Προς το περιεχόμενο

How I met your mother


Japan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχμ..

Εμένα πάλι άρχισε να με κουράζει λίγο...

0 πρόοδος στη mother.. 5 επεισόδια τώρα τραβάνε τα βυζιά τους και νιώθω απίστευτο stallάρισμα..

Και όχι δεν τρελάθηκα με το bugpiping :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχμ..

Εμένα πάλι άρχισε να με κουράζει λίγο...

0 πρόοδος στη mother.. 5 επεισόδια τώρα τραβάνε τα βυζιά τους και νιώθω απίστευτο stallάρισμα..

Και όχι δεν τρελάθηκα με το bugpiping :\

 

Γιατί, σου δόθηκε η εντύπωση ότι θα πετύχεις τη mother τώρα στα κοντά;

 

Εξάλλου το θέμα αυτή τη στιγμή είναι η σχέση Robin-Barney - πιθανότατα και άλλα επεισόδια να είναι αφιερωμένα σε αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχμ..

Εμένα πάλι άρχισε να με κουράζει λίγο...

0 πρόοδος στη mother.. 5 επεισόδια τώρα τραβάνε τα βυζιά τους και νιώθω απίστευτο stallάρισμα..

Και όχι δεν τρελάθηκα με το bugpiping :\

 

Είναι δυνατόν να περιμένεις να σου δείξει την mother;

Αυτό θα γίνει στην τελευταία σεζόν στα τελευταία επεισόδια.

Πάντως η αλήθεια είναι ότι τις πρώτες 4 σεζόν που τις είδα στα καπάκια γούσταρα.Τώρα που τα βλέπω ένα ένα με ψιλοκουράζει ή δεν με ενθουσιάζει και τόσο.

That's why την σταματάω για να τη δω όλη στο τέλος στα καπάκια.20άλεπτα επεισόδια είναι.Μέχρι να φας ένα τοστάκι τελείωσαν.Δεν γίνεται δουλειά με το ένα ένα.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπε ρε παιδιά κανείς να δείξει την mother...

Αλλα να αρχίσουν έστω τα hints που θα καταλήξουν εκεί.. ή έστω κάτι τύπου Στέλλα να ασχολούμαστε και ας είναι μούφα...

To barney-robin είναι καρααποτυχημένη προσπάθεια τραβήγματος απο τα μαλλιά.. Χάνουνε και οι δύο τους χαρακτήρες τους με αυτόν τον τρόπο. Ο barney γίνεται αγαπούλης και η ρόμπιν κομπάρσος...

Ο Τέντ ήταν ανύπαρκτος και σε αυτό το επεισόδιο..

losing interest :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε σύγκριση με τις 4 πρώτες σαιζόν. Κουραστικά επισόδεια, και το τελευταίο ειδικά εκεί που το έριξε στο ηθικοπλαστικό κούρασε πάρα πολύ. Είχε φάσεις γέλιου αλλά αμερικάνικο χιούμορ πλέον

 

Δεν πρόκειται να σταματήσω να τη βλέπω, οι 4 πρώτες σαιζόν το αξίζουν αυτό, απλά ίσως περιμένω 2-3 μαζεμένα πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι απο την 3η σαιζον εχει αρχισει η κατηφορα.

 

Γενικοτερα τα plots που εχει ειναι υποτυπωδη,χωρις καμμια ουσια και οι αστειες καταστασεις τραβηγμενες απο τα μαλλια.

 

Προτιμω big bang theory και φυσικα two and half men (αν και αυτο εχει πεσει λιγο αλλα παραμενει αρκετα αστειο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, τώρα...

 

Δε γίνεται να γράφεις "οι αστείες καταστάσεις είναι τραβηγμένες από τα μαλλιά" και να συμπληρώνεις "προτιμώ big band theory". Απλά δε γίνεται. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε ψιλοπαρεξηγήσει το Himym. Το BBT δεν το φτάνει σε καμία περίπτωση αλλά όχι ότι και αυτό δεν είναι καλό. Απλά όπως και κάθε σειρά έχει κάποια αρνητικά, και το Himym έχει μαζέψει πάνω του τα πιο χτυπητά. Όπως:

 

1) Σε μια σειρά που έχει ένα κύριο θέμα (την mother) κάποιους τους ξενίζει να μην ασχολούνται με αυτό, επεισόδια ολόκληρα. Ενώ στα φιλαράκια που δεν υπήρχε ποτέ κάποιο κύριο θέμα κανείς δεν παρπονέθηκε για τίποτα... (και μην μου πείτε σαν κύριο θέμα τον έρωτα Ρος - Ρέιτσελ, νταξει ήταν θέμα αλλά ποτέ δεν γύρισε η σειρά γύρω από αυτό) Στο Himym ακόμα και για κάποια περαστικά γεγονότα, τα δείχνουν σε ένα επεισόδιο, τα ξεχνάνε για καμιά 10ρια και μετά ξαφνικά γυρίζουν σε αυτά λες και μιλούσαν για αυτά στο προηγούμενο επεισόδιο. (Βλ. τον έρωτα Μπάρνευ - Ρόμπιν)

 

2) Σε πολλές περιπτώσεις θυμίζει φιλαράκια. Ναι θυμίζει. Ακόμα και το κάστ. Και αυτό μας ξενερώνει. Θυμίζει είπα, μην αρχίσετε να μου συγκρίνεται έναν έναν χαρακτήρες των Friends με του Himym για να μου αποδείξετε το αντίθετο. Είπα θυμίζει, πάει και τελείωσε. Δεν μπορώ να καταλάβω που το πάτε με αυτή σας την συμπεριφορά. Θυμίζει .+ - (τελεία και παύλα δηλαδή).

Αν θέλαμε να δούμε φιλαράκια, θα βάζαμε να δούμε φιλαράκια και όχι κάτι σαν φιλαράκια. Γιατί σε ένα σύμπαν που περιλαμβάνει ήδη τα φιλαράκια εγώ να βάλω να δω κάτι που τους μοιάζει??? (Σέλντον rulez)

 

3) Ντάξει αυτό ίσως να μην μας πείραζε αν είμασταν Αμερικάνοι (Γκόντ Μπλές Αμέρικα κι'έτσι να'ούμε) αλλά πιστεύω πως αν έλειπαν κάτι ξενέρωτες, έως εμετικές, καταστάσεις τύπου Δημοτικού (όπως εκεί που η Λίλυ τους έκλεισε σε ένα δωμάτιο μέχρι να παραδεχτούν οτι είναι γκόμενος και γκόμενα) να ανέβαινε ένα επίπεδο η σειρά.

 

 

4) Λάστ μπατ νότ λίστ. Όπως κουραστήκαμε να παρακολουθούμε σειρές με νοσοκομεία (επειδή έχει βουήξει ο κόσμος απο δαύτες) έτσι κουραστήκαμε να βλέπουμε και σειρές με κύρια πλοκή τον έρωτα και την αγάπη. Δηλαδή εντάξει, νισάφι. Ίσως αυτός να είναι και ένας απο τους λόγους που πέτυχε το BBT. Επειδή έβαλε τους έρωτες σε δεύτερο ρόλο. Και επειδή ασχολείτε με την φυσική, φυσικά...

 

Αυτή είναι η άποψη μου και δεν σηκώνω μύγα στο σπαθί μου...

 

 

Θυμίιιιζει λέμεεεεε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς ξεχάστε τη mother και απολάυστε τα επεισόδια σαν αυτοτελή.

 

Πέντε σεζόν τώρα και μόνο teasers έχουν δοθεί. Υποθέτω πως όταν δείξουν κάτι ουσιαστικό, τότε θα αρχίσει και το main story να έχει μια συνεχή ροή. Ως τότε τζάμπα θα απογοητεύεστε νομίζω.

 

Προσωπικά εκτιμώ ότι σε αυτή την σεζόν, προς το τέλος θα αρχίσουν να μας πλασάρουν το στόρυ της mother. Από την άλλη μπορεί να ξεκινήσει και από το επόμενο, ποιος ξέρει; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...