Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα πάντως δεν μ ΄αφήνει να παίξω :(

τώρα άργησε λιγάκι να με πετάξει έξω αλλά το έκανε πάλι :P

βαριέμαι να δοκιμάσω και με την μάγισσα να δω αν θα κάνει το ίδιο..

αύριο πάλι με το καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα ρε νερφαρουν το Trail of cinders? Αρχικα πως το αναφερουν ως bug απο τη στιγμη που περιγραφοταν στα notes?

 

Εκει που παει να αποκτησει λιγο ενδιαφερον το class ρε γμτ το ξεσκιζουν!

 

Τα ww barbs που παιζει η πλειοψηφια δεν τα πειραζουν οι αχρηστοι μηπως και ξενερωσουν οι users. Παρεπιπτοντως με ww barb τελειωσα το ινφερνο (προ 1.0.4) ΧΑΛΑΡΑ και με gear 3-4 m. Δλδ μιλαμε για πραγματικο noob build (easy mode οπως θελετε πειτε το...)

 

Καιρος να ασχοληθουμε και με dark souls σιγα σιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό είναι, υπερβολικά πολύ dmg δίχως CD...

 

Καθολου λογικο αφου λιγες μερες ειναι που το προσθεσαν και το αναφερουν ως Bug... χαχα τραγικοι ανθρωποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ww barbs που παιζει η πλειοψηφια δεν τα πειραζουν οι αχρηστοι μηπως και ξενερωσουν οι users. Παρεπιπτοντως με ww barb τελειωσα το ινφερνο (προ 1.0.4) ΧΑΛΑΡΑ και με gear 3-4 m. Δλδ μιλαμε για πραγματικο noob build (easy mode οπως θελετε πειτε το...)

 

 

Συνεπώς τώρα στο 1.0.4 φαρμάρεις το act3 πολύ εύκολα...

 

Φυσικά και δεν είναι noob build γιατί οι περισσότεροι δεν μπορούν να κράτήσουν για μεγάλη διάρκεια το Wotb και δεν μπορούν να μαζέψουν fury.

 

edit.

Κάθε φορά που nerfaroun ένα build - class διώχνουν κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Still αφορά τους nat set demon hunters μιας και δεν υπάρχει άλλος τρόπος να την παλέψεις με το discipline και για dmg και για survivability. Εγώ μπορώ να σπαμάρω το ToC x φορές με το απλό μου gear και το +10disc ας πούμε αλλα δε μου μένει μετά τίποτα για το sp/ss. Αυτοί με το nat set απο την άλλη απλά κερδίζουν λίγο πιο efficient farm times μιας και ούτως η άλλως είναι more or less invincible. Not a huge deal. Γενικά το οτι έμεινε ανέπαφο το legacy natalyas θα επηρεάζει τους demon hunters για πολύ πολύ καιρό ακόμα. Απο την άλλη το nerf θα ήταν τρομερά άδικο για όσους ξόδεψαν ένα σκασμό gold/€ για να το πάρουν.. So.. δίκοπο μαχαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι op ειτε με natalyas set ειτε με πολυ Discipline/resists, αν δεν κανεις gloom πριν το vault εχεις γινει απλα καμικάζι.. :P Ειναι πολυ το damage εννοειτε θα μπορουσαν να το πανε στο μισο περιπου 700% για να ειναι still usable, με 300% ειναι παλι αχρηστο.. Μηδενικο playtest απο την Blizzard σε αυτα τα θεματα.. Εγω προσωπικα παιζω και με vault/trumble ανετα δεν με απασχολει στο ελαχιστο το nerf, ισως στο pvp ομως υπηρχε σοβαρο προβλημα(Ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως τα αλλα class θα κανουν compete με DH/Wiz αλλα anyway..)

 

Επισης δεν βλεπω αρκετους Dh να παιζουν με RoV, Beastly bombs/Dark cloud ειναι παρα πολυ καλα skills, κανουν αφθονο dmg και το CD ειναι μια χαρα. Προσωπικα προτιμω το beastly bombs γιατι και να πεθανεις το carpet bombing συνεχιζεται ακαθεκτο. Δοκιμαστε το αντι για ToC αξιζει imo.

 

Νομιζω ολοι οι DH ειχαν την ευκαιρια να παρουν το legacy set ειδικα pre 1.04 εβρισκες πολυ καλες τιμες, εγω προσωπικα το χρησιμοποιουσα πριν καν γινει το λαθος με το disc regen(μετα πηρα λιγο καλυτερα κομμματια βεβαια) γιατι ετσι και αλλιως το 7crit/130dex ηταν ηδη μια χαρα με ενα αξιοπρεπες roll..

 

BTW εφτιαξα ενα προχειρο video να δοκιμαζω το νεο windforce(niche market atm λογο του 2socket manticore..) και RoV μεσα για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει το knockback σε elites φανερα στο τελος αλλα γενικα ειχα bad streaks και δεν εγινε αρκετα συχνα.. http://www.youtube.com/watch?v=h2i4tUtjPFo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχε κατι καλο να μαζεψω, το ring το πηρα αμεσως παντως.. :P Αλλα ναι γενικα τα κοιταω πολυ περισσοτερο για το video ηθελα να παρω καμια καλη στιγμη του windforce(Μηπως και πεισω και κανενα αλλο να ξεκολλησει απο τα manticore.. :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχε κατι καλο να μαζεψω, το ring το πηρα αμεσως παντως.. :P Αλλα ναι γενικα τα κοιταω πολυ περισσοτερο για το video ηθελα να παρω καμια καλη στιγμη του windforce(Μηπως και πεισω και κανενα αλλο να ξεκολλησει απο τα manticore.. :P)

 

δηλ οταν λες καλο..εννοεις κιτρινο + ring/amulet? τα αλλα δεν καταδεχεσαι?αν ειναι να ερχομαι να τα μαζευω εγω μιας και εισαι τοσο λαρτζ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζευω lvl61 armors μονο 62/63 weapons+any jewelry αν θες εισαι ευπροσδεκτος να μαζεψεις τα υπολοιπα crap lvl59/60.. Blues δεν νομιζω οτι κοιταει κανεις ετσι και αλλιως πλεον. :P Large δεν ειμαι απλα τα υπολοιπα βγαινουν μουφες ετσι και αλλιως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζευω lvl61 armors μονο 62/63 weapons+any jewelry αν θες εισαι ευπροσδεκτος να μαζεψεις τα υπολοιπα crap lvl59/60.. Blues δεν νομιζω οτι κοιταει κανεις ετσι και αλλιως πλεον. :P Large δεν ειμαι απλα τα υπολοιπα βγαινουν μουφες ετσι και αλλιως..

 

και πως ξερεις τι λεβελ ειναι ρε αδελφε αν δεν τα σηκωσεις? :) Εγω προσωπικα τα σηκωνω ολα , για να καλυπτω και κανα repair bill :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...