Προς το περιεχόμενο

Εστιατόριο στην Αθήνα για ξένους


FilipposMD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Θα έρθουν κάτι ξένοι και θέλουμε να τους βγάλουμε έξω για φαγητό. Στην ιδανική περίπτωση, σε εστιατόριο με αξιοπρεπές ελληνικό φαγητό, με αυλή/ταράτσα, σε μέρος που μπορείς να πας με μετρό (ή άλλο ΜΜΜ) και όχι τραγικά ακριβό. Έχουν ήδη κανονίσει να φάνε στο Φίλιστρον ένα βράδυ, οπότε αυτό εξαιρείται. Γενικά θα πρέπει να είναι ημιεπίσημη κατάσταση, δηλαδή χύμα ταβέρνες, σουβλατζίδικα κτλ δεν παίζουν. Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα πρότεινα το Αθήρι αλλά δεν ξέρω τι σημαίνει ακριβώς το "τραγικά ακριβό".

 

Πάντως, είναι σαφώς πολύ οικονομικότερο από το "Βαρούλκο" ας πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό restaurant είναι το Saloon.

Super μαγειρική με διάφορα πιάτα (απο αρκετά εκλεπτυσμένα μέχρι την κλασσική μπριζόλα) service επίσης top, απο τα παλιά πολύ καλά restaurant.

Οι τιμές του για αυτό που προσφέρει είναι αρκετά καλές αλλά όχι φτηνές.

Δυστυχώς δε θυμάμαι διεύθυνση, βρίσκεται όμως πίσω απο το Holiday Inn (Μιχαλακοπούλου) κολλητά με ένα πάρκο, το καλοκαιράκι έχει αρκετά ωραίο χώρο έξω (πάλι κολλητά με το παρκο), και επειδή ο ένας δρόμος είναι αδιέξοδο έχει αρκετή ηρεμία για να καθήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χαρά μου αν βοήθησα, όμως, τις τιμές που δίνει το Αθηνόραμα τις παίρνουμε με μια πρέζα αλάτι, που λέγανε και τα φιλαράκια στην Ινγκλατέρα...

 

Κοινώς, συνθήθως σου "πνίγει" το ποτό τελείως από το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως θα ήταν καλή ιδέα να τους πας στο Αρχαίων Γεύσεις, Φίλιππε. Αρκεί να τους εξηγήσεις το σκεπτικό του εστιατορίου, μην αναρωτιούνται οι άνθρωποι γιατί δεν υπάρχουν πατάτες στο μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...