Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει πρόγραμμα που πετά ανεπιθυμητους από το αυρματό δικτύο μου:


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά μήπως ξέρετε να υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπλοκάρει τους άλλόυς που προσπαθούν να συνδεθούν στο δίκτυο μου;Γιατί ολό μπαίνουν παρείσακτοι μέσα στο δίκτυο και μου ρίχνουν δραματικά την ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και κατι μεσα στο ρουτερ σου που λεγεται Wireless Protection. Διαλεξε αναμεσα σε WEP , WPA , WPA 2 με καλυτερο το τελευταιο και μετα κανεις δεν θα μπαινει στο δικτυο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο από πάνω. Για πιο εμπεριστατωμένες ενέργειες, διάβασε το manual του router σου και θα βρεις και άλλες μεθόδους αποκλεισμού παρείσακτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά παιδιά δεν καταλάβατε κάλα,δεν είναι δικό μου το δίκτυο αλλά ενός ξενοδοχείου που μέν αλλά είμαι μόνιμος.Τώρα τελευταία λόγω εξεταστικής έχουν έρθει πολλοί φοιτητές που έχουν φορητό και μπαίνουν και επειδή κάποιες φορές είναι απελπιστικά αργή η σύνδεση,θέλω να πετάω κανά 2 για να μπάινω πιο γρήγορα.Μην ξεχνάμε πως εγώ είμαι ο νόμιμος αφού μπαίνω πολλές ώρες και μένω σε αυτό το ξενοδοχείο πάνω από 3 χρόνια και μου την σπάνε που κλέβουν bandwidth και δεν μπορώ να κατεβάσω με μεγάλες ταχύτητες.Μπορείτε να με βοηθήσετε ή το βρίσκετε ανήθικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε ρε φιλαράκι, για μισό λεπτό:

1) Το δίκτυο δεν είναι δικό σου. Είναι του ξενοδοχείου. Ποια η σχέση σου με το ξενοδοχείο; Είσαι μόνιμος ή νόμιμος;

2) Πώς ακριβώς νομιμοποιείσαι να χρησιμοποιείς το δίκτυο εσύ μόνο και κανένας άλλος;

3) Υπάρχει κάποιος κανονισμός του ξενοδοχείου που επιτρέπει την πρόσβαση μόνο στους μόνιμους (ή νόμιμους) θαμώνες;

 

Για εξήγησέ μας λίγο καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O κάθε ένας με τον πόνο τους.

 

Όχι φίλε μου δεν μπορείς να πετάς τους άλλους όταν το δίκτυο δεν είναι δικό σου.Εκτός αν ξέρεις τους κωδικούς του router.

 

Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σου μπήκε η ιδέα ότι αυτό είναι σωστό.

Και είμαι σίγουρος πως όταν εσύ κατεβάζεις τρως όλο to bandwidth των υπολοίπων.

 

Και κάτι τελευταίο....οι υπόλοιποι ενοικιαστές στο ξενοδοχείο πληρώνουν όπως και εσύ και έχουν τα ίδια δικαιώματα.

 

Αν ο καθένας πέταγε όποιον ήθελε σε ξένα δίκτυα τότε ζήτω που καήκαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να σου δωσω ακομα μια καλη ιδεα... Μην φοβασαι δεν θα στη χρεωσω!!

Μπορεις να βουτηξεις και τα κλειδια της τραπεζαριας...ωστε να εισαι σιγουρος οτι μόνο ΕΣΥ θα μπορεις να απολαμβάνεις τον φρεσκοστιμμενο χυμο και τα απιθανα λουκανικακια φρανκφουρτης μαζι με τον καφε σου. Ετσι δεν θα έχεις κανενα αγχος μην σε προλαβουνε οι αλλοι τυχαρπαστοι ενοικοι και σου φανε το πρωινο που το ξενοδοχειο προοριζε ΜΟΝΟ για τον καλο του πελατη δηλ ΕΣΕΝΑ.

 

Ευχομαι γρηγορα να ξυπνησεις γιατι θα σε παρουνε χαμπαρι τι καλαμι εχεις καβαλησει και τοτε θα ειναι αργα για σενα και τους γυρω σου.

 

Ονειρα γλυκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να σου δωσω ακομα μια καλη ιδεα... Μην φοβασαι δεν θα στη χρεωσω!!

Μπορεις να βουτηξεις και τα κλειδια της τραπεζαριας...ωστε να εισαι σιγουρος οτι μόνο ΕΣΥ θα μπορεις να απολαμβάνεις τον φρεσκοστιμμενο χυμο και τα απιθανα λουκανικακια φρανκφουρτης μαζι με τον καφε σου. Ετσι δεν θα έχεις κανενα αγχος μην σε προλαβουνε οι αλλοι τυχαρπαστοι ενοικοι και σου φανε το πρωινο που το ξενοδοχειο προοριζε ΜΟΝΟ για τον καλο του πελατη δηλ ΕΣΕΝΑ.

 

Μπράβο ρε φίλε....είχα μία χάλια μέρα αλλά με αυτό που έγραψες με έκανες να γελάσω.:-D:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, μήπως βιάζεστε λιγάκι; ο άνθρωπος εγραψε 2 μηνύματα μόνο,

πολυ σύντομα, το 1ο εντελώς άκυρο, το 2ο διφορούμενο. κι αυτο ασαφές.

μονιμος, νόμιμος, το δικτυό μου, ...

οκ, πιθανον εχουν δικιο οι πολλοί που απάντησαν, αλλα υπαρχει και η πιθανοτητα παρεξηγησης. πριν απο την πισσα και τα πούπουλα, ας γραψει κι αυτος μια 3η απάντηση, απο τις 20:48 που έγραψε, μπορει να ειναι offline, και να μην ειδε τις απαντήσεις ακόμα.

πιο αναλυτικά φίλε!!! να καταλάβουμε ολοι τι θελεις, τι παιζει το χοτέλ, γιατι εσυ δικαιούσαι, κλπ.

 

 

 

 

και οσο για το αν ειναι δυνατό... επιτρέψτε μου. "Δεν υπάρχει δεν μπορώ , υπαρχει δεν θέλω."

Γραψε μας αν θελεις το όνομα και την τοποθεσία του ξενοδοχείου.

εχω πολλα ξενοδοχεία πελάτες. Σε μερικά βάλαμε το απλό πακέτο ασφαλείας, σε άλλα βάλαμε το "σπέσιαλ", το απαραβίαστο. Για πες, μπορει να εισαι τυχερός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διεγράφησαν μηνύματα με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς και flame-starting διαθέσεις και απεδόθησαν τα αντίστοιχα warnings. Συνεχίστε σε πολιτισμένους τόνους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα υπαρχει τετοιο προγραμμα,που ζηταει το παιδι;Εκτος απο την παρεμβαση στο ρουτερ,γνωριζεται κατι αλλο;;;;Οσο για το ξενοδοχειο,καλε μου φιλε,εχεις τα ιδια δικαιωματα με αυτον που κανει μια απλη διανυκτερευση.Και φισικα νομιζω κανενα προγραμμα εγκαταστημενο στον ΔΙΚΟ σου υπολογιστη δεν μπορει να διωξει <παρισακτους>.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά παιδιά δεν καταλάβατε κάλα,δεν είναι δικό μου το δίκτυο αλλά ενός ξενοδοχείου που μέν αλλά είμαι μόνιμος.Τώρα τελευταία λόγω εξεταστικής έχουν έρθει πολλοί φοιτητές που έχουν φορητό και μπαίνουν και επειδή κάποιες φορές είναι απελπιστικά αργή η σύνδεση,θέλω να πετάω κανά 2 για να μπάινω πιο γρήγορα.Μην ξεχνάμε πως εγώ είμαι ο νόμιμος αφού μπαίνω πολλές ώρες και μένω σε αυτό το ξενοδοχείο πάνω από 3 χρόνια και μου την σπάνε που κλέβουν bandwidth και δεν μπορώ να κατεβάσω με μεγάλες ταχύτητες.Μπορείτε να με βοηθήσετε ή το βρίσκετε ανήθικο;

 

Απλά θα σταθώ στις δύο τελευταίες λέξεις του ποστ ναι φίλε μου είναι ανήθικο:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...