Προς το περιεχόμενο

tophost


mike-intosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

και μια γενικη ερωτηση! Για να μεταφερεις ενα domain γινεται αμεσα ή θέλει καποιο χρόνο να πεσει για λιγο το site!!

 

Aν με το μεταφορά εννοείς αλλαγή καταχωρητη δεν υπάρχει down time.

Αν εννοείς αλλαγή host, ε θα μπορούσες να την κάνεις το βράδι και την άλλη μέρα οι περισσότεροι dns θα έχουνε ενημερωθεί για το νέο location της σελίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ναι φιλε μου υπάρχει μην τρως την ωρα σου να το βρεις....θα ηθελα να μου πουνε αλλα την εφαγα και το βρηκα

 

http://www.yougetsignal.com/tools/web-sites-on-web-server/

 

οοπς ολοι μαζι το βαζαμε το μυνημα ευχαριστω!!

 

υπάρχει και το http://www.myipneighbors.com/

 

και τα 2 site εμφανιζουν τα site που εχουνε την ιδια ip , αν υπαρχει site στον ιδιο server με unique ip δεν εμφανιζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβεις πόσο αναξιόπιστα είναι:

 

Σε ένα server έχουμε 67 hosting accounts μέσα στα οποία φιλοξενούντε 189 domains. To myipneighbors έβγαλε ότι υπάρχουν 73 domains.

 

Σε ένα άλλο server έχουμε 47 accounts μέσα στα οποία φιλοξενούντε 92 domains και το myipneigbors εμφανίζει ότι φιλοξενούμε μόνο 29 domains.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σύμφωνο CyberCr33p είναι αναξιόπιστο το http://www.myipneighbors.com/. Στην tophost έχω ένα λογαριασμό με 5 domain στον ίδιο server και μου δείχνει μόνο τα 2. Εγώ με την tophost δεν είχα ιδιαίτερα πρόβλημα και είμαι 3 χρόνια εκεί. Νομίζω ότι είναι οι μόνοι που έχουν και σχετικά καλό τηλεφωνικό support. Δεν σου βγαίνουν στη γραμμή παιδάκια που είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Βασικά συμφωνώ και εγώ πάντως ότι η ουσία του πράγματος είναι απέφυγε τα unlimited και επίσης της εταιρείες που δεν δίνουν τηλέφωνο για υποστήριξη και σου λένε στείλε email μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έχω το domain και Ηosting στο GoDaddy και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την ταχύτητα του server προς το παρόν δεν έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα και ο πίνακας ελέγχου δεν είναι δύσκολος στο χειρισμό, βέβαια δεν έχω δει και πολλά CP.:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

hosting στο godaddy δεν έχω δοκιμάσει αλλά έχω πάρει αρκετά url

 

φαντάζομαι όμως πως θα είναι η εταιρεία στο hosting βλέποντας το overmarketing που κάνει, πρέπει να έχεις τα μάτια σου 1000 μην πατήσεις καμιά βλακεία και χρεωθείς...

 

και επίσης κράζουμε τους Έλληνες καμιά φορά αλλά το godaddy "προσφέρει αυτοκίνητο μόνο με το τιμόνι" ;-)

 

προσοχή στους Αμερικανούς λοιπόν... άσε που η υποστήριξη είναι για πλάκα... εκτός αν μιλάτε ινδικά ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στην επιχείρηση μου είμαι πελάτης της hostmonster.com και μπορώ να πω ότι όλα δουλεύουν ΑΨΟΓΑ και δεν συνάντησα ποτέ κανένα πρόβλημα..

 

Εδώ και 1,5 χρόνο που κάνω εκεί host το unlimited είναι 100% unlimited!.....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προσωπικά διαφωνώ με την αντίθεση στο unlimited

 

εντάξει άμα έχεις το in.gr και θες να τη βγάλεις τζάμπα καλά κάνεις και αποφεύγεις το unlimited.

 

όμως για μικρομεσαία ή business site το unlimited σε βγάζει από μπελάδες και την έννοια να είσαι συνεχώς σε φάση μετρήσεων. όλα αυτά ειδικά τώρα που τα unlimited προγράμματα προσφέρονται και από αξιόπιστες εταιρείες (πχ. στην tophost που αναφέρεις από 6,5 ευρώ/μήνα).

 

το ίντερνετ δεν είναι προβλέψιμο, σήμερα σε κάνει link ένα μεγάλο site και η κίνησή σου υπερδιπλασιάζεται, τι θα κάνεις; ενώ με το unlimited έχεις το κεφάλι σου ήσυχο....

 

καλά έκανες και επικοινώνησες μαζί τους, γενικά είμαι της άποψης ότι πρέπει να μιλάμε με εταιρείες με τις οποίες αντιμετωπίζουμε προβλήματα πριν πάρουμε αποφάσεις για να τις αλλάξουμε. Επιπλέον πάντα ζητώ να μιλήσω με manager ή διευθυντές για να σιγουρευτώ ότι δεν υπάρχει κάποια παρεξήγηση από άγνοια κατώτερου υπαλλήλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...