Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

υπαρχει καποιος οδηγος για να δοκιμασω την όλη διαδικασια απο macintosh?

Μην κανεις τον κοπο, δεν υπαρχουν οι καταλληλοι drivers.

Εκτος και εαν εισαι αρκετα πισω απο αποψη λειτουργικου, οποτε ισως και να χεις μια ελπιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα μαλλον απιθανο...για τα connex με wpa δεν υπαρχει καποιος "μπουσουλας" παρα μονο η κλασσικη διαδικασια ευρεσης wpa με handshake,wordlist/bruteforce...φεξε μου και γλιστρισα, εκτος και αν παιζει ενεργοποιημενο wps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα μαλλον απιθανο...για τα connex με wpa δεν υπαρχει καποιος "μπουσουλας" παρα μονο η κλασσικη διαδικασια ευρεσης wpa με handshake,wordlist/bruteforce...φεξε μου και γλιστρισα, εκτος και αν παιζει ενεργοποιημενο wps...

Kαι στα καινουργια router το wps, δυσκολα σπαει, μονο αν μπορει να βρει τον εργοστασιακο κωδικο, που δεν ειναι και τοσο δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι στα καινουργια router το wps, δυσκολα σπαει, μονο αν μπορει να βρει τον εργοστασιακο κωδικο, που δεν ειναι και τοσο δυσκολο.

 

Μήπως μπερδεύεις το WPS με το WPA ή εγώ έχω χάσει επεισόδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα μπερδεύει απλώς λέει οτι στα καινούρια ρουτερ δεν μπορείς να "επιτίθεσαι" συνεχόμενα με WPS attacks, το καταλαβαίνουν σχετικά γρήγορα και κλειδώνουν μόνα τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως μπερδεύεις το WPS με το WPA ή εγώ έχω χάσει επεισόδια;

Οχι  και το επιβεβαιωνει και εδω το μελος leon kennendy στο μηνυμα 2341 στο προηγουμενη σειρα 157 και καπου το εiχα δει και εγω, αλλα δεν θυμαμαι το site.

Ετσι οπως παει ο ρολος του  kali (backtrack), σε λιγο θα ειναι διακοσμητικος.

Επεξ/σία από Sirios8e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ετσι οπως παει ο ρολος του  kali (backtrack), σε λιγο θα ειναι διακοσμητικος.

Kαμια σχεση.

Λανθασμενα εχει δημιουργηθει η εντυπωση πως η συγκεκριμενη διανομη χρησιμοποιειται μονο για οτιδηποτε σχετικο με WiFi, ενω το συγκεκριμενο κομματι αποτελει ενα ελαχιστο μερος της χρησιμοτητας του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμια σχεση.

Λανθασμενα εχει δημιουργηθει η εντυπωση πως η συγκεκριμενη διανομη χρησιμοποιειται μονο για οτιδηποτε σχετικο με WiFi, ενω το συγκεκριμενο κομματι αποτελει ενα ελαχιστο μερος της χρησιμοτητας του.

 

Ε ναι, αλλά έτσι έγινε γνωστό, ιδιαίτερα στη χώρα μας, βάλτε Linux για να σπάσετε το WiFi του γείτονα !  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα καιρό να το κάνω εστω εκπαιδευτικά και σήμερα το δοκίμασα..αστεία η διαδικασία μπορώ να πώ. πάλι καλά βρήκα και καλό θύμα (4o στην λίστα).. τελικά άλλος τα πήρε :P

 

nAkB482.png

 

 

kJv3VSt.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον επεσες σε πολυ χαζο ή σε πολυ πιο εξυπνο απ οσο φανταζεσαι :-D

το σκέφτηκα, μακάρι να υπάρχει κάποιος τέτοιος στην γειτονιά, θα κάνουμε και παρέα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το σκέφτηκα, μακάρι να υπάρχει κάποιος τέτοιος στην γειτονιά, θα κάνουμε και παρέα :P

Virtual Machine με Windows XP SP2 στο δικτυο του ('κρεμασμενο' απευθειας στο router, οχι NAT) και ενα txt στο desktop με ονομα creditcard.txt, τα περιεχομενα του οποιου θα ειναι κατι σε στυλ "Κατι μου λεει πως θα κανουμε ενδιαφερον συζητηση. Παμε για κανενα καφε στο ταδε? Luciddream"

Εαν ανηκει στη δευτερη κατηγορια, σε λιγα λεπτα απο τη στιγμη που θα παρει χαμπαρι το μηχανημα, θα εχεις μηνυμα :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, το 00:26:44 ειναι Thomson, αποκλειεται να ειναι κανα χακερονι που εχει στησει honeypot.

Εκτος αν ειναι τοσο advanced, που εχει αλλαξει MAC ή που το εχει απλα για να φαινεται προς τα εξω, χωρις να ειναι ο βασικος του εξοπλισμος.

 

Ρε συ Luciddream, μπας και ειναι το δικο σου και μας δουλευεις? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...