Προς το περιεχόμενο

Νέο site με εξειδίκευση στα ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ!


metalfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thelosouvlakia.gr/

 

Παιδιά δεν ξέρω αν ταιριάζει αυτή η ανακοίνωση εδώ, ελπίζω όμως να μην ενοχλεί τουλάχιστον.Ένας πολύ καλός μου φίλος αποφάσισε να φτιάξει αυτό το site και το δουλεύει 5-6 μήνες προσπαθώντας να το βελτιώσει όσο μπορεί.Εγώ το βρήκα πολύ λειτουργικό και όμορφο και ίσως σε κάποιους από εσάς να φανεί και χρήσιμο,μιας και πολλοί από εμάς ασχολούμαστε με το χόμπι της "Σουβλακοφαγίας" και ειδικά όταν κολλάμε μπροστά από τα PC μας.

Όποιος θέλει να ρίξει μια ματιά και αν βρεί κάτι (bug) ας κάνει ένα κόπο να ενημερώσει και το φιλαράκι για να το βελτιώσει.Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον δεν εχουν μπει κριτηρια στα μαγαζια, αν κανεις επιλογη με βαση ενα απο τα τρια κριτηρια μετα δεν υπαρχει τροπος να κανεις απλο listing ολων των καταστηματων.

 

οπως σε ολες τις αναλογες προσπαθειες το συστημα εχει να κανει με την ανταποκριση του κοσμου οσον αφορα την ποιοτητα διαφορετικα θα ειναι απλα ενας καταλογος με σουβλακερι της περιοχης (το οποιο θα ειναι πολυ χρησιμο when self next in athens)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Απο θεσσαλονική δεν είσαι; Στην Αθήνα το σουβλάκι είναι το τυλιχτό, και οχι το καλαμάκι (το σπαστό).

 

Καλη δουλεία πάντος το site και ενημερωμενο για την περιοχή μου. Πεταω ιδει ολα τα διαφημιστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά στο site.

 

Είδα και τον υπολογισμό παραγγελίας και μου άρεσε πολύ.

 

Νομίζω ότι θα έπιανε τρελά μια σελίδα που θα περιείχε όλα τα μαγαζιά για Delivery, με ευκολείες στον υπολογισμό του κόστους (διαίρεση ανα άτομο), custom παραγγελίες κλπ και θα ήταν ότι έπρεπε για παραγελεία της παρέας λίγο πριν απο την προβολή της ταινίας στο htpc. Δυστηχώς όλοι καταλαβένουμε ότι είναι σχετικά δύσκολο αφού πολλές αλυσίδες έχουν την δικιά τους σελίδα.

 

Πολλά μπορούν να γίνουν αλλά οι Έλληνες αργούνε τρομακτικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πήγε το μυαλό τώρα... επίσης θα μπορούσε να γίνει αλά Σκρούτζ να έγραφες την παραγγελία που θέλεις και να σου έβγαζε το πιο φτηνό (ή το πιο κοντινό πχ) μαγαζί για να παραγγείλεις.

 

Ακούγεται τρελό αλλά έρχονται δύσκολες εποχές.

 

Στην Αμερική κλέβουν βενζίνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεσσαλονική δεν είσαι; Στην Αθήνα το σουβλάκι είναι το τυλιχτό, και οχι το καλαμάκι (το σπαστό).

 

Aκριβως φιλε και σαν ολους τους σαλονικιους αμα δω αυτη την σελιδα θα καταλαβω αλλα πραματα.Ας κανουμε μια μετραφαση σαλονικιοτικα-αθηνιατικα, πιτογυρος-σουβλακι,σουβλακι-καλαμακι,καλαμακι για πινουμε καφε - εδω τι βαζουμε για σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα λεγα οπως υπαρχει επιλογη γλωσσας σε καποια site (Ελληνικα-Αγγλικα) να υπηρχε επιλογη σε Nοτια-Bορεια. :P

Βεβαια αφου ακομα εχει σουβλατζιδικα μονο σε περιοχες της Αθηνας και δεν υπαρχει περιπτωση να παραγγειλει καποιος απο Σαλονικη δεν χρειαζεται αυτη η αλλαγη, ακομα.

Καλο θα ηταν να υπαρχει και ενα λινκ με χαρτη που σε οδηγει ακριβως στο μαγαζι (π.χ. Driveme.gr) για ευκολια.

Επισης ωραιο θα ηταν να δινοταν η δυνατοτητα στο καταστημα να ανεβασει καποια φωτο με την προσοψη του. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεσσαλονική δεν είσαι; Στην Αθήνα το σουβλάκι είναι το τυλιχτό, και οχι το καλαμάκι (το σπαστό).

Αθηναίος είμαι, αλλα "σουβλάκι" δεν παραγγέλνω ποτέ,

γιατι αναποφευκτα ακολουθεί διευκρινιστική ερώτηση και βαριέμαι. (ή αν δεν την κάνει, θα σου φέρει αλλ αντ' άλλων).

,

και "τυλιχτά" δεν έχω ακούσει πολλους να ζητάνε.

ζητάω: πίτα γύρο, πίτα καλαμάκι, καλαμάκι, καλαμάκι με ψωμί.

όλα αυτά, αν θες να τα πεις με μια λέξη, λες "πάμε για σουβλάκια".

 

και.. σουβλάκι = μικρή σούβλα. πιο κοντά στο "καλαμάκι" ειναι παρά στο "πιτα τυλιγμένη". :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθηναίος είμαι, αλλα "σουβλάκι" δεν παραγγέλνω ποτέ,

γιατι αναποφευκτα ακολουθεί διευκρινιστική ερώτηση και βαριέμαι. (ή αν δεν την κάνει, θα σου φέρει αλλ αντ' άλλων).

,

και "τυλιχτά" δεν έχω ακούσει πολλους να ζητάνε.

ζητάω: πίτα γύρο, πίτα καλαμάκι, καλαμάκι, καλαμάκι με ψωμί.

όλα αυτά, αν θες να τα πεις με μια λέξη, λες "πάμε για σουβλάκια".

 

και.. σουβλάκι = μικρή σούβλα. πιο κοντά στο "καλαμάκι" ειναι παρά στο "πιτα τυλιγμένη". :lol:

 

E ναι φιλε βλεπεις το λες και συ σαν αθηναιος οτι μπερδευεσται και μονοι σας "ειναι τρελοι αυτοι η αθηναιοι". Εχω ακουσει σε γυραδικο εδω περα αθηναιο να ζηταει καλαμακι με ψωμι και ο πωλητης να τον κοιταει με το βλεμα της αγελαδας και να σκεφτεται απο μεσα "τι θελει να πει ο ποητης?" :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...