Προς το περιεχόμενο

Top Gear BBC 2


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλύτερα αγγλικούς (ειδικά αν θες να πιάσεις ατάκες, που μάλλον λόγω προφοράς τις χάνεις, επειδή στα ελληνικά παίζει να αναιρούνται και τα μισά που λένε - γενικά για τις ξένες εκπομπές αυτό), λογικά θα βρεις εύκολα με μια αναζήτηση στο google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα αγγλικούς (ειδικά αν θες να πιάσεις ατάκες, που μάλλον λόγω προφοράς τις χάνεις, επειδή στα ελληνικά παίζει να αναιρούνται και τα μισά που λένε - γενικά για τις ξένες εκπομπές αυτό), λογικά θα βρεις εύκολα με μια αναζήτηση στο google

 

οχι μωρε τα καταλαβαινω ολα απλα πολλες φορες λενε κατι ονοματα (τοπικων παρουσιαστων/αθλητων κτλ) το κοινο γελαει και εγω μενω σαν μαλακας πολλεςφορες σε εργα εχω παρατηρησει οτι τα παιδια που κανουν την μεταφραση προσαρμοζουν τα προσωπα αυτα στην ελληνικη πραγματικοτητα (πχ: opra-->τατιανα στεφανιδου κατι τετοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μωρε τα καταλαβαινω ολα απλα πολλες φορες λενε κατι ονοματα (τοπικων παρουσιαστων/αθλητων κτλ) το κοινο γελαει και εγω μενω σαν μαλακας πολλεςφορες σε εργα εχω παρατηρησει οτι τα παιδια που κανουν την μεταφραση προσαρμοζουν τα προσωπα αυτα στην ελληνικη πραγματικοτητα (πχ: opra-->τατιανα στεφανιδου κατι τετοιο)

 

μόλις περιέγραψες αυτό που ΜΙΣΩ στους ελληνικούς υπότιτλους

 

αν δεν ξέρεις τον τύπο που αναφέρουν, εντάξει, δεν πιάνεις ένα αστείο, πώς όμως γίνεται αστείο όταν βλέπεις έναν δίμετρο χοντρό άγγλο να "λέει" κάτι για την στεφανίδου (πχ). Ότι πιο άκυρο.

 

στο himym θυμάμαι που λέγανε για ένα καμένο cd, και γράφαν στον υπότιτλο "το cd του Αντύπα"

 

έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...