Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια ακριβώς είναι η βλάβη; Θυμήθηκα ένα πρόγραμμα για να το κάνω boot το *.iso του BackTrack απο το booτ menu. Δυστηχώς όμως, θυμήθηκα ότι έιχα χρησιμοποιήσει αυτό το πρόγραμμα, αλλά δεν θυμήθηκα το όνομα αυτού :D. Θα το εκτιμούσα πάρα πολύ αν θα μπορούσατε να μου βρείτε ένα τέτοιο πρόγραμμα (όπως πάντα, αν μπορείτε, για να μην το παρεξηγήσετε και εκλάβετε ως διαταγή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν υπαρχουν τετοια προγραμματα στα windows περα απο το commview. Aν εισαι διαθετιμενος να σκασεις αρκετα χρηματα για καρτα (κατι που δεν βλεπω να γινεται) κοιτα και το cain&abel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν υπαρχουν τετοια προγραμματα στα windows περα απο το commview. Aν εισαι διαθετιμενος να σκασεις αρκετα χρηματα για καρτα (κατι που δεν βλεπω να γινεται) κοιτα και το cain&abel.

Eννοεις το usb airpcap adapter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υes. Με αυτο το adapter γινεται και να πιασεις πακετα και να κανεις deauthenticate τον client και να παρεις handshake σε windows...δεν ξερω αν υπαρχουν πολλα προγραμματα που τον υποστηριζουν, παντως το cain&abel ειναι ενα απο αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υes. Με αυτο το adapter γινεται και να πιασεις πακετα και να κανεις deauthenticate τον client και να παρεις handshake σε windows...δεν ξερω αν υπαρχουν πολλα προγραμματα που τον υποστηριζουν, παντως το cain&abel ειναι ενα απο αυτα.

Και με το elcom πρεπει να δουλευει. Το θεμα ειναι οτι μπορει να σου στοιχησει ο κουκος αηδονι και δουλεια να μην κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά γεια σας.

Μιά ερωτησούλα.Χρησιμοποιούσα στο Android την εφαρμογή Greek WPA Finder αλλά πριν λίγο καιρό κλείδωσε βγάζοντας το μήνυμα ότι η δοκιμαστική περίοδος χρήσης έχει τελειώσει.

Γνωρίζετε κάτι;

Υπάρχει μήπως κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από giorgoslouk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος ο λόγος να το παρεις? αφού στο linux που ειναι και free κανεις καλύτερη δουλειά.

Σωστα, απλα το λεω γιατι καποιοι μπορει να μην το ξερουν, (οπως και εγω παλαιοτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη σου το BlueStacks , ειναι κατι σαν android emulator ,και να τρεξεις το Greek Wpa Finder σε windows,επισης σου δινει τη δυνατοτητα να ορισεις εσυ την ημερομηνια ,κι ετσι βαζοντας τη πχ ενα χρονο πισω δε σου κλειδωνει και το εργαλειο.Σ μενα τουλαχιστον επιασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος ο λόγος να το παρεις? αφού στο linux που ειναι και free κανεις καλύτερη δουλειά.

To λεω για το παιδι πιο πανω που θελει μονο για windows

 

Μπορεις να κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη σου το BlueStacks , ειναι κατι σαν android emulator ,και να τρεξεις το Greek Wpa Finder σε windows,επισης σου δινει τη δυνατοτητα να ορισεις εσυ την ημερομηνια ,κι ετσι βαζοντας τη πχ ενα χρονο πισω δε σου κλειδωνει και το εργαλειο.Σ μενα τουλαχιστον επιασε...

To greek wpa finder οπως και τα υπολοιπα παρομοια ετοιματζιδικα προγραμματα βρισκουν μονο απο thomson μεχρι την χρονια 2010-11 νομιζω κατι που μπορεις να το κανεις και με μια απλη αναζητηση στο google χωρις καν να χρειαζεσαι προγραμμα..για τα πιο καινουργια δεν υσχυει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω οτι οριζεις ημερομηνια στο BlueStacks πχ 23/6/2012 ωστε να μην κλειδωνει η εφαρμογη,η οποια δεν ειναι και για τοσο παλια δικτυα κι επιπλεον κανει για πολλες εταιριες οχι μονο Τομσον.πιστεψε με,μ εχει βοηθησει αρκετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.metageek.net/products/airpcap/

 

 

"Ευκαιριες" απο 700$ μεχρι 2000$

 

 

Mέχρι και το Hacking κοστίζει στα Windows :P

Δεν προτίθεμαι να πληρώσω για να πάρω handshake, έτσι και αλλιώς ο adapter είναι συμβατός με  CommView και, επίσης, άλλαξα γνώμη για το BackTrack, το έχω κατεβάσει κιόλας. Απλά δεν μπορώ να το εγκαταστήσω ή να το κάνω σε τύπο Live CD, γιατι:

1ον: Δεν έχω κενά CD/DVD

2ον: Έχω USB 4 GB αλλά το συγκεκριμένο λειτουργκικό Windows 7 δεν μου το αναγνωρίζει (σε έναν άλλο υπολογιστή με Windows 7 λειτουργεί, επίσης λειτουργούσε στο παλιό λειτουργικό Windows XP που είχα σ'αυτόν τον υπολογιστή, γι'αυτό και αποδίδω το πρόβλημα στο λειτουργικό)

3ον: Χρησιμοποίησα UNetbootin για να το εκτελέσω από τον σκληρό, αλλά δεν υποστηρίζει NTFS File System.

4ον: Έχω DVD/CD Player, αλλά όχι κενά CDs/DVDs, το λέω γιατί είναι netbook και κάποιος άλλος (ο Universal Soldier) το είχε παρεξηγήσει.

5ον: Ο υπολογιστής μου δεν μπορεί να το εγκαταστήσει μέσω VirtualBox, λόγω χαμηλών ικανοτήτων του υπολογιστή μου

6ον: Πιστεύω ότι ακόμα και αν αγόραζα AirPCap Adapter δεν θα μου λειτουργούσε, γιατί έχω χρησιμοποιήσει WiFi USB Adapter στον υπολογιστή και δεν μου το αναγνώριζε, ενώ είχα εγκαταστήσει τους οδηγούς, συνεχίζοντας να εκτελεί έναν Atherοs 9xxxx adapter που έχω (δεν θυμάμαι ακριβείς αριθμούς).

7ον: ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1ον: Δεν έχω κενά CD/DVD

2ον: Έχω USB 4 GB αλλά το συγκεκριμένο λειτουργκικό Windows 7 δεν μου το αναγνωρίζει (σε έναν άλλο υπολογιστή με Windows 7 λειτουργεί, επίσης λειτουργούσε στο παλιό λειτουργικό Windows XP που είχα σ'αυτόν τον υπολογιστή, γι'αυτό και αποδίδω το πρόβλημα στο λειτουργικό)

Οταν λες δεν έχεις κενά cd/dvd εννοείς άδεια??? γιατί αν είναι αυτό το πρόβλημα στην ουσία δν είναι πρόβλημα..50 cents έχει ένα άδειο..

για το άλλο το πρόβλημα...ευκαιρία να φύγεις απο windows ;) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...