Προς το περιεχόμενο

tophost


mike-intosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά ύστερα απο επικοινωνία με το helpdesk toυ tophost, μου δώσαν στοιχεία ενός νέου τους server και τώρα έχω ικανοποιητική ταχύτητα. Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποια πιθανότητα να ξανασυμβεί παρόμοιο περιστατικό και κατα πόσο είναι καθησυχαστική λύση το να με στέλνουν σε άλλον server. Θα δείξει ο καιρός.

 

ΥΓ. Απο οικονομική πλευρά ύστερα απο μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο κατέληξα στην tophost και μόνο απο αυτή την άποψη.

 

Τα χαρακτηριστικά του πακέτου μου: Windows Economy: 350 MB, 7 GB/μήνα, 50 E-mail κουλουπού-κουλουπού.... κόστος 3,5 ?/μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποια πιθανότητα να ξανασυμβεί παρόμοιο περιστατικό και κατα πόσο είναι καθησυχαστική λύση το να με στέλνουν σε άλλον server. Θα δείξει ο καιρός.

 

Εξαρτάται από το εάν θα υπερφορτώσουν τον server τους. Συνήθως ένας webhost που θέλει να έχει γρήγορους servers δεν θα βάλει άμεσα πολλούς συνδρομητές στον κάθε server μιας και δεν μπορεί να προβλέψει τι load θα δημιουργείται στους επόμενους μήνες στο μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Απο οικονομική πλευρά ύστερα απο μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο κατέληξα στην tophost και μόνο απο αυτή την άποψη.

 

Τα χαρακτηριστικά του πακέτου μου: Windows Economy: 350 MB, 7 GB/μήνα, 50 E-mail κουλουπού-κουλουπού.... κόστος 3,5 ?/μήνα.

 

Με 5? παίρνεις 1GB, 50GB/μήνα, απεριόριστα email/domains/subdomains/mySQL :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγω αγορασα απο την HostBox.gr με 4 ευρω το μηνα με Cpanel 11 ,

500mb Disk Space / 20GB Bandwith k ολα απειρα (mail accounts/list,sub domains..)

και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τις υπηρεσιες τους,(υποστηριξη-τιμες-ποιοτητα)εχουν 99,99 UpTime!.και εχουν και τις τελευτ εκδοσεις σε php,sql,apache!!

 

παλιοτερα ειχα δοκιμασει κανα 2 ξενες εταιριες (αμερικανικες) και δεν τσουλαγε καθολου ο server,ολο κατω ητανε!κ κατι τιμες εξεφτελιστικες 1,5-2 ευρω το μηνα,λογικο ειπα μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.hostmonster.com/ $6.95/month

UNLIMITED Hosting Space

UNLIMITED Site Bandwidth

Host UNLIMITED Domains

Unlimited Pop/Imap Email Accounts

SSH Access (Secure Shell)

SSL, FTP, Stats

CGI, Ruby (RoR), Perl, PHP, MYSQL

Front Page Extensions

Free Domain Forever

Free Site Builder

Best Support in the Industry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unlimited χώρος και transfer υπάρχει μόνο όταν έχεις και unlimited παραδάκι. Αλλιώς είναι απλά ζήτημα χρόνου μέχρι να κλείσουν το account σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με τον CyberCr , ο Godaddy ειναι πολυ καλος για Cheap Domain names, Για Ηοsting..απλα δεν κανει ,ουτε καλο support εχει,ουτε πινακα ελενχου της προκοπης!εχω δοκιμασει κ VPS k απλο..hosting..

Το hostmonster δεν τον εχω δοκιμασει...αλλα οπου ακους UNLIMETED ΜΟΝΟ unlimeted δεν ειναι!Παρολα αυτα πολυ ξενοι τους προτιμουνε κ τον GOdaddy k ton HostMonster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από το εάν θα υπερφορτώσουν τον server τους. Συνήθως ένας webhost που θέλει να έχει γρήγορους servers δεν θα βάλει άμεσα πολλούς συνδρομητές στον κάθε server μιας και δεν μπορεί να προβλέψει τι load θα δημιουργείται στους επόμενους μήνες στο μηχάνημα.

 

υπάρχει καποιος τρόπος να δουμε ποσοι νοματαιοι ειμαστε πάνω στον ιδιο server????

 

Πιθανολογω οτι αυτο εκανε ο δικος μου host, μας εβαλε εφτα νομα σε ενα δωμα, δλδ πολλους μαζι με την ιδια ip και τωρα αντι για site βλέπω μια δροσιστικη λευκή σελίδα!!

 

και μια γενικη ερωτηση! Για να μεταφερεις ενα domain γινεται αμεσα ή θέλει καποιο χρόνο να πεσει για λιγο το site!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια IP μπορείς να φιλοξενήσεις όσες ιστοσελίδες θέλεις χωρίς πρόβλημα. Όταν λέω υπερφόρτωση εννοώ της CPU/RAM. Για να στο πω με απλά λόγια, άνοιξε 20 προγράμματα στον υπολογιστή σου. Δε θα δουλεύει όπως εάν άνοιγες λιγότερα προγράμματα γιατί η CPU/RAM σε περιορίζει.

 

Σχετικά με τη μεταφορά του domain μάλλον εννοείς να μεταφέρεις την ιστοσελίδα σου σε άλλο server ή και άλλο webhost. Η μεταφορά εάν προγραμματιστεί σωστά μπορεί να γίνει σχεδον με μηδενικό downtime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου υπάρχει μην τρως την ωρα σου να το βρεις....θα ηθελα να μου πουνε αλλα την εφαγα και το βρηκα

 

http://www.yougetsignal.com/tools/web-sites-on-web-server/

 

οοπς ολοι μαζι το βαζαμε το μυνημα ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αριθμός των domains δεν λέει κάτι συγκεκριμένο. Μπορεί να λέει για παράδειγμα 1000 domains εκ των οποίων τα 900 να είναι parked. Επίσης ένας server που φιλοξενεί 100 ιστοσελίδες μπορεί να είναι γρηγορότερος από έναν που φιλοξενεί 10 "βαριές" ιστοσελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...