Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με τη φιλία


VagosM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε δυστυχώς δύσκολα θα βρείς καλο φίλο. μου έχει τύχει και μένα...όταν μπαίνει γυναικα στη μέση καταλαβαίνεις τον χαρακτήρα του αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

VagosM φίλε μου η παρέα σου απλά δεν υπάρχει. το ήξεραν και δεν έλεγαν τπτ; τι μλκς ειναι αυτές;

 

επίσης να σ πω το εξής απολό, αυτός π έλεγε μλκς πίσω απο την πλάτη σ, δν είναι ούτε φίδι, ούτε θέλει σαν άλλος γιάγκος δράκος να σε συντρίψει, απλά είναι κατεστραμμένο άβγαλτο παιδάκι που δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει και κουτσομπολεύει όλο τον κόσμο.

 

το πρόβλημα δεν είναι αυτός, αλλά οι υπόλοιποι "φίλοι" σου, που τόσο καιρό το ήξεραν και δεν στο έλεγαν με τη χαζή δικαιολογία οτι κ καλα δν ήθελαν να τσακωθείτε (ούτε χαζογκόμενες δεν πετάνε τέτοια δειλά επιχειρήματα).

 

Συμβουλή: παράτα τους όλους μαζί και βρες άτομα με κανα δυο κοινά ενδιαφέροντα απλά να κάνετε παρέα για αρχή και μετά θα έρθουν και τα κολλητηλίκια και θα διαπιστώσεις απο τη νέα σου παρέα ποιοι θα γίνουν καλοί σου φίλοι. η τωρινή σου παρέα είναι για κρέμασμα, no offence.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και βλέπω ότι το πάνελ αποφάσισε, ας βάλουμε μια σημαντική παράμετρο όσο παίζουμε ακόμα τις καθυστερήσεις:

 

Πόσο χρονών είστε παιδάκια? __

 

 

Η αλήθεια είναι ότι σε παρέες με >2 άτομα(στη εφηβική και μετεφηβική περίοδο), ψιλοπαρεξηγήσεις του τύπου σούξου-μούξου/μ'ηπιες-δε μ'ηπιες γίνονται περίπου 3 φορές τη μέρα, πριν και μετά το φαγητό.

Στο 99% των περιπτώσεων, κάποιος είπε κάτι για πλάκα, κάποιος το πήρε στα σοβαρά, κάποιος το μετέφερε παραφουσκωμένο και κάποιος εδώ μέσα έχει πάρει μάτι τη μαμά του κολλητού του να ανοίγει φύλλο πίτας(και δεν είμαι εγώ).

Για το υπόλοιπο 1%, ισχύουν τα ίδια με την προηγούμενη πρόταση, αλλά με διαφορετική σειρά.

 

...αν όντως υπάρχει αρκετά βαθύ μπακγκράουντ σε μία φιλία, τότε τα πράγματα που ενώνουν τις 2 πλευρές είναι τόσα περισσότερα,από αυτά που τις χωρίζουν, ώστε να ξεπερνιούνται οι σκόπελοι που αναπόφευκτα θα εμφανιστούν αργά ή γρήγορα.

 

Συμπέρασμα:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 λύσεις ή τον κάνεις πέρα μόνο αυτόν ή πλέον δεν τον παίρνετε στα σοβαρά....και αμα θες να εκδικηθείς μπορείς να τον δουλέψεις και λίγο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αυτο δεν ειναι τιποτα που επαθες.Εμενα ο κολλιτος μου που κανουμε παρεα απο 6η δημοτικου πηγε και τα εφτιαξε με την γκομενα μου πριν χωρισω.Και μετα μου ζηταγε συγνωμη με φυσικη καταληξη 9 ατομα παρεα να τον κανουμε περα μετα απο 15χρονια φιλιας, και το χειροτερο ειναι οτι δεν ειναι 17-18 χρονων ειναι 27.

Αυτοι οι τυποι ειναι για κλαματα και δεν αξιζουν.Ουστ ρε ΟΥΣΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα θάβει τους υπόλοιπους,μπορείτε να συννενοηθείτε εσείς οι 4 και να αρχίζετε να λέτε παραμύθια μπροστά του...Όταν πάει να τα πει σε κάποιον φίλο σου,εκείνος θα λέει τα αντίθετα οτι συνέβησαν.Με αποτέλεσμα δεν θα ξέρει ποιος λέει αλήθεια και ποιος ψέμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Εφόσον είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα θάβει τους υπόλοιπους,μπορείτε να συννενοηθείτε εσείς οι 4 και να αρχίζετε να λέτε παραμύθια μπροστά του...Όταν πάει να τα πει σε κάποιον φίλο σου,εκείνος θα λέει τα αντίθετα οτι συνέβησαν.Με αποτέλεσμα δεν θα ξέρει ποιος λέει αλήθεια και ποιος ψέμματα.

/QUOTE]

 

καλή΄ιδέα, έγώ λέω να του κάνω κάτι ποίο σκλυρό.

μου ζήτεισε ένα CD και σκέυτομαι να του πλασάρω ένα καλό ιό, αλλά δεν ξέρω πως?(δεν έχει ιδέ υπολογηστές πριν 3 μήνες i think τον πήρε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...