Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά που προσπαθείτε και βοηθάτε γενικά..θα προσπαθήσω και μακάρι να σώσω κάτι :)

Πάντως αυτά τα 16 mb που μου βγάζει πρέπει να είναι αποθηκευμένα τα αρχεία του δίσκου γιατί βρήκα κάτι custom διαφημιστικές εικόνες του δίσκου κλπ

Μόλις πείραξα τη γεωμετρία από 16 mb έγιναν 24 mb αλλά ακόμα έχουμε δρόμο!
Τι άλλο να δοκιμάσω έχω φορτώσει ένα σωρό προγράμματα αλλά κανένα δεν επαναφέρει raw data :(

Επεξ/σία από Kenny McCormick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι άλλο να δοκιμάσω έχω φορτώσει ένα σωρό προγράμματα αλλά κανένα δεν επαναφέρει raw data  :(

 

Τί εννοείς; Ότι τα έτρεξες (και ποιά είναι; ), ΕΙΔΑΝ τον σκληρό, σκάναρες και δεν βρήκαν αρχεία; Ή τί....;

Πρέπει να μας τα λες επακριβώς....

 

Επίσης, ξαναρωτάω : Πού μένεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

 

Προσφατα αγορασα ενα σκληρο 3 ΤΒ. Τον γεμισα με ενα TB ταινιες... Απο βλακεια μου σβηστηκαν τα παντα..

 

Ετρεξα το Active@ File Recovery, μου βρισκει τις ταινιες αλλα οχι με κανονικο του ονομα.. Μου βρισκει ενα αρχειο της μορφης Found_197739_1981717704.mp4

 

Υπαρχει μηπως καποια ρυθμιση που μπορω να κανω στο προγραμμα ? η πρεπει να δοκιμασω κατι αλλο ??

η οτι και να κανω θα μου βγαινουν ετσι ??

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το μόνο που μπορείς είναι να δοκιμάσεις παλιότερη έκδοση του προγράμματος ("ρύθμιση", δεν παίζει). Το λέω επειδή εγώ ακόμα χρησιμοποιώ μια έκδοση (Νο 5-κάτι) από το 2007-φεύγα, και δεν έχω δει ποτέ ανάκτηση με τέτοια file names. Τί Windows έχεις;

 

Τί "βλακεία" ακριβώς τα έσβυσε; Format μήπως; Aν ναι, "κανονικό" ή "quick" ;

Ή μήπως εγκατέστησες λειτουργικό στον εν λόγω δίσκο;

 

(Γενικά πάντως, δοκίμασε και άλλα προγράμματα. Όπως EaseUS, File Scavenger, Get Data Back, Recover My Files, Stellar Phoenix, Easy Recovery......Κανένα τους freeware εν τω μεταξύ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς; Ότι τα έτρεξες (και ποιά είναι; ), ΕΙΔΑΝ τον σκληρό, σκάναρες και δεν βρήκαν αρχεία; Ή τί....;

Πρέπει να μας τα λες επακριβώς....

 

Επίσης, ξαναρωτάω : Πού μένεις;

testdisk,easeUS,active file recovery,glarysofr,Recuva.

Το θέμα είναι ότι τον βλέπουν αλλά διαβάζουν μόνο τα 16mb από όσο κατάλαβα.

Μένω Θεσσαλονίκη φίλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω Θεσσαλονίκη φίλε

 

Damn...Στην άλλη άκρη...

 

 

 

Tεσπα, τα προγράμματα που είπες, τα βρήκες σπασμένα φαντάζομαι, κι όχι τα trial από τα site τους ε;

 

Kοίτα πάντως, αν τα file recovery apps δεν κάνουν δουλειά (...αν και υποπτεύομαι πως ίσως κάτι εσύ δεν κάνεις καλά, ή ξερωγώ κάτι φταίει με τα προγράμματα, το λειτουργικό....Δεν το λέω για άλλο λόγο, αλλά η εμπειρία μου στην ΠΡΑΞΗ μου λέει ότι κάποιες φορές οι χρήστες για κάποιο λόγο κολλάνε, και ενώ γίνεται, δεν τα καταφέρνουν, κι όταν τελικά έχω πάρει σε κάποιες περιπτώσεις τον δίσκο στα χέρια μου, κάνω κανονικά την ανάκτηση και μένω με την...απορία πού κολλούσαν....) τότε οι αλλαγές γεωμετρίας κτλ μέσω TD δεν έχουν νόημα (είναι για να καταφέρει κάποιος να ανακτήσει το partition το ίδιο, ώστε να μη χρειαστεί η raw ανάκτηση αρχείων, που είναι η ούτως ή άλλως τελευταία λύση....).

Πολέμα το πάντως (τί άλλο να πω...), κι αν τελικά δεν καταφέρεις κάτι (και είναι πράγματι σημαντικά τα αρχεία για εσένα), πες και βλέπουμε τί μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...αν και υποπτεύομαι πως ίσως κάτι εσύ δεν κάνεις καλά, ή ξερωγώ κάτι φταίει με τα προγράμματα, το λειτουργικό....Δεν το λέω για άλλο λόγο, αλλά η εμπειρία μου στην ΠΡΑΞΗ μου λέει ότι κάποιες φορές οι χρήστες για κάποιο λόγο κολλάνε

Εμένα πάλι κάτι μου λέει πως δεν κάνει αυτός κάτι λάθος.

Τα περισσότερα απ'αυτά τα προγράμματα δουλεύουν με τη μια, ενώ μας λέει πως τον βλέπουν 16άρη... ύποπτο.

 

 

Το να φορμάρω το δίσκο και μετά να προσπαθήσω να ανακτήσω ότι μπορώ να μην το προσπαθήσω ακόμα λες;

Όχι να μην, αλλά αν σου πως πως μπορεί να είναι μια λύση για να στρώσει... όσο περίεργο & να φαίνεται (στον wash :P )

Βάστα όμως μη το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Περίεργο" δεν μου φαίνεται - "επικίνδυνο" ράδερ... Aλλά για ξήγα. Κάτι έχεις κατά νου (ως συνήθως) και "δεν μιλάς πολύ" (ως συνήθως)...

 

Για το "λάθος", θα έλεγα ότι ο Κένης μου φαίνεται "νορμάλ". Δεν θεωρώ απαραίτητο να φταίει ο ίδιος στη χρήση που κάνει (χωρίς να το αποκλείω κι όλας - είπαμε, "εμπειρία" σπήκινγκ...) και το 'γραψα : ίσως φταίει κάτι άλλο (προγράμματα πχ). Όμως όπως είχες πει κι εσύ αρχικά, "δεν είναι και τόσο εύκολο να χάλασε ο σκληρός". Και το γεγονός ότι του εμφανίζει εκείνα τα 16 και υπάρχουν αρχεία (εικόνες κτλ που είπε), μου κάνει ως "περίεργο" το να μην εμφανίζονται περισσότερα με file recovery apps.

(...από την άλλη πάλι, έχω τις επιφυλάξεις μου, όπως αρχικά, για το ότι κάτι "βρωμάει" με τον δίσκο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το μόνο που μπορείς είναι να δοκιμάσεις παλιότερη έκδοση του προγράμματος ("ρύθμιση", δεν παίζει). Το λέω επειδή εγώ ακόμα χρησιμοποιώ μια έκδοση (Νο 5-κάτι) από το 2007-φεύγα, και δεν έχω δει ποτέ ανάκτηση με τέτοια file names. Τί Windows έχεις;

 

Τί "βλακεία" ακριβώς τα έσβυσε; Format μήπως; Aν ναι, "κανονικό" ή "quick" ;

Ή μήπως εγκατέστησες λειτουργικό στον εν λόγω δίσκο;

 

(Γενικά πάντως, δοκίμασε και άλλα προγράμματα. Όπως EaseUS, File Scavenger, Get Data Back, Recover My Files, Stellar Phoenix, Easy Recovery......Κανένα τους freeware εν τω μεταξύ).

Καλημέρα.

 

 

Τα Windows που εχω ειναι 8.1.

 

 

Λοιπόν να σας εξηγήσω πως την πάτησα. Στον υπολογιστή μου έχω εγκαταστήσει το Goodsync προκειμένου να συγχρονίζω φακέλους απο ενα σκληρο σε άλλο για backup. Έκανα λοιπόν την πατάτα να και αντί να του ορίσω να συγχρονίζει το  φακελο newfolder  απο το δισκο C στο φακελό newfolder στο δισκο D του ορισα να συγχρονίζει το  φακελο newfolder  απο το δισκο C  στο δισκο D με αποτελεσμα να σβησει τα παντα απο το δισκο D για να βαλει οτι ειχε μεσα ο φακελος  newfolder  του δισκου C. 

 

 

Τι λετε ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ότι αν είχε πολύ πράμμα μέσα ο NF του C, κλαφ' τα Χαράλ.....δηλαδή Παντελή....

Τί μέγεθος έχει τώρα ο NF στον D ;

 

Επίσης δεν ξέρω τί παίζει με την νεότερη (προφανώς) έκδοση του AFR που χρησιμοποίησες...Όπως είπα, στην παλιά που έχω εγώ (για ΧΡ), δεν έχω πετύχει ποτέ τέτοιου είδους ονομασία στα ανακτημένα αρχεία...Πάντα μα πάντα τα αρχεία είχαν το αρχικό τους filename, ακόμη κι ας ήταν μη αναγνώσιμα. Στην χειρότερη, δεν έβρισκα τον τον original φάκελο που τα περιείχε (αλλά κι αυτό σχετικά σπάνια), αλλά κάποιον με ονομασία σε στυλ "000AAA1" κτλ.

 

Τί να πω, ίσως να πρέπει να δοκιμάσεις από τα άλλα προγράμματα που είπα και ίσως σταθείς τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα αρχεία, να σου μείνουν τουλάχιστον δύο μαθήματα από το σκηνικό, αδερφέ :

1) ΠΑΝΤΑ και ΕΓΚΑΙΡΑ (=ΑΜΕΣΑ) φροντίζουμε για αντίγραφα σε άλλο μέσο και δεν επαφιέμεθα στην τύχη. Όχι ενός χρόνου, αλλά κι ενός μηνός να είναι ο δίσκος.

2) Αποφεύγουμε τους "ετοιματζίδικους" εξωτερικούς, και φτιάχνουμε τον δικό μας με σκληρό και θήκη. Ακριβώς για να μην έρθουμε μια μέρα στο δίλημμα που μόλις ήρθες : αρχεία ή εγγύηση; Τρίλημμα για την ακρίβεια, καθώς δεν ξέρεις ΚΑΝ αν ο σκληρός είναι εντάξει, αν ανοίξεις την θήκη (και ακυρώσεις έτσι την εγγύηση). Κι αν το κάνεις και έχει πρόβλημα και πάει τζάμπα και η εγγύηση...; "Δικό σου" εξωτερικό, θα τον άνοιγες όποτε ήθελες (και ίσως θα έπαιρνες και σκληρό με μεγαλύτερη εγγύση).

 

Τεσπα, ΤΩΡΑ : Πρώτα δοκίμασε να τρέξεις Test Disk (βρες και κατέβασε-φρη είναι). Αν βλέπει τον σκληρό, ίσως σταθείς τυχερός και παρακάτω. Bρες/δες το step-by-step tutorial για την χρήση του στο web.

Σε προετοιμάζω όμως : δεν το κόβω να βλέπει σκληρό...

 

Φοβάμαι μάλιστα πως καν δεν υπάρχει θήκη με ξεχωριστό controller μέσα και η πλαστικούρα του είναι ένα απλό περίβλημα. Που σημαίνει ότι και να την ανοίξεις, τζάμπα την εγγύηση θα χαλάσεις.

Οπότε, εγώ θα έλεγα τουλάχιστον μην χάνεις αυτή, και μετά το TD που είπαμε, δώσε τον γι' αλλαγή (...να σου "φτιάξουν" - δεν σου φτιάχνουν τίποτα. Άσε που θα σε χρεώσουν, και μάλιστα πολλά, αν τους πεις για "φτιάξιμο". Η εγγύησή σου πάντως, ΜΟΝΟ αλλαγή προβλέπει). Στο σημείο αγοράς, ει δυνατόν. ΑΝ υπάρχει πρόβλημα με αυτό, πες τί ακριβώς παίζει, και βλέπουμε.

 

 

*...κι επειδή έφερα λίγο την "καταστροφή" (που ΕΙΝΑΙ το πιο πιθανό, αλλά....) : Πριν από τα προαναφερθέντα, δοκίμασέ τον και σε άλλη USB (ειδικά αν μιλάμε για desktop και μπροστινές, βάλε τον στις πίσω). Και μετά και σε άλλο υπολογιστή. Και τέλος, αν μπορείς προμηθεύσου άλλο καλώδιο για δοκιμή, ή έστω δοκίμασε το δικό του σε άλλο δίσκο/συσκευή...

 

Sorry για την καθυστερημένη απάντηση....

 

Σε ευχαριστώ για τις κατατοπιστικότατες συμβουλές σου....

 

Δεν μπηκα στο κόπο να δοκιμάσω καν το προγραμμα που λες γιατί ο σκληρός δεν λειτουργει μετά τα πρώτα δευτερόλεπτα οπότε θεωρώ δεν έχει νόημα. Δεν είναι το πρόβλημα στον εντοπισμό του δίσκου αλλά στο ότι νεκρώνει εντελώς μετά από 2-3 δευτερόλεπτα.

 

Δοκίμασα σε διάφορες θύρες usb αλλά τίποτα.

 

Τον άνοιξα πολύ προσεχτικά (άνοιγε χωρίς να παραβιάζεται κάτι, σαν πολύ καλά κλεισμένο καπάκι κινητού ) και διαπίστωσα όντως ότι η θήκη ήταν απλά κουτί και μάλιστα ο σκληρός έχει διαφορετικό σχήμα αλλά και τροφοδοσία (σε σχέση με τους κανονικούς 2,5άρηδες) οπότε δεν μπορώ να τον τοποθετήσω σε άλλη θήκη ή μέσα στο λάπτοπ πχ

 

Δοκίμασα και άλλω καλώδιο και πάλι τπτ.

 

Τι να έπαθε ρε γαμώτο ; Έτσι στα καλά καθούμενα... Όταν έπαθε ότι έπαθε ήταν συνδεδεμένο σε αποκωδικοποιητή mpeg 4 γιατί έγγραφα κάτι από τηλεόραση δε ξέρω αν παίζει κάποιον ρόλο αυτό.

 

Τα αρχεία δεν ήταν και κάτι το ιδιαίτερο... ταινίες, σειρές , τραγούδια κυρίως οπότε οκ δε χάθηκε ο κόσμος αφού τα ξαναβρίσκεις.. (βεβαια είναι κρίμα για τις ώρες που έχεις κάνει μέχρι να τα εντοπίσεις και να τα κατεβάσεις . ειδικά ο φάκελος με τα τραγούδια ήταν περίπου 6gb και ήταν επιλεγμένα ένα ένα τα τραγούδια....)

 

Καθώς βρήκα και την απόδειξη αγοράς να το πάω στο κατάστημα που το αγόρασα λες ε ; Πιστεύω θα μου πουν ότι πρέπει να απευθυνθώ  στην αντιπροσωπεία της εταιρείας που απ ότι είδα δεν υπάρχει στην ελλάδα και πρέπει να το στείλω γερμανία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πάμε απ' το τέλος : ναι, δώσε τον γι' αλλαγή (σταυρώνοντας τα δάχτυλα, διότι ακόμη κι αν άνοιξε εύκολα, έχουν τρόπους να το καταλάβουν. Δεν είναι δηλαδή το θέμα να μην κάνεις "ζημιά", αλλά "απαγορεύεται η παρέμβαση από τον χρήστη", με "ποινή" την ακύρωση της εγγύησης. Τεσπα να ελπίζεις ότι τελικά ΔΕΝ θα καταλάβουν κάτι -και δεν μιλάω για τους τύπους στο κατάστημα αγοράς- και θα την σκαπουλάρεις...). Αν εν τω μεταξύ είσαι εντός εγγύησης, δεν υπάρχει περίπτωση να σου πουν "στείλε το ο ίδιος". Κι ΑΝ στο πουν, βούτα τους απ' τον γιακά. Και μεταφορικά, αλλά ΚΑΙ κυριολεκτικά, αν χρειαστεί. Είναι έννομο δικαίωμά σου/υποχρέωσή τους. Μη φύγεις από εκεί, ακόμη κι αν χρειαστεί να "αγριέψεις" μιλώντας για καταγγελίες κτλ (δυστυχώς σε διάφορες περιπτώσεις, μόνο έτσι "πείθονται". Σπάνιο μεν, αλλά συμβαίνει να χρειάζεται να φτάσεις σε τέτοιο σημείο).

 

Στις παραγωγούς εταιρίες στέλνουμε οι ίδιοι (και χρεωνόμαστε και τα μεταφορικά ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, τα οποία στην περίπτωσή σου, θα είναι το ΛΙΓΟΤΕΡΟ γύρω στο τάληρο για συστημένη αποστολή σε χώρα ΕΕ, για έναν 2.5άρη δίσκο), είτε αν δεν έχουμε απόδειξη/ δεν ξέρουμε-θυμόμαστε από που αγοράστηκε/ έκλεισε το κατάστημα κτλ. Όπως και αν δεν θέλουμε να "ρισκάρουμε" να κάνει κα'να μήνα/δίμηνο να μας έρθει μέσω καταστήματος αγοράς, ο αντικαταστάτης (αν το κάνεις μόνος, θα κάνει 1-2 βδομάδες, αλλά θα είναι μανούρα να ετοιμάσεις το "paperwork", την συσκευασία κι όλα τα σχετικά...).

 

Note : κι αν ακόμη δεν μπορούμε να έχουμε αντίγραφα, τουλάχιστον μπορύμε να παίρνουμε screenshots με τα περιεχόμενα ενός δίσκου -όταν μιλάμε για πράγματα που ξαναβρίσκονται- για να ευκολύνουμε τη ζωή μας στο ξανακατέβασμα...

 

...όχι δεν έχει καμμία σημασία ότι τον είχες συνδεδεμένο σε αποκωδικοποιητή. Ήταν η ώρα του, ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ...

...Είχα κάαααποτε μείνει έκπληκτος, όταν είχα αρχίσει να συνειδητοποιώ τις αρχές λειτουργίας ενός μηχανικού σκληρού δίσκου. Καλή φάση τα ηλεκτρονικά γενικώς, αλλά αδερφάκι μου, είναι να σου φεύγει το καφάσι όταν συνειδητοποιείς πάνω σε τί αρχές και σε τί αποστάσεις δουλεύουν τα μέρη του. Είναι ένα ΠΟΙΗΜΑ, για να μην πω ένα μικρό θαύμα, το ότι δουλεύει ένα τέτοιο κατασκεύασμα...

Διότι πάνω απ' όλα, είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ λεπτεπίλεπτη κατασκευή. Ο πολύς ο κόσμος που "κάτι ξέρει", έχει στο μυαλό του ότι δουλεύει "περίπου όπως ένα πικάπ με έναν δίσκο βινυλίου επάνω". Η μέγιστη όμως διαφορά είναι ότι μιλάμε για "ελεγχόμενες" συνθήκες πιέσεως του αέρα που υπάρχει στο εσωτερικό του, κι ενώ η βελόνα ενός πικάπ τσουλάει πάνω στ' αυλάκια του, η κεφαλή ενός HDD ΥΠΕΡΙΠΤΑΤΑΙ των platters και τα διαβάζει, σχεδόν..."τηλεπαθητικά", αφού ποτέ δεν τ' αγγίζει.....

Αυτό λοιπόν το...ποίημα, αδερφέ, είναι τόσο "στιβαρό", αλλά και ΤΟΣΟ εύθραυστο συνάμα, που δεν θέλει και πολύ για να γίνει μουνί καπέλο, καθώς ένα ΜΟΡΙΟ σκόνης, αρκεί για να γίνει η μουνικαπελοποίηση της ποιήσης...

Και δεν είναι ο μόνος τρόπος για να κακαρώσει ένας σκληρός. Υπάρχουν διάφοροι. Οπότε, μην το ψάχνεις....: ήταν η ώρα του, απλά...

 

...και για να γίνουν χειρότερα τα πράγματα, έπεσες στην χείριστη περίπτωση, που μπορέι να σου κάτσει με 2.5άρηδες : η PCB (="πλακέτα") του, δεν έβγαζε σε SATA (ή ΕΣΤΩ IDE) κονέκτορες, αλλά σε mikro-USB, σωστά; Και μάλλον είναι Western Digital, ναι;

Αν ήταν "κανονικός 2.5άρης", θα μπορούσες να βρεις άλλη πλακέτα, να δοκιμάσεις ΜΗΠΩΣ τελικά το πρόβλημα είναι σε αυτό το κομμάτι του σκληρού (που είναι και το πιθανότερο, έτσι όπως τα περιγράφεις). Τώρα, τρέχα-βρες ίδια....

Άσε που, αν παρεμβαλλόταν μία μικρή controller card μεταξύ σκληρού και θήκης, όπως αποκλειστικά γινόταν παλιότερα, ίσως το πρόβλημα να το εμφάνιζε αυτή, και όχι ο σκληρός. Από τότε που άρχισαν αυτήν την πατέντα με αυτές τις μονταρισμένες PCB, έχουν γαμήσει πολλές ψυχές παγκοσμίως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να καταλάβουν ότι το  άνοιξα και να με αφήσουν ξεκρέμαστο... Αφού δεν είχε καμιά ταινιούλα που να λέει warranty voided if seal broken κλπ... χαχα  και γενικά άνοιγε χωρίς να σπάσεις κάτι κλπ... σαν καπάκι...  Θα ναι πολύ λακαμάδες αν κάνουν τίποτα τέτοιο... έχω κρατήσει απόδειξη τα κουτιά, τα χαρτιά ότι είχε μέσα λες και το πήρα σήμερα , ούτε χρόνο δεν έβγαλε και υποτίθεται η WD είναι η τοπ εταιρεία στον κλάδο...

 

Ψάχνουν τρόπους να γλυτώσουν το να σε αποζημιώσουν πάντως, έχω κακή εμπειρία και με κινητό που εντός εγγύηση τα φτυσε και το πήγα και μου είπαν ότι έχει πάρει υγρασία ( ότι το είχα βρέξει) και δε με καλύπτουν. Και δεν έχεις τι να κάνεις και τι να τους πεις, ότι θέλουν αυτοί κάνουν... μπορεί να μην το είχαν κοιτάξει καν το κινητό και σου λένε κάτι για να μην σε καλύψουν... 

δε πειράζει αυτοί χάνουν πελάτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ.Το να φορμάρω το δίσκο και μετά να προσπαθήσω να ανακτήσω ότι μπορώ να μην το προσπαθήσω ακόμα λες;

 

Όχι να μην, αλλά αν σου πως πως μπορεί να είναι μια λύση για να στρώσει... όσο περίεργο & να φαίνεται (στον wash :P )

Βάστα όμως μη το κάνεις.

Το θέμα όμως είναι τι να κάνω; :P

Μπορώ κάπως αλλιώς να διορθώσω/βρω τα άλλα partition του δίσκου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...