Προς το περιεχόμενο

ΕΛ/ΛΑΚ: Επικαιρότητα - Τελευταία Νέα


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτι λέει το archwiki ότι η υποστήριξη θα έρθει σε 3 φάσεις

 

αν έχει έναν καλό WM (με tiling) τότε δεν με απασχολεί πότε θα τον στηρίξουν οι υπόλοιποι, κάνω υπομονή να δω τι θα βγει από αυτή την ιστορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε πάλι η ίδια ιστορία... αντί να συμβάλουν στο btrfs έφτιαξαν δικό τους, είχαμε Ν filesystems, έχουμε Ν+1.

 

Ο κερνελ πότε θα το υποστίριξει? Να δούμε τι λέει (το btrfs δεν το βγάζω, αλλά στο raspberry ίσως να κάνω μια δοκιμή, που δεν έχει και νόημα βέβαια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε πάλι η ίδια ιστορία... αντί να συμβάλουν στο btrfs έφτιαξαν δικό τους, είχαμε Ν filesystems, έχουμε Ν+1.

 

Ο κερνελ πότε θα το υποστίριξει? Να δούμε τι λέει (το btrfs δεν το βγάζω, αλλά στο raspberry ίσως να κάνω μια δοκιμή, που δεν έχει και νόημα βέβαια)

 

Ω, μα και συ τωρα...αφου εχουμε Ν +1 DE's / WM's, αφου εχουμε Ν +1 audio layers, αφου εχουμε Ν +1 GUI toolkits, αφου εχουμε Ν +1 network managers, να μην εχουμε και καμια 30αρια file systems ετσι, να παιζουμε ?

 

Αλλα, τι λεω, εδω εχουμε και παντελως αχρηστα projects τυπου nouveau...αλλο ενα FS θα μας χαλασει ?

 

<_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι ενάντια στο νέο FS, είμαι ενάντια στην αποκέντρωση που υπάρχει σε θέματα τα οποία είναι πολύ hardcore

 

Εγώ δεν ξέρω να γράψω ένα FS, θα μου άρεσε αυτοί οι λίγοι που ξέρουν να συνεργάζονται. Το ίδιο πάει και για άλλα θέματα.

Από την άλλη βέβαια τόσα χρόνια έτσι επιβιώνει το linux...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Samsung'>http://www.muktware....wK']Samsung Creates New File System F2FS For Linux, carefully designed for the NAND flash memory-based storage devices (such as SSD, eMMC and SD cards).

 

 

θα διαβαζεται απο τα windows ή μονο απο το android? αμα δεν εχει υποστηριξη σαν το fat να το χεσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...