Προς το περιεχόμενο

Διαφημιστικες γιωτομπαλιες


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 329
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα είδα καινούρια ΤΕΡΜΑ ΗΛΙΘΙΑ διαφήμιση του Jumbo.'Εχει 2 παιδιά ένα κορίτσι και ένα αγόρι και ξαφνικά πέφτει μια σακούλα του jumbo.Και αυτά σαν καθυστερημένα αρχίζουν χαζοχορεύοντας να λένε ταυτόχρονα σα σα σα σα σα κουλ κουλ κουλ κουλ κουλ ες και κάτι τέτοια.

Πρέπει να μάθω να πέφτω αυτόματα σε κόμα όταν αρχίζει διαφήμιση του Jumbo δεν πάει άλλο.

 

Να τη

 

 

Πω πω πω πω πω πω πω

Χρι χρι χρι χρι χρι χρι χρι

στε στε στε στε στε στε

μου μου μου μου μου μου... ΜΑΛΑΚΙΑ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είδα καινούρια ΤΕΡΜΑ ΗΛΙΘΙΑ διαφήμιση του Jumbo.'Εχει 2 παιδιά ένα κορίτσι και ένα αγόρι και ξαφνικά πέφτει μια σακούλα του jumbo.Και αυτά σαν καθυστερημένα αρχίζουν χαζοχορεύοντας να λένε ταυτόχρονα σα σα σα σα σα κουλ κουλ κουλ κουλ κουλ ες και κάτι τέτοια.

Πρέπει να μάθω να πέφτω αυτόματα σε κόμα όταν αρχίζει διαφήμιση του Jumbo δεν πάει άλλο.

 

Να τη

 

 

Γιατι θεε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καινούρια βλακεία των Jumbo που δείχνει και καλά έναν cowboy  στην άγρια δύση όλο μαγκιά με κάνει να θέλω να πυροβολήσω την οθόνη.

 

 

Δεν το επιασες; Ειναι ο...Jumbo Unchained... Τι σκατα, ο Σεφερλης τις ετοιμάζει αυτές τις πίπες;

 

 

Εντάξει, το τερμάτισαν όσον αφορά στο κιτσαριό και την καφρίλα, αλλά πρέπει να παραδεχτείτε ότι σαν ιδέα είναι απίστευτη. :-D

 

 

Σήμερα είδα καινούρια ΤΕΡΜΑ ΗΛΙΘΙΑ διαφήμιση του Jumbo.'Εχει 2 παιδιά ένα κορίτσι και ένα αγόρι και ξαφνικά πέφτει μια σακούλα του jumbo.Και αυτά σαν καθυστερημένα αρχίζουν χαζοχορεύοντας να λένε ταυτόχρονα σα σα σα σα σα κουλ κουλ κουλ κουλ κουλ ες και κάτι τέτοια.

Πρέπει να μάθω να πέφτω αυτόματα σε κόμα όταν αρχίζει διαφήμιση του Jumbo δεν πάει άλλο.

 

Να τη

 

Έτσι, πείτε τα. Ψόφος και στους δημιουργούς της διαφήμισης αυτής και στην ενοχλητική σκουπιδοφωνή που ακούγεται σε κάθε ραδιοφωνική διαφημίση του καταστήματος. ΟΥΣΤ!!!  :angry: 

Επίσης ψόφος στην ελληνίδα καψούρα της Cosmote, αυτός ο τύπος δηλαδή που αντιγράφει Κοντοπίδη.

 

Και κάπου εδώ σταματάω πλέον να μπαίνω σε αυτό το θρεντ. Την τηλεόραση την έκλεισα και σώθηκα, ας μην τα υποστώ εδώ

 

 

28465-Jerry-Seinfeld-leaves-gif-yxqm.gif

ΠΕΣ' ΤΑ ΜΕΓΑΛΕ!!!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στις διαφημίσεις των Jumbo μου την δίνει μόνο η τύπισα στο τέλος. :P

 

Μίσος έχω πάντως για τις διαφημίσεις της Fujitsu στο ραδιόφωνο, πέρσι μας τα είχε πρήξει με το "Fujitsu Ευανθία!" με τις κουφές γιαγιάδες (ειδικά όταν ο Χαϊκάλης ή ο άλλος σε μια φάση όχι απλά έχανε την γριοφωνή, αλλά το σκότωνε τελείως) και φέτος με τον μ@λάκα που σπάει @@ με το "εγώ να δεις... έχω ζήσει την φρίκη!" (αλλαγή σταθμού εκεί) και μετά αρχίζει και ανεβάζει τα ντεσιμπέλ όσο λέει για τις μκίες της ζέστης μέχρι που φτάνει "ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΕΞΩ ΣΤΟΝ ΛΙΒΑ, ΣΤΡΑΤΙΩΤΗ!".

Στο ίδιο στυλ και το ζευγάρι που βρίζεται πριν μπει στο σπίτι και τώρα η πιο πρόσφατη που πάλι έχει τον μ@λάκα, αλλά είναι (σχετικά) πιο ήρεμος, αλλά δεν αντέχω να τον ακούω.

Μια και μιλάμε για FUJITSU θυμάστε και εκείνη την διαφήμιση με τον Ιάπωνα που έλεγε: "Και εσύ πάρι φουτζίτσου". Εν τω μεταξύ θυμάστε και κάποια ραδιοφωνικά που παιζόντουσαν από την δεκαετία του '90 μέχρι και τις αρχές του 2000;

Πάντως αυτο που λετε περι ηλιθίων διαφημίσεων ώστε να σου μένουν δεν ξερω αν τελικά πιανει. Εμενα μου μενει συνήθως η ηλιθια διαφήμιση, αλλα όχι το προιόν. Αυτο με την μάνα που δινει το χυμο απο το ψυγειο πχ, απο δω ειδα οτι ήταν αμίτα.

Όχι LIFE.

Καλά η διαφήμιση της Amita είναι άθλια. Η μαμά μέσα στο ψυγείο και "μαμά τι κάνεις εδώ".

Βέβαια ίσως αυτός να είναι και ο στόχος μιας διαφήμισης. Να σου μένει στο μυαλό (έστω και σαν βλακεία) για να θυμάσαι το προϊόν όταν θα είσαι μπροστά στο ράφι;

Είναι του LIFE.

Και μια και μιλάμε για ηλίθιες διαφημίσεις, να και η νέα διαφήμιση του Ouya που αποσύρθηκε λίγο αφότου κυκλοφόρησε γιατί μάλλον κατάλαβαν (ή τα σχόλια τους έκαναν να καταλάβουν) τι χαζομάρα έκαναν.

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Η αμερικ(λ)ανιά σε όλο της το μεγαλείο. Εχμ... ήθελα να πω EPIC DISGUST!!!  :fear:  :cry: . FUCK THE STUPID AMERICAN MOTHERFUCKING ASSHOLES AND THE PUSSY OF THE MOTHERFUCKER BITCHES:angry:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ηλίθιες διαφημίσεις που λέτε πιστεύω ότι ανήκουν και οι διαφημίσεις του Jumbo. Και θεωρώ ότι είναι πετυχημένες καθώς το όνομα των Jumbo κολάει μεσ' το μυαλό μας! Άλλωστε για να δίνουν τόσα λεφτά στις διαφημίσεις (παίζουν παντού και συνέχεια) λογικά οι διαφημίσεις αποδίδουν.

 

 



Επίσης ψόφος στην ελληνίδα καψούρα της Cosmote, αυτός ο τύπος δηλαδή που αντιγράφει Κοντοπίδη.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xLdsHMO7Gu8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ηλίθιες διαφημίσεις που λέτε πιστεύω ότι ανήκουν και οι διαφημίσεις του Jumbo. Και θεωρώ ότι είναι πετυχημένες καθώς το όνομα των Jumbo κολάει μεσ' το μυαλό μας! Άλλωστε για να δίνουν τόσα λεφτά στις διαφημίσεις (παίζουν παντού και συνέχεια) λογικά οι διαφημίσεις αποδίδουν.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=xLdsHMO7Gu8

ΚΑΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΨΟΦΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ!!! :angry: 

Δηλαδή:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα με εκνεύριζε πολύ η διαφήμιση της vodafone με το αγοράκι που λέει '' παιδίιιι μου εσύ!!! πραγματικά κλείνω την τηλεόραση και ας έχει καμία σπάνια καλή ταινία.

 

επίσης όλες οι διαφημίσεις όπου διαφημίζουν τρόφιμα και όλοι μα όλοι στην ελλάδα έχουν βιλάρα με γκαζόν ,αυλές αεροδρόμια και είναι όλοι ευτυχισμένοι που θα έρθει το συγκεκριμένο τρόφιμο.

 

επίσης της vodafone πάλι με κάτι ελληνάρες να έχουν 10 -20 χαμάλια να ψάχνουν κρεμασμένοι σε άχυρα μία βελόνα και ακολουθεί ο παρακάτω ασχολίαστος διάλογος.

''τελικώς έχουν δίκιο , όσο και να ψάξεις ποτέ δε θα μπορέσεις να βρεις βελόνα στα άχυρα''

 και απαντάει ο άλλος

''εγώ πιστεύω ότι όπου και άν ψάξεις πουθενά δε θα βρείς τόσο χαμηλές χρεώσεις στην κινητή τηλεφωνία''

 

και φυσικά της wind με τη χαζή ατάκα ''οικονομία για όλους''  τί να πει κανείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε συμπεραίνω ότι δεν χάνω τίποτα που έχω κόψει τελείως την τηλεοραση την τελευταία πενταετία. Τηλεόραση μόνο για κανα ματσάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα με εκνεύριζε πολύ η διαφήμιση της vodafone με το αγοράκι που λέει '' παιδίιιι μου εσύ!!! πραγματικά κλείνω την τηλεόραση και ας έχει καμία σπάνια καλή ταινία.

 

επίσης όλες οι διαφημίσεις όπου διαφημίζουν τρόφιμα και όλοι μα όλοι στην ελλάδα έχουν βιλάρα με γκαζόν ,αυλές αεροδρόμια και είναι όλοι ευτυχισμένοι που θα έρθει το συγκεκριμένο τρόφιμο.

 

επίσης της vodafone πάλι με κάτι ελληνάρες να έχουν 10 -20 χαμάλια να ψάχνουν κρεμασμένοι σε άχυρα μία βελόνα και ακολουθεί ο παρακάτω ασχολίαστος διάλογος.

''τελικώς έχουν δίκιο , όσο και να ψάξεις ποτέ δε θα μπορέσεις να βρεις βελόνα στα άχυρα''

 και απαντάει ο άλλος

''εγώ πιστεύω ότι όπου και άν ψάξεις πουθενά δε θα βρείς τόσο χαμηλές χρεώσεις στην κινητή τηλεφωνία''

 

και φυσικά της wind με τη χαζή ατάκα ''οικονομία για όλους''  τί να πει κανείς!

Μήπως σου έρχεται να γίνει σκηνικό κάπως έτσι;

http://www.youtube.com/watch?v=lgKkuMDlIq0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...