Προς το περιεχόμενο

Μου φερε την γάτα!


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον είναι φιλόζωη πάρε και εσύ ένα ροντβαιλέρ στο σπίτι και πές της αγάπη μου δεν μπορείς να πείς όχι ....Μόλις καθαρίσει το ροντβαιλέρ τη γάτα ή το κρατάς για να μην σου ξαναφέρει τίποτα στο σπίτι ή το δίνεις σε κάποιον άλλον που θα του τύχει κάτι ανάλόγο....

Πάντως έαν στο είχε πεί πριν έρθει να συγκατοικήσετε τότε λούσουτα ....Εαν όχι τότε φέρε το ροντβαιλέρ....

+1 το ροντβαιλέρ θα είναι με το μέρος σου ....η κυριαρχία του άντρα θα επιστρέψει στο σπιτι....:-D:-D

 

+10.Αν και μου έχει επιτεθεί ροντβαιλερ, τα συμπαθώ ιδιαίτερα.Είναι από τους καλύτερους φύλακες κ πολύ καλή ράτσα.Φαντάσου την γάτα χωρίς νύχια τη θα την κάνει το ροντβαιλερ....Ποιά γάτα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τελικά το ευχαριστηθηκα , δαγκωσε και αυτην. Το κωλογατο ειναι διανοητικά ανάπηρο. Και συμφωνώ οτι το εχει κανει η αφεντικινα του ετσι. Αν ειναι σαν το χταποδι θα πρέπει να το χτυπαω για να μαλακώσει.

 

Ρε παιδια σταματηστε να με βριζετε, οποιον δαγκωνουν τα ζωα ειναι μαλάκας ;

Θα σας δαγκώσω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχε νυχια η γατα δεν θα εδινα τυχη στο ροντβαιλερ...

 

Δεν δινετε καπου τη γατα ομως; Φτανει την βασανιζετε την καημενη... Παλι καλα που δεν της ξυρισατε το τριχωμα για να μην λερωνει :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχε νυχια η γατα δεν θα εδινα τυχη στο ροντβαιλερ...

 

Δεν δινετε καπου τη γατα ομως; Φτανει την βασανιζετε την καημενη... Παλι καλα που δεν της ξυρισατε το τριχωμα για να μην λερωνει :fear:

Aπορώ με αυτούς που θέλουν να λέγονται φιλόζωοι πάντα ρίχνουν το φταίξιμο στους ιδιοκτήτες.Δηλαδή το γατί αποκλείεται να είναι προβληματικό?Δεν υπάρχουν ζώα που είναι βλαμμένα και προκάλουν πρόβλημα ?Δεν φταίει απαραίτητα το οτι δεν έχει νύχια.Για να μάθετε και κάτι καινούριο.Τα ζώα όπως και οι άνθρωποι μπορεί να έχουν ψυχολογικά προβλήματα με ότι συνέπαιται αυτό.Τον άνθρωπο προσπαθείς να τον βοηθήσεις όταν έχει τέτοιο πρόβλημα.Τα ζώα δεν κάθεσαι να ασχοληθείς και τόσο απλά τα αφήνεις ελεύθερα(ούτε ευθανασίες κ μλκς).Και θα ζητούσα στους απανταχού φιλόζωους να σταματήσουν αυτό τον κομπλεξικό τρόπο σκέψης που πάντα τα ζώα δεν φταίνε και οι άνθρωποι είναι μλκς.Τι νομίζετε πως είστε τελος πάντων?Ζώα σε σώμα ανθρώπου και επαναστατείτε για τα δικαιώματά σας?Θα πρέπει να έχετε καταλάβει πως για τους υπόλοιπους αυτός ο τρόπος σκέψης είναι ενοχλητικός και εκνευριστικός.Δεν είναι το forum της greepeace ούτε του WWF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η γάτα θα βασανίζεται για μια ζωή από τη "φιλόζωη" ιδιοκτήτριά της και τον αδίστακτο κτηνίατρο που πραγματοποίησε στο ζωντανό την επέμβαση της ονυχεκτομής. Οι λύσεις για να μη γρατσουνίζει το γατάκι είναι απλά να του κόβουμε τα νύχια κάθε τόσο και να το μάθουμε να χρησιμοποιεί το ειδικό παιχνίδι για το ξύσιμό του. Εμάς ο κτηνίατρός μας, έχει δηλώσει ότι και εκατομμύρια να του πρόσφεραν για να κάνει αυτή την επέμβαση, δεν θα την έκανε, γιατί είναι σαν να αφήνεις το ζώο ανάπηρο. Δεν του έφταναν όλα αυτά λοιπόν του ζωντανού, έχει να αντιμετωπίσει και τον αρνητισμό που της μεταδίδεις. Δεν είναι λογικό να τα έχει παίξει τελείως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μισο λεπτο, μας λες οτι αποφασισατε να συγκατοικήσετε χωρις να εχεις ενημερωθει εσύ οτι θα φέρει γάτα μαζι της και το δεχτηκες? Τι θα πει την εψηνες καιρο? Το οτι κανει του κεφαλιου της χωρις να υπολογιζει το συντροφο της, ειναι κραυγαλεο σημαδι γ@μωχαρακτήρα και πρεπει να τη σουταρεις χωρις δευτερη σκεψη όσο γινεται πιο γρήγορα.

Αν αργησεις, θα το μετανιωσεις και να με θυμάσαι.

Εκτός βεβαια αν ειναι καμμια πλουσια οπότε το project ειναι : Δεχομαι να κανει οτι θελει.

 

Και όχι, το να γ@μησεις δεν απαιτει κανενα αντίτιμο....και χάρη της κάνεις που την πηδάς...ετσι θα το βλεπεις γιατι έτσι ειναι στο φιναλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά ναι, τέτοιο σκηνικό απο γάτα+γκόμενα θα το ανεχόμουν μόνο αν ήταν πολύ κουκλάρα η άλλη (φυσική ομορφιά), σε επίπεδα playmate, ή ήμουν κάργα ερωτευμένος για ανεξήγητους λόγους και το έβλεπα στο πιο σοβαρό.

 

σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση (ακόμα και αν έχει τα άπειρα φράγκα) της κάνεις χάρη όπως λέει και ο προγραφήσαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά ναι, τέτοιο σκηνικό απο γάτα+γκόμενα θα το ανεχόμουν μόνο αν ήταν πολύ κουκλάρα η άλλη (φυσική ομορφιά), σε επίπεδα playmate, ή ήμουν κάργα ερωτευμένος για ανεξήγητους λόγους και το έβλεπα στο πιο σοβαρό.

 

σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση (ακόμα και αν έχει τα άπειρα φράγκα) της κάνεις χάρη όπως λέει και ο προγραφήσαντας.

 

Συγγνώμη, αλλά δεν άντεξα.

προγράφω [proγráfo] -ομαι Ρ αόρ. προέγραψα, απαρέμφ. προγράψει, παθ. αόρ. προγράφηκα, απαρέμφ. προγραφεί:

  • διενεργώ, κάνω προγραφές.

[λόγ. < αρχ. προγράφω `κάνω δημόσια ανακοίνωση΄ σημδ. (ελνστ. ) λατ. proscribo]

Όπου προγραφή είναι η εκδίωξη των πολιτικών αντιπάλων με άνομα μέσα. Ξέρω είμαι ψείρας, αλλά μου φάνηκε πολύ αστεία η χρήση της λέξης.

 

ΥΓ. Δεν έβαλα εγώ το -1. Κάτι πρέπει να γίνει με αυτό το σύστημα, γιατί υπάρχουν χρήστες που βαθμολογούν αρνητικά μόνο και μόνο επειδή δεν συμφωνούν με το περιεχόμενο ενός μηνύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η γάτα θα βασανίζεται για μια ζωή από τη "φιλόζωη" ιδιοκτήτριά της και τον αδίστακτο κτηνίατρο που πραγματοποίησε στο ζωντανό την επέμβαση της ονυχεκτομής. Οι λύσεις για να μη γρατσουνίζει το γατάκι είναι απλά να του κόβουμε τα νύχια κάθε τόσο και να το μάθουμε να χρησιμοποιεί το ειδικό παιχνίδι για το ξύσιμό του. Εμάς ο κτηνίατρός μας, έχει δηλώσει ότι και εκατομμύρια να του πρόσφεραν για να κάνει αυτή την επέμβαση, δεν θα την έκανε, γιατί είναι σαν να αφήνεις το ζώο ανάπηρο. Δεν του έφταναν όλα αυτά λοιπόν του ζωντανού, έχει να αντιμετωπίσει και τον αρνητισμό που της μεταδίδεις. Δεν είναι λογικό να τα έχει παίξει τελείως?

ανατρίχιασα, της το ειπα και μου λέει το χει μετανοιωσει. Αυτο φταιει εχετε δικιο το καταστρεψε το γατι

 

Δηλαδη μισο λεπτο, μας λες οτι αποφασισατε να συγκατοικήσετε χωρις να εχεις ενημερωθει εσύ οτι θα φέρει γάτα μαζι της και το δεχτηκες? Τι θα πει την εψηνες καιρο? Το οτι κανει του κεφαλιου της χωρις να υπολογιζει το συντροφο της, ειναι κραυγαλεο σημαδι γ@μωχαρακτήρα και πρεπει να τη σουταρεις χωρις δευτερη σκεψη όσο γινεται πιο γρήγορα.

Αν αργησεις, θα το μετανιωσεις και να με θυμάσαι.

Εκτός βεβαια αν ειναι καμμια πλουσια οπότε το project ειναι : Δεχομαι να κανει οτι θελει.

 

Και όχι, το να γ@μησεις δεν απαιτει κανενα αντίτιμο....και χάρη της κάνεις που την πηδάς...ετσι θα το βλεπεις γιατι έτσι ειναι στο φιναλε.

Δεν πιστευα οτι θα με ενοχλουσε αυτο γιατι εχω δει γατια σε διαμερισματα και ηταν κατι διασκεδαστικό. Αλλα τωρα ειδα οτι το γατι ειναι σχιζοφρενής

 

βασικά ναι, τέτοιο σκηνικό απο γάτα+γκόμενα θα το ανεχόμουν μόνο αν ήταν πολύ κουκλάρα η άλλη (φυσική ομορφιά), σε επίπεδα playmate, ή ήμουν κάργα ερωτευμένος για ανεξήγητους λόγους και το έβλεπα στο πιο σοβαρό.

 

σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση (ακόμα και αν έχει τα άπειρα φράγκα) της κάνεις χάρη όπως λέει και ο προγραφήσαντας.

 

Δεν είναι η σουπερ γκομενα αλλα αρκετα εμφανισημη απο οικογενεια και χωρις παιδια ενω εγω εχω μια κορη και ειμαι σαν την καλαμια στον καμπο εδω.

Ουτε πλουσια αλλα εχει καλο μισθο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν είναι η σουπερ γκομενα αλλα αρκετα εμφανισημη απο οικογενεια και χωρις παιδια ενω εγω εχω μια κορη και ειμαι σαν την καλαμια στον καμπο εδω.

Ουτε πλουσια αλλα εχει καλο μισθο.

 

Εμ πέστο έτσι ντε να καταλάβουμε!

 

Και κάθομαι και διαβάζω τόσες σελίδες με τις π@π@ριές του καθενός που νομίζει πως τα ...έχει βαριά!

 

Δεν φταίει το γατί αγαπητέ! Τόσο απλά!

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εμ πέστο έτσι ντε να καταλάβουμε!

 

Και κάθομαι και διαβάζω τόσες σελίδες με τις π@π@ριές του καθενός που νομίζει πως τα ...έχει βαριά!

 

Δεν φταίει το γατί αγαπητέ! Τόσο απλά!

 

B)

 

Αν λάβω υπόψη και το δεύτερο θέμα που ξεκίνησε ο Dimitrisg, πολύ φοβάμαι πως έχει δίκιο ο billdanos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...