Προς το περιεχόμενο

Six Feet Under


lefter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν τα εχω δει

 

 

Υπεροχο finale, εκλαψε κανεις στο finale;

 

Να τα δεις απαραιτητα.Εξαιρετικες σειρες και οι 2.Στο sfu συγκινηθηκα αρκετα στο τελευταιο επεισοδιο και σε καποια επεισοδια απο breaking bad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με προβλημάτισε η εξέλιξη του Νεντ.

 

 

Ενω έφυγε οταν ηταν μικρος για να ξεφύγει τελικά επέστρεψε στην επιχείρηση και την οικογένεια του, ανεχοταν τις μ@λ@κιες της τρελής, μετά φορτώθηκε την άλλη που γκαστρωθηκε και μόλις βρήκε μια νορμάλ κοπέλα πέθανε. Πέρασε λοιπόν μια ζωή εγκλωβισμένος όπως δυστυχώς πολλοί από εμάς που κάπου χάνονται στην ρουτίνα.

 

 

Τροφή για σκέψη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα εχω δει

 

 

Υπεροχο finale, εκλαψε κανεις στο finale;

 

υπαρχει καποιος που δεν εκλαψε στο φιναλε?

 

αν θες να δεις κατι πιο περιεργο, δοκιμασε το in treatment... οι σειρες που σου προτειναν οι υπολοιποι ειναι εξαιρετικες, το in treatment ειναι περισσοτερο στο θεμα του six feet under

 

βαλε και το angels in america στο κολπο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμήθηκα να το ξεκινήσω πριν λίγες μέρες. Δεν ξέρω πως μου είχε ξεφύγει αυτή η σειρά.

Γελάω πολύ περισσότερο απ'όσο γελάω με υποτιθέμενες κωμωδίες.

Έχω δει μόνο 8 επεισόδια, ζήλια-ζήλια κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Wire?Sopranos?Αν δεν τα εχεις δει.

 

Αυτες σιγουρα και αφου μιλας για τετοιο στυλ οπωσδηποτε θα εβαζα μεσα και το φοβερο OZ :-)

 

 

Θυμήθηκα να το ξεκινήσω πριν λίγες μέρες. Δεν ξέρω πως μου είχε ξεφύγει αυτή η σειρά.

Γελάω πολύ περισσότερο απ'όσο γελάω με υποτιθέμενες κωμωδίες.

Έχω δει μόνο 8 επεισόδια, ζήλια-ζήλια κλπ.

 

Εγω ειμαι στο 2ο,την ξεκηνησα χθες :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την αρχισα χωρις μεγαλη ορεξη πριν βδομαδες (θυμομουνα τον πιλοτο που ειχα δει στο τοτε Filmnet btw ) και την τελειωσα σημερα με κλαματα.

 

Θα μπορουσες να πεις οτι υπαρχει η σειρα απο την αρχη μεχρι λιγο μετα τα μισα της 5ης σεζον και υπαρχει η σειρα στα τελευταια 3-4 επεισοδια. Προσοχη, δεν υποτιμαω τι προηγηθηκε απλα το αναφερω για το επικο τελος της.

 

Επιασε ωραια οικογενειακα και κοινωνικα θεματα χωρις να πλατιαζει. Ειναι σκοτεινο, ανθρωπινο και συγκινητικο και σαφως χωρις πλαστικους χαρακτηρες αλλα ακριβως το αντιθετο με τους οποιους 'ταξιδευεις' μαζι τους. Αλλωτε ταυτιζεσαι, αλλωτε απλα τους καταλαβαινεις και αλλωτε σε τρελαινουν με τη συμπεριφορα τους. Με τα ελλατωματα τους και ειπωμενες αληθειες μεταξυ τους.

 

Επισης ωραια νοτα ηταν η προσθηκη χιουμορ ακομα και στις πιο δυσκολες στιγμες.

 

Ειχα γραψει κατι προχειρες σημειωσεις για τον καθε χαρακτηρα  κατα την θεαση αλλα θελω να περασω στο τελος της σειρας το οποιο ειναι ολο το ζουμι.

 

Ξεχωριζει βεβαια

 η μαυριλα που επικρατει απο το χαμο του Νειτ. Ο τηλεθεατης νιωθει θλιψη για το Νειτ αλλα και θλιψη για την θλιψη των γυρω απ'αυτον που επηρεαζονται και πως το αντιμετωπιζουν. Κι'ομως μεσα απο αυτη τη καταθλιψη πιστευω βγαινει κατι θετικο που ειναι η συνεχεια των χαρακτηρων, η ωριμανση και η δυναμη που αντλουν στις αποφασεις τους και η αποδοχη της καταστασης παρ'ολες τις δυσκολιες και την απωλεια.

 

Ειναι τοσο ωραια δοσμενο και απο τον Alan Ball αλλα και απο τους πρωταγωνιστες μας που ειναι απιθανο να σ'αφησει ανεπηρεαστο.

 

 

Μια εξαιρετικη σειρα στο συνολο της που κακως δεν την ειχα δει ολα αυτα τα χρονια.

Επεξ/σία από speedy23
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αρχισα χωρις μεγαλη ορεξη πριν βδομαδες (θυμομουνα τον πιλοτο που ειχα δει στο τοτε Filmnet btw ) και την τελειωσα σημερα με κλαματα.

 

Θα μπορουσες να πεις οτι υπαρχει η σειρα απο την αρχη μεχρι λιγο μετα τα μισα της 5ης σεζον και υπαρχει η σειρα στα τελευταια 3-4 επεισοδια. Προσοχη, δεν υποτιμαω τι προηγηθηκε απλα το αναφερω για το επικο τελος της.

 

Επιασε ωραια οικογενειακα και κοινωνικα θεματα χωρις να πλατιαζει. Ειναι σκοτεινο, ανθρωπινο και συγκινητικο και σαφως χωρις πλαστικους χαρακτηρες αλλα ακριβως το αντιθετο με τους οποιους 'ταξιδευεις' μαζι τους. Αλλωτε ταυτιζεσαι, αλλωτε απλα τους καταλαβαινεις και αλλωτε σε τρελαινουν με τη συμπεριφορα τους. Με τα ελλατωματα τους και ειπωμενες αληθειες μεταξυ τους.

 

Επισης ωραια νοτα ηταν η προσθηκη χιουμορ ακομα και στις πιο δυσκολες στιγμες.

 

Ειχα γραψει κατι προχειρες σημειωσεις για τον καθε χαρακτηρα  κατα την θεαση αλλα θελω να περασω στο τελος της σειρας το οποιο ειναι ολο το ζουμι.

 

Ξεχωριζει βεβαια

 η μαυριλα που επικρατει απο το χαμο του Νειτ. Ο τηλεθεατης νιωθει θλιψη για το Νειτ αλλα και θλιψη για την θλιψη των γυρω απ'αυτον που επηρεαζονται και πως το αντιμετωπιζουν. Κι'ομως μεσα απο αυτη τη καταθλιψη πιστευω βγαινει κατι θετικο που ειναι η συνεχεια των χαρακτηρων, η ωριμανση και η δυναμη που αντλουν στις αποφασεις τους και η αποδοχη της καταστασης παρ'ολες τις δυσκολιες και την απωλεια.

 

Ειναι τοσο ωραια δοσμενο και απο τον Alan Ball αλλα και απο τους πρωταγωνιστες μας που ειναι απιθανο να σ'αφησει ανεπηρεαστο.

 

 

Μια εξαιρετικη σειρα στο συνολο της που κακως δεν την ειχα δει ολα αυτα τα χρονια.

σοβαρα δεν την ειχες δει? δεν το περιμενα απο σενα... δες και το in treatment αν δεν το εχεις κανει μεχρι τωρα οπως και το big love

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα δεν την ειχες δει? δεν το περιμενα απο σενα... δες και το in treatment αν δεν το εχεις κανει μεχρι τωρα οπως και το big love

Oh yeah. Το ξερω...απογοητευσα εσας αλλα κυριως τον εαυτο μου  :-D

 

Οταν ειχα δει τον πιλοτο (τοτε που ανεφερα), δεν με ειχε κρατησει, ημουν αλλη ηλικια, δεν εβλεπα σειρες με ζεση, μη σου πω δεν εβλεπα σειρες. Period.

 

Ε οταν αρχισα μετα, ειχα ακουσει καλα λογια αλλα τη σνομπαρα διοτι πιστευα οτι δεν θα μ'αρεσε και καθισα να δω αλλες.

 

In Treatment το εχω δει βεβαια. Πολυ καλη και περιμενα πως και πως καθε επεισοδιο. Αγαπημενοι ασθενεις κατα σειρα

 

 

32408treatment3.jpg?u=http%3A%2F%2Fimages.nymag.com%2Fimage?u=https%3A%2F%2Fsimkl.net%2Fepisodes%2F

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...