Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 εχω βρει ολα και ολα μετα το patch, τα 2 στο ιδιο σημειο, icefall caves στο act 3 απο elite(Οχι οτι παιζει ρολο αλλα οκ.. :P) και ενα lacuni απο armor rack στο rakkis crossing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 89% mf και με το Valor παει 164% :S

 

@GkAdam

Αν μπορεις αλλαξε το chest,amulet,weapon,shield με items με sockets και βαλε + str και στο weapon +% crit dmg. Θα ανεβει πολυ το dps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ στον dh είχα μαζι με valor κοντά στα 250% mf αλλα ενώ έκανε dmg ψόφαγε πολυ ελεεινά.

τον έφτιαξα λίγο , ανέβασα hp/ress/crit chance και τώρα ειναι κομπλέ μέχρι και τέλους του act 3 (μετά δεν τραβάει) αλλα έριξα το mf και πάω κοντά στο 150% με valor.

 

το αποτέλεσμα ? με 250% έπεφταν ολο μουφές αλλα πολλές

με 150% στην καλύτερη θα παίσει 1 rare απο elite pack και αυτό θα είναι level 55

act 2,act 3 inferno.

 

/facepalm

 

αυτά έγιναν test μετά απο πολλά run και ξενέρωσα.

απλά θεωρώ πως ακόμα και με 0 mf απο gear θα έπρεπε τα elite να ρίχνουν 1 rare ...

δηλαδή ειναι χαζό με 5 valor @ act 3 inferno το elite pack να πετάει 1-2 μπλε level 58 ξερω γω ..

wtf δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι..

στον barb με dual hand το damage του rend που ειναι 900% weapon damage ειναι μεγαλυτερο απο οτι με 1hand -shield;

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, απλά θέλει 1 rare από τα elite ανεξαρτήτως πόσων NV buffs έχει πάνω του...

 

οχι δεν κατάλαβες καλά . είπα 1 rare με 0% mf απο gear , δεν είπα για valor.

και ναι με 5 valor και 150%mf δεν μου έριχναν ουτε 1 rare.

 

απλά θεωρώ πως ακόμα και με 0 mf απο gear θα έπρεπε τα elite να ρίχνουν 1 rare ...

δηλαδή ειναι χαζό με 5 valor @ act 3 inferno το elite pack να πετάει 1-2 μπλε level 58 ξερω γω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οχι δεν κατάλαβες καλά . είπα 1 rare με 0% mf απο gear , δεν είπα για valor.

και ναι με 5 valor και 150%mf δεν μου έριχναν ουτε 1 rare.

 

με 5 valor + 0% MF ρίχνουν 100% rare όλα τα champion/elite packs και τα bosses, αν βρήκες unique mob με μωβ γράμματα στο όνομά του τότε δεν ρίχνει εγγυημένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες δεν γινεται, σου πεταει σιγουρα ενα rare..

 

και γιατι να πω ψέματα? :)

 

με 5 valor + 0% MF ρίχνουν 100% rare όλα τα champion/elite packs και τα bosses, αν βρήκες unique mob με μωβ γράμματα στο όνομά του τότε δεν ρίχνει εγγυημένα...

 

 

elite pack ηταν

απλά μου κάνει εντύπωση γιατι μετά μπήκα με τον barbarian με 0% mf απο gear χωρίς να έχω valor και μου έριξε legendary gloves ilvl 62 αν θυμάμαι κλ (μέτρια , αλλα και πάλι ..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...