Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-...               Oτι ήξερες για το backtrack ισχύει και για το KALI  απλός updated version του Backtrack είναι 

..              

---               

--

.

-.-.

.-

-.

---

..

-..

ίδια tools και μέθοδοι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

-...       Σχετικά με το  WEP/WPA που ασχολούμαι εγώ είναι τα ίδια, απλός τα tools είναι πιο καινούργιες

..         εκδόσεις, διαφορετικό λειτουργικό, και καλύτεροι drivers. Tα αλλα tools δεν θα έχω ψάξει

---       προφανώς θα έχει και καινούργια πράγματα αλλα για μένα τουλάχιστον, priority είναι το  WEP/WPA.

--
.
-.-.
.-
-.
---
..
-..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή κάποια σχόλια για το αν θεωρείται κλοπή ιντερνετ η παραβίαση του συστήματος κωδικοποίησης θα σας πω τα εξής.

 

Το να βρω με έναν τρόπο και  καταφέρω να αποκωδικοποιήσω ένα κρυπτογραφημένο ηλεκτρομαγνητικό

κύμα που φτάνει στο σπίτι μου δεν αποτελεί ούτε κλοπή ,ούτε παράβαση.

 

'Οπως όλοι γνωρίζετε το wi-fi έχει δυο σκέλη.Την εκπομπή και την λήψη της πληροφορίας και για το ρούτερ

αλλά και για την ασύρματη κάρτα δικτύου.

 

Κανείς δεν μου απαγορεύει να διαχειρίζομαι ηλεκτρομαγνητικά κυμάτα που φτάνουν το σπίτι μου.Μπορώ

να τα εκμεταλλεύομαι όπως θέλω και δεν δίνω λογαριασμό σε κανένα.

 

Το παράνομο και επιλήψιμο της ιστορίας είναι το κομμάτι της εκπομπής.

Εκπέμπω πληροφορία προς το ρούτερ χωρίς εξουσιοδότηση του κατόχου.

Με την εκπομπή μου εισβάλλω παράνομα σε ένα σύστημα χωρίς να έχω την παραμικρή έγκριση και άδεια.

 

Σας ερωτώ,λοιπόν,το εξής.

 

Υποθετικά πάντοτε,αν κοντά σε έναν αγωγό της ΔΕΗ υψηλής τάσεως βάλω ένα πηνίο (χωρίς να ακουμπώ τον αγωγό)

και με την βοήθεια του φαινομένου της επαγωγής καταφέρω να πάρω ρεύμα για να ανάψω ένα μικρό ledaki,αυτό θεωρείται

κλοπή;

 

ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ.ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΜΕΣΩ  ΤΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΩ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.

 

ΚΛΟΠΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΕΓΩ ΠΑΡΑΒΙΑΖΑ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΔΕΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΡΕΥΜΑ.

 

ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΗ.

Η ΠΑΘΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΑ ΚΛΟΠΗ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Η ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ

τα ηλεκτρομαγνητικα κυματα που στελνει μια υπηρεσια πληροφοριων πχ  με οποιοδηποτε μεσον και φτανει στο σπιτι σου εσυ  τα αποκρυπτογραφεις για εκπαιδευτικους λογους , αν διαρευσει η διαρευσεις κατι απο αυτα το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα κανεις επομενη αποκρυπτογραφηση .

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια να κανω μια ερωτηση για wind wpa υπαρχει καποιος default κωδικος να βαλω ή καποια wordlist?ενα κονεξ πιανω βαζω mac adress χωρις τελειες με κεφαλαια,μικρα με το 0 μπροστα και δεν ειναι αυτο αν εχει αλλαξει καμια ελπιδα να το σπασω με backtrack(reaver)?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να ασχοληθείς με το Linux άμα σου αρέσει το άθλημα



παιδια να κανω μια ερωτηση για wind wpa υπαρχει καποιος default κωδικος να βαλω ή καποια wordlist?ενα κονεξ πιανω βαζω mac adress χωρις τελειες με κεφαλαια,μικρα με το 0 μπροστα και δεν ειναι αυτο αν εχει αλλαξει καμια ελπιδα να το σπασω με backtrack(reaver)?ευχαριστω

 

 

Aμα μπορείς να το σπάσεις με Reaver σου το λέει το Wash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να ασχοληθείς με το Linux άμα σου αρέσει το άθλημα

 

και το linux μου αρέσει!

είναι πολύ free και αρκετά έξυπνο λειτουργικό αλλά το usb wifi που εχω δεν δουλεύει στο backtrack.

( εχω την τελευταία έκδοση)

 

η κονσόλα ενεργοποιεί την συσκευή αλλά όταν δίνω εντολή για νά βγάλει δίκτυα μου λέει ότι και καλά πρέπει νά δώσω πρώτα την εντολή ενεργοποίησης τησ συσκευής.

απ ότι έψαξα λίγο είδα το usb wifi που εχω δεν είναι και κανένα τησ προκοπής !

crypto air data 54. αυτό είναι.

 

υ.γ.

το YouTube έχει γεμίσει με fake βίντεο που δείχνει εφαρμογές για windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνω κάτω ne αλλα kthe περίπτωση είναι μοναδική πρέπει να μάθεις όλα τα switches τις εντολής μπορεί να τα χρειαστείς.


Έτσι είναι και στο WΕΡ υπάρχει ένα γενικός κανόνας αλλα μερικές φορες μπορεί να χρειαστεί να παρεκκλίνεις

 

 

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για gennet oxygen γινεται τιποτα;

 

 

Πεδια θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω καποια worildlist για oxygen.

 

 

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει να βρω τον κωδικό από "OTE0C7D83".

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΓΙΑ ΔΥΟ ΔΙΚΤΥΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΣΩ... ΟΤΕ 27D5A3 ΚΑΙ ΟΤΕ 1D62AC... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..

 

 

κωδικό για thomson ADF324??? :P

 

 

Είναι ωραίο να σπας κωδικούς...έσπασα ένα connex τώρα :P (και δεν ήταν ο 1234567890123)

 

 

 

Καλησπερα μπορειτε να μου βρειτε κωδικους γι αυτα τα δικτυα???

Oxygen-48614

CrossAP3D_7ED

Wind WiFi X6G2CA

 

Ευχαριστω.Η καρτα που εχω ειναι η AirLive WL16000USB κανει για το backtrack?

 

 

Γεια σας παιδια μηπως ξερετε πως σπανε τα ΟΤΕxxxxxx με ρουτερ Baudtec??? Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες να κανω μια ερωτηση...για δυο κεραιες ενδιαφερομαι και οποιος θελει ας μπει στα παρακατω λινκ που θα δωσω να μου πει ποια αξιζει να παρω,σαν ποιοτητα και αποσταση τα κριτηρια μου...αν εχετε ιδεα βεβαια ευχαριστω...αυτες ειναι : http://www.ebay.com/itm/EDUP-EP-6505-High-Power-Long-Range-54Mbps-USB-Wifi-Wireless-Adapter-with-Antenna-/271277446892?pt=US_USB_Wi_Fi_Adapters_Dongles&hash=item3f296556ec

 

ή

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-AWUS036H-1000mW-G-USB-WiFi-Adapter-5dBi-Antenna-1W-/221227936052?pt=US_USB_Wi_Fi_Adapters_Dongles&hash=item3382366934

 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...