Προς το περιεχόμενο

Τελευταία εβδομάδα για τον Μπιλ Γκέιτς στο τιμόνι της Microsoft


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά έκανε και έφυγε , μια ζώη κλέφτης και αντιγραφέας των αλλών ήταν.Όσο έκλεβε και αντέγραφε τους αλλούς καλά ήταν , τώρα που δυσκόλεψαν τα πράγματα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.Έπιτελους έφτασε ο καιρός να την πατήσει η Microsoft , χωρίς το μυαλό του Γκειτς και με την αλαζονία του Βάλμερ και με την ηλιθιοσύνη των υπολοίπων και την ασχετοσύνη τους πολύ σύντομα θα πέσει και αυτό το φρούριο και θα καταρέυσει η Microsoft σαν χάρτινος πύργος και τότε ως εκ θαύματος θα δημιουργηθούν πραγματικά open source λειτουργικά και η ανθρωπότητα θα οδηγηθεί σε τεράστια τεχνολογικά άλματα .

 

Αντε Μπιλ να σαι καλά με αυτό που έκανες.Μην ανυσυχεις ολά θα πάνε χάλια για την παλιοεταιρεία σου ,παλιουποκριτή και φιγουρατζή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

άμα δώσεις χ ποσό για φιλανθρωπία οκ ; και σαν αποτέλεσμα πάρεις 5% το πολύ σου λέω τώρα φοροαπαλλαγή. υπολόγισε για πόσα δις μιλάμε για μία εταιρία σαν την MS. τέσπα άποψη μου και άποψη σας. προσωπικά τον Gates τον θεωρώ έναν καλό επιχειρηματία που πλασάρει κάτι που αντιγράφει τα πάντα σαν μοναδικό. ο καθένας με την άποψη του βασικά. αν εσείς πιστεύετε οτι βοηθάει κόσμο σας λέω κοιτάξτε έξω να δείτε το χάλι του κόσμου και πόσο βοηθάνε τέτοιοι άνθρωποι. Έχουν την δύναμη όντως να κάνουν το κόσμο καλύτερο αλλά αναλώνονται σε διαφημιστικά τρικ. θυμάμαι μία γελοιογραφία σε μία εφημερίδα που έδειχνε μία εκδήλωση για τα παιδιά της αφρικής και ήταν σαν πριβέ πάρτυ σε μία έπαυλη. η τέλεια αντίθεση δλδ. αυτό ακριβώς είναι και άνθρωποι του κόσμου του Gates. υποκριτές και τίποτα παραπάνω.

 

Βασικά νόμπελ Ειρήνης θέλει να πάρει, δεν τον νοιάζουν τα χρήματα αυτά δεν θα τον αφήσουν το όνομα του στην ιστορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το όνομά του είναι ήδη στην Ιστορία...

 

Ως επιχειρηματία όχι ως ειρηνοποιό, αν δεις το ντοκυμαντέρ του BBC που βγήκε τις τελευταίες μέρες θα δεις τι εννοώ το ανφέρει κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η γκρίνια του καθενός με τον Gates και τα Windows!!!!Αμάν δηλαδή...

Δεν σας αρέσει ο Gates??Μαγκιά σας..και σας έχω και νέα.Λέγονται Linux, FreeBsd και γιατί όχι και apple..

Αυτό που δεν αντέχω είναι να κατακρίνει κάποιος τον Gates και να έχει στο PC του Vista, XP και Office..

Όπως είπε κι ένας φίλος παραπάνω, μήπως μπήκε κανείς στο σπίτι σας και σας έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό λέγοντάς σας να εγκαταστήσετε Windows???Επιλογή σας είναι.Και στην τελική πόσοι απο αυτούς που γκρινιάζουν τα έχουν πληρώσει και πόσοι ακόμα και απο αυτούς που τα έχουν πληρώσει ΔΕΝ ήξεραν τι θα πάρουν?Οπότε απ τη στιγμή που ξέρεις οτι τα windows "είναι χάλια, κρασάρουν, δεν κάνουν καφέ, δεν κάνουν το pc να εμφανίζει λεφτά απ' το floppy drive" και όόόόόόλα τα υπόλοιπα άσχημα που έχουν, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ?

Δηλαδή ρε παιδιά τι περιμένατε??Να κάνει όλα αυτά που έχει κάνει για την ψυχή της μανούλας του??Εσείς θα το κάνατε???Καλώς ή κακώς η Microsoft είναι μια επιχείρηση που έχει πετύχει πολλά και χωρίς αυτή δεν είμαι και τόσο σίγουρος πόσα απ' αυτά θα είχαν γίνει..

Τέσπα..Αρκετά βγήκα εκτός θέματος νομίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 δις δολλαρια μεσα σε τεσσερα χρονια?? Οχι οτι θα του λειψουν, αλλα δε νομιζω να το εκανε κανεις αλλος στη θεση του! Εχω μεινει με ανοιχτο το στομα πραγματικα.. Μακαρι να ειχαν και αλλοι την ευαισθησια του (αν και στην Αμερικη δωρεες = φοροαπαλλαγη)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως μπήκε κανείς στο σπίτι σας και σας έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό λέγοντάς σας να εγκαταστήσετε Windows???Επιλογή σας είναι.
ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ?

 

μας τα πουλούσαν με το ζόρι

 

Αρκετά βγήκα εκτός θέματος νομίζω!

 

συμφωνώ

με το τελευταίο !

 

 

και σας έχω και νέα.Λέγονται Linux,

συμφωνώ, αλλά όχι και νέα !:-D

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας τα πουλούσαν με το ζόρι

 

Ποιοί σας τα πουλύσαν με το ζόρι, κι εσείς γιατί τα αγοράζατε??Θέλω να πιστεύω οτι δεν είστε άβουλα όντα.

Δηλαδή αν εγώ "κατασκευάσω" ένα μπαλάκι απο αλουμινόχαρτο και το πουλήσω 200 ευρώ θα το αγοράσεις???

 

συμφωνώ

με το τελευταίο !

 

Δεν τίθεται θέμα διαφωνίας σ' αυτό!

 

 

συμφωνώ, αλλά όχι και νέα !:-D

.

 

Για κάποιον που δε γουστάρει τα windows (και δεν γκρινιάζει απλά και μόνο απο συνήθεια) κι όμως επιμένει να τα χρησιμοποιεί χωρίς προφανή λόγο, θεωρώ πως είναι νέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοί σας τα πουλύσαν με το ζόρι, κι εσείς γιατί τα αγοράζατε??Θέλω να πιστεύω οτι δεν είστε άβουλα όντα.

Δηλαδή αν εγώ "κατασκευάσω" ένα μπαλάκι απο αλουμινόχαρτο και το πουλήσω 200 ευρώ θα το αγοράσεις???

 

laptop πάντως δεν μπορούσες να αγοράσεις χωρίς window$

συμφωνούμε γενικά

 

αλλά τα πράγματα έχουν πολλές όψεις

 

αλλωστε ο B.G. καθιέρωσε πρώτος το Free * :mrgreen:

 

η ανοιχτή αρχιτεκτονική του γνωστού μας pc (8086), που επέτρεπε ελεύθερα την ύπαρξη συμβατών, και η ¨εξυπνάδα¨ του B.G.

έφερε το pc σπίτι μας

 

*αλλιώς πώς θα τα αγοράζαμε απ'τα καροτσάκια ? :-D

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laptop η αλήθεια είναι πως δεν είχα ποτέ και δεν είχα ενδιαφερθεί να αγοράσω, αλλά θεωρούσα οτι η τακτική είναι όπως και στα desktop..Δηλαδή οτι μπορείς να το αγοράσεις με ή χωρίς προεγκατεστημένο λειτουργικό..Βέβαια ακόμα και αν σου επιβάλουν να αγοράσεις windows με το laptop η "ευθύνη" δεν είναι ολοκληρωτικά του Βασιλάκη αλλά και της εταιρείας που έφτιαξε το laptop ή ξέρω-γω-οποιουδήποτε-τα-τσέπωσε για να επιβάλλει την αγορά αυτή..

Απ την άλλη όμως ακόμα και να σου επιβάλλουν να τα αγοράσεις μαζί με το laptop δε σου επιβάλλουν να τα χρησιμοποιήσεις κιόλας..Βέβαια θα μου πεις τα αγόρασες και δε θα τα χρησιμοποιήσεις???Αν τα μισείς τόσο θεωρώ πως όχι αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laptop η αλήθεια είναι πως δεν είχα ποτέ και δεν είχα ενδιαφερθεί να αγοράσω, αλλά θεωρούσα οτι η τακτική είναι όπως και στα desktop..Δηλαδή οτι μπορείς να το αγοράσεις με ή χωρίς προεγκατεστημένο λειτουργικό..Βέβαια ακόμα και αν σου επιβάλουν να αγοράσεις windows με το laptop η "ευθύνη" δεν είναι ολοκληρωτικά του Βασιλάκη αλλά και της εταιρείας που έφτιαξε το laptop ή ξέρω-γω-οποιουδήποτε-τα-τσέπωσε για να επιβάλλει την αγορά αυτή..

Απ την άλλη όμως ακόμα και να σου επιβάλλουν να τα αγοράσεις μαζί με το laptop δε σου επιβάλλουν να τα χρησιμοποιήσεις κιόλας..Βέβαια θα μου πεις τα αγόρασες και δε θα τα χρησιμοποιήσεις???Αν τα μισείς τόσο θεωρώ πως όχι αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.. ;)

 

Οτι θετε λετε η μικρομαλακη ειναι η δεν ειναι μια τεραστια πολυεθνικη που επιβαλεται στις εταιρειες hardware στους χρηστες και οπου αλλου μπορει απειλωντας με μυνησεις ενω η ιδια αψηφαει τους νομους βλεπε προστιμα η πληρωντας αδρα κανει παντα δουλεια της sic οι φιλανθρωπιες παριπιπτοντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H M$ είναι ό,τι πιο φασιστικό και κατάπτυστο υπάρχει σήμερα στο χώρο της πληροφορικής. Δυστυχώς όσο υπάρχουν άνθρωποι που δεν κατέχουν το αντικείμενο (το 90%+ δηλαδή), τόσο θα υπάρχει M$. Για το μόνο που χαίρομαι είναι ότι ο κατήφορός της έχει ξεκινήσει. Είναι κάτι σαν τα τηλεοπτικά σκουπίδια από τα οποία έχει γεμίσει η τηλεόραση. Τα βλέπει ο κόσμος και γι΄ αυτό υπάρχουν και ανθούν. Όσο ανεβαίνει όμως το ποσοστό των "παιδευμένων" ανθρώπων, τόσο θα μειώνονται αυτές οι εκπομπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες, 13:04

έχω μεγάλη αγωνία να δω πώς θα καταλήξει και αυτό το thread με μαθηματική σιγουριά σε Microsoft V.s Open source (ονόματα δεν λέμε) flame war!

 

Μεγάλε πες μου 5 αριθμούς και άλλο ένα για τζόκερ. Αχ αυτά τα αθάντα flame:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...