Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας.

 

 Ασχετα αν δεν μπορώ να βοηθησω στην προσπαθεια γιατι το πισι μου (q6600 στα 3γιγα) καιει πολυ ρευμα για να το εχω μονιμα ανοιχτο, πες οτι σε βοηθαω.

 

Αν θες μου στελνεις λνκ με κωδικους ?

 

Πες ότι στο έχουμε στείλει ήδη.... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω για να μην ξεχνιόμαστε και σκουριάζουμε να κάνουμε ένα test session τουλάχιστον μια φορα την εβδομάδα.

Πείτε εδώ η pm ποτε μπορεί ο καθένας για να κανονιστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή το score μου στο EDPR μου φαινότανε λίγο έψαξα να δω που ήταν το πρόβλημα τελικά το θέμα ήταν οι 2 GPU έβγαλα την 9400 από τον Cluster και το score μου από 2000 πήγε 15000 :P

 

 

 

post-203815-0-39728000-1370831773_thumb.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδες; Μια της προκοπης καρτα μπηκε και εδωσε παρα πολυ περισσοτερο και απο τους πεντε μας. Οποτε θελετε αργα απογευματα ή σ/κ ειναι καλα και για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδες; Μια της προκοπης καρτα μπηκε και εδωσε παρα πολυ περισσοτερο και απο τους πεντε μας. Οποτε θελετε αργα απογευματα ή σ/κ ειναι καλα και για μενα.

αργα απογευμα...κατα τι ωρα αν συμφωνησετε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αργα απογευμα...κατα τι ωρα αν συμφωνησετε???

Δεν ξερω..αν κανονισετε κατι στειλτε και pm εδω..τσεκαρω το site καθε 5 λεπτα, σιγουρα θα το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη κόσμο μαζεύουμε μονο test έχουμε κάνει και τα test έδειξαν πως ένας κωδικός με 10 νούμερα σπάει σε μερικές μέρες με 5 pc ενώ μονος σου θες χρονια στόχος είναι τα 20 pc για να έχουμε ελπίδα με alphanumeric keys.

Άμα διαβάσεις πισω και δεις τα screenshots θα καταλάβεις. Άμα θες να μπεις στο cluster η διαδικασια είναι εδώ στο topic χρειαζόμαστε και εσένα μέσα και όλους όσους μπόροους για να κάνουμε σοβαρή δουλειά.

Τώρα προσπαθώ να κάνω κάτι για την καινούργια έκδοση του EDPR ώστε να δουλεύουν και αυτοί που έχουν ATI στο pc τους



Update:

 

Πλέον η έκδοση που έχουμε είναι η EDPR 298 built 313 ας συνεννοηθούμε για να κάνουμε όλοι upgrade σε αυτή ελπίζω να μπορούν να δουλέψουν και αυτοί με ATI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστως να βοηθουσα, σε παρακολουθω απο τη αρχη αλλα αυτο το διαστημα εχω αλλες δουλειες και δεν μπορω να καθομαι πολυ ωρα στον υπολογιστη,  2ον εχω καρτα intel οποτε ειμαι χελωνα. Παντως αν δεν βρεθει αλλος τροπος να σπαει το wpa2 (αυτο με συγχωρεις αλλα ειναι κοροιδια) να καθεσε ενα μηνα για να παρεις 1 κωδικο. Παντως μου κανει εντυπωση πως οταν οι εταιρειες βγαζουν πανακριβους συναγερμους τους εξουδετερωνουν μεσα το πολυ σ' 1 η 2 χρονια και το wpa απο το 2003-4 και να μην εχει βρεθει αλλος τροπος να ανοιγει. Πολυ περιεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όσο πιο πολλά pc μαζευτούν τόσο καλύτερα ο χρόνος μειώνεται κατά πολύ με καθε pc που μπαίνει μέσα
άμα σκεφτείς πως μονος σου θες τόσα χρονια που τον κώδικα θα τον έπαιρνε το εγγονάκι σου μερικές μέρες που έχουμε εμείς τώρα είναι πρόοδος.

 

Aλλος τρόπος σύντομα δεν βλέπω να βρεθεί απλός κάποια στιγμή θα γίνουν τόσο γρήγορα τα pc που θα τον σπας και μονος σου.

 

Δεν γίνετε να τα περιμένουμε όλα έτοιμα κάτι πρέπει να κάνουμε και εμείς έστω και ας είναι αυτή η μικρή ερασιτεχνική προσπάθεια που κάνουμε εμείς. Οποιος έχει να προτείνει άλλη καλύτερη λύση ας το κάνει γιαυτο ειμαστε εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως μου κανει εντυπωση πως οταν οι εταιρειες βγαζουν πανακριβους συναγερμους τους εξουδετερωνουν μεσα το πολυ σ' 1 η 2 χρονια και το wpa απο το 2003-4 και να μην εχει βρεθει αλλος τροπος να ανοιγει. Πολυ περιεργο.

Συγκρινεις ανομια πραγματα. To ενα βασιζεται καθαρα σε εφαρμογη καλης κρυπτογραφιας, το αλλο οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όσο πιο πολλά pc μαζευτούν τόσο καλύτερα ο χρόνος μειώνεται κατά πολύ με καθε pc που μπαίνει μέσα

άμα σκεφτείς πως μονος σου θες τόσα χρονια που τον κώδικα θα τον έπαιρνε το εγγονάκι σου μερικές μέρες που έχουμε εμείς τώρα είναι πρόοδος.

 

Aλλος τρόπος σύντομα δεν βλέπω να βρεθεί απλός κάποια στιγμή θα γίνουν τόσο γρήγορα τα pc που θα τον σπας και μονος σου.

 

Δεν γίνετε να τα περιμένουμε όλα έτοιμα κάτι πρέπει να κάνουμε και εμείς έστω και ας είναι αυτή η μικρή ερασιτεχνική προσπάθεια που κάνουμε εμείς. Οποιος έχει να προτείνει άλλη καλύτερη λύση ας το κάνει γιαυτο ειμαστε εδω.

Εγω δεν διαφωνω μ' αυτο που κανεις, αλλα μου κανει εντυπωση πως τοσα χρονια δεν εχει βρεθει αλλος τροπος. Πιστευω οτι η λυση ειναι ετοιμη, απλως ειναι θεμα να ειναι ολοι με το χερι στην τσεπη ν' αγοραζουν καρτες, να κανουν συνεχεις αναβαθμισεις hardware και ενω μπορουσε να υπηρχε τουλαχιστον δωρεαν internet για ολους, με τους τοσους φορους που πληρωνουν οι Ελληνες τοσα χρονια, σου λενε πληρωσε για ενα πληρωσε για το αλλο και χρεος απο την αλλη ανεβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...