Προς το περιεχόμενο

LG GGW H20L: BD/DVD Recorder και HD-DVD ROM


Kostas75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πολυ καλα.Το καλυτερο απο αυτα ποιο ειναι?Νομιζω πως το 7200gs ειναι πολυ καλο αφου γραφει dvd dl σε 12 επι ενω ολα τα αλλα recorder σε 10 επι.το Optiarc 7200S δεν γραφει dl + αλλα μονο -.Αρα φιλε μου ειμαι αναμεσα σε3 αυτα

Optiarc 7200A

Pioneer 215

ποιο λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω και τα δυο, και κανένα δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα, και τα δυο είναι πάρα πολύ καλά στην εγράφη,

η γνώμη μου είναι αν μπορείς να τα πάρεις και τα δυο, γιατί δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο.

 

Το 7200 και 7203 γράφουν 12χ dvd-r dl & 10x dvd+R dl, μην πολύ ασχολείσαι* με την ταχύτητα των Dual Layer γιατί ακόμα επίσημα δεν υπάρχουν δισκάκια πάνω απο 8χ, αλλά με την ποιότητα του dvd (μονόδρομος τα Verbatim) και του recorder.

 

*Μια προσωπική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σου πω ποιο δεν θα βγάλει προβλήματα (εγώ έχω και τα δυο, και παίζουν μια χαρά).

 

Θα σου πρωτινά το 215η115 γιατί μπορείς να το μετατρέψεις σε 215L η 115L πολύ εύκολα (σε αντίθεση με το Optiarc, που δεν μπορεί να γίνει από 7200Α ή S @ 7203A ή S), και γενικώς η Pioneer έχει μια καλή και σταθερή πορεία τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σου πω ποιο δεν θα βγάλει προβλήματα (εγώ έχω και τα δυο, και παίζουν μια χαρά).

 

Θα σου πρωτινά το 215η115 γιατί μπορείς να το μετατρέψεις σε 215L η 115L πολύ εύκολα (σε αντίθεση με το Optiarc, που δεν μπορεί να γίνει από 7200Α ή S @ 7203A ή S), και γενικώς η Pioneer έχει μια καλή και σταθερή πορεία τα τελευταία χρόνια.

Το παραγγειλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά! Αλλά το topic είναι για άλλο θέμα! :)

Και κανείς δεν απάντησε στη δική μου ερώτηση περί Blu Ray software για encoding και recording μιας ταινίας από 40-50GB σε 25GB δισκάκι. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά, ήρεμος είμαι βρε! Δεν σου είπα και τίποτα που να υπονοεί ότι "θύμωσα", απλά περιμένω και εγώ εν'αγωνίως(!) απαντήσεις στο δικό μου θέμα και το topic είχε ξεφύγει λίγο, οπότε είπα να το επαναφέρω λίγο στο θέμα μου μήπως βρω και εγώ λύση! Αν ασχολείσαι με Blu Ray ταινίες μπορεί να σε ενδιαφέρει και εσένα άλλωστε στο κοντινό μέλλον! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις, απο οτι έχω δει δεν πρέπει να υπάρχει κάτι όπως το clonedvd2, αλλά βρήκα αυτο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, αλλά δυστυχώς δεν βρήκα ακόμη λύση σε αυτό που ζητάω ούτε τώρα.. :(

Ότι πληροφορία έχω βρει αναφέρει για λύση backup (αντιγραφής) Blu Ray ένα προς ένα, από 50GB σε 50GB δηλαδή. Εγώ θέλω backup από 50GB σε 25GB, όπως στα DVD από DVD-9 σε DVD-5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα την μεγαλυτερη μαλακια.Πω πω πρεπει να ειμαι πολυ χαζος.Δεν ειδα πως το pioneer dvr-215dbk ειναι sata και τωρα δεν μπορω να το συνδεσω γαιτ ουτε καλοδια δεν εχω.Να ρωτησω τωρα.Να παω να το αλλξω να παρω αλλο ή υπαρχει κανενας μετατροπεας πχ απο απλα καλοδιο [το πολυ μεγαλο]μετατρεπετε σε sata και ετσι μετατρεπετε?Μπορω να δω αν ο Y/H μου περνει sata.Παντως τα δυο drive που εχω πανω ειναι με το μεγαλο καλοδιο.help.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες να σου το αλλάξουν, και εφόσον δεν έχει πάθει τίποτα δεν πιστεύω να έχουν κάποιο πρόβλημα με την αντικατάσταση.

 

Αλλιώς θα πρέπει να βρεις κάποια εξωτερική θήκη απο sata σε usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...