκι εξωτερικό

2. Καρτα μνήμης 4χ Χωριτικότητας σε σχέση με την αυθεντική

3. Action Replay για saves παιχνιδιών

Η αντικειμενικά καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή αλλα όπως και να το κάνουμε άλλη γκάβλα να το κάνεις μόνος σου:P

 

μόλις τελείωσα με τις κολλήσεις το chip δεν έχει έρθει ακόμα και έτσι πήγα χαλαρά ξεκίνησα με τα καλώδια μέχρι να έρθει το chip για να τελειώνω σιγά σιγά

ακολουθούν photos αλλά δεν έχω καλή ψηφιακή και δεν ξέρω να βγάζω καλές φωτογραφίες οπότε μην πείτε τίποτα

Χρονομετράς;:rolleyes:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4πλάσια τιμή για τις ίδιες δυνατότητες. Θέλει κι αυτό κάποιο κόπο για να μπεί και επίσης τα λάθη με το κολλητήρι διορθώνονται ενώ σε αυτό αν του κάνεις ζημιά σε κάποιο clip το αχρήστεψες. Πιστεύω για κάποιον που έχει λίγο εμπειρία με το κολλητήρι είναι καλύτερα να το αποφύγει

 

Εχεις δικιο στο θεμα δυσκολιας ειναι λιγο επικυνδινο και ακριβο,αλλα το προτιμισα μιας και οι κολλησεις μου φανικαν πολλες και και συν της αλλης το πηρα για τον λογο του οτι ηθελα το toxicos που απο οτι διαβασα ηταν το μονο τσιπακι που το υποστιριζει αυτο το software και εχει τα παντα μεσα,απο hd,cheats,usb reader και την δυνατοτητα να εγκαταστησεις οτι hombrew software θες(το toxicos,οχι το τσιπακι).

 

Αν υπαρχει και αλλο δεν το γνωριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο στο θεμα δυσκολιας ειναι λιγο επικυνδινο και ακριβο,αλλα το προτιμισα μιας και οι κολλησεις μου φανικαν πολλες και και συν της αλλης το πηρα για τον λογο του οτι ηθελα το toxicos που απο οτι διαβασα ηταν το μονο τσιπακι που το υποστιριζει αυτο το software και εχει τα παντα μεσα,απο hd,cheats,usb reader και την δυνατοτητα να εγκαταστησεις οτι hombrew software θες(το toxicos,οχι το τσιπακι).

 

Αν υπαρχει και αλλο δεν το γνωριζω

Τα infinity/modbo δεν σου προσφέρουν δικό τους OS (αν έξαιρέσεις μια οθόνη με ρυθμίσεις) σαν του DMS αλλά έχουν το dev mode με το οποίο μπορείς να κάνεις boot κατευθείαν ότι πρόγραμμα ή OS θες από τη memory card. Την έχει και το DMS την ίδια δυνατότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντού υπάρχουν αλλά ζητάνε πολλά :-) πήρα τηλ ένα μαγαζί που έπαιρνα παιχνίδια για το Ps1 κάποτε και τον ρώτησα πόσα θέλει και μου είπε 90 μαζί με 2 ή 3 παιχνίδια και εμένα μου βγαίνει 27 ευρώ :-) + 5 λεπτά ταλαιπωρία να το βάλω

 

Aυτα ειναι, αμα ξερεις.;)

 

Καλο αποτελεσμα ευχομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...