Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα ενα infernal machine solo στο PTR σε MP3/4+mf μου επεσαν σχετικα γρηγορα τα keys. Το πιο σπαστικο ειναι το plan(ευτυχως το βρισκεις μια φορα μονο) γιατι δεν εχει πολλα elite το act4. Μου ετυχε Rakanoth και Ghom και το περασα με τη δευτερη, στην πρωτη εφαγα ενα charge του Rakanoth και μου εκανε 80k dmg.. :P Στη δευτερη απλα εκανα καλα dogde και σπάμαρα gloom και SS non stop.

 

Δυσκολα τα boss για solo Dhs.. :P Πρεπει να βγει το patch συντομα γιατι δεν παιζει κανενας πλεον..

 

συμφωνώ , αν και πιστευω πως παίζει ρόλο και η κυκλοφορία του MOP για αυτό ..

συνδρομή δεν έχει το d3 οπότε γιατι να μην το αφήσει κάποιος στην άκρη μερικούς μήνες να λιώσει το νεο expansion του wow πχ ?

εγω δεν θα το έκανα γιατι το έχω σιχαθεί μετά απο τόσα χρόνια , αλλα άλλοι ..

 

πάντως patch στο patch κάποια στιγμή θα έχουμε ενα σωστό d3 που όλοι περιμέναμε :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ , αν και πιστευω πως παίζει ρόλο και η κυκλοφορία του MOP για αυτό ..

 

 

ενω η κυκλοφορια του torch2 δεν παιζει ρολο?μην σου πω και τον μεγαλυτερο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το torch 2 δεν ειναι για πολλα(αν και καλο game btw) Οσο για το MoP καπου διαβασα οτι πατωσε στις πωλησεις.. Απλα δεν εχει νοημα αυτη τη στιγμη να παιξεις για κανενα λογο, paragon farming οκ απλα μολις παρεις το hellfire θα ειναι αρκετα ποιο γρηγορο οποτε γιατι να παιξεις τωρα.. Item farming? Ουτε για αστειο, με increased mf, double legendary chance, ilvl63 affixes στο 1.05 ειναι αστειο να κανει καποιος farming αυτη τη στιγμη για items.

 

Για αυτο πιστευω πρεπει να το βγαλουν asap αλλιως θα βαρεθουν και αυτοι που δεν εχουν βαρεθει ηδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια στιγμή θα έχουμε ενα σωστό d3 που όλοι περιμέναμε :lol: :lol: :lol:

έχω χάσει κάθε ελπίδα πλέον, αφού δεν κατάφεραν με το πρώτο μεγάλο patch να στρώσουν το game...

πάνε και μου ασχολούνται με skill balance, paragon levels και λοιπές φουτσες..

ρε, που είναι τα legendary? πλακα μας κάνετε? ο κόσμος γουστάρει να farmαρι items.. κι όχι με 0.κάτι%.. κανονικά 2-3 legendary στο run.. αϊ στο diablo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα η Blizz δειχνει μια αδικαιολογητη αδιαφορια για το diablo3. Ακομα και το 1.05 να μπει δεν θα αλλαξει κατι γιατι αντι να ακουσουν το community, κανουν τα δικα τους.

Ε βαρεθηκε ο κοσμος, λογικο ειναι. Ασε που βγηκαν παιχνιδαρες αυτην την περιοδο (BL2, TL2, Xcom) οποτε εφυγε πολυς κοσμος.

 

Το rmah πρεπει να βγει απο το game, ενα πειραμα ηταν και απετυχε (και το λεει καποιος που εχει βγαλει 200+ ευρω). Δεν βλεπω αλλο τροπο να σωθει το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα η Blizz δειχνει μια αδικαιολογητη αδιαφορια για το diablo3. Ακομα και το 1.05 να μπει δεν θα αλλαξει κατι γιατι αντι να ακουσουν το community, κανουν τα δικα τους.

Ε βαρεθηκε ο κοσμος, λογικο ειναι. Ασε που βγηκαν παιχνιδαρες αυτην την περιοδο (BL2, TL2, Xcom) οποτε εφυγε πολυς κοσμος.

 

Το rmah πρεπει να βγει απο το game, ενα πειραμα ηταν και απετυχε (και το λεει καποιος που εχει βγαλει 200+ ευρω). Δεν βλεπω αλλο τροπο να σωθει το game.

 

Δε θα με χάλαγε να έβγαινε το rmah αλλά δε βλέπω και πώς *χαλάει* τη δική σου gaming experience.

Επίσης θεωρώ ότι δε γίνεται να πέφτουν 2-3 legendary items / run γιατί μετά δε θα έχει κανένα νόημα το παιχνίδι αφού με 20 runs το πολύ, και με το απλό AH παρόν, θα έχεις ντυθεί χαλαρότατα και δε νομίζω ότι θέλουν απλά να κάνει 10-20 runs.

Φυσικά και είναι τουλάχιστον απογοητευτικό να κάνεις 20 runs και να μη σου κάθεται ούτε ένα αντικείμενο, έστω για πούλημα. Ναι αυτό χρειάζεται ένα φτιάξιμο αλλά τα legendaries, κατά τη γνώμη μου έπρεπε να είναι ακόμα πιο δυνατά και ίσως πιο σπάνια ώστε να μπορούν να αυξήσουν λίγο τα πολύ καλά rares. Δηλαδή να ανταμοίβεται κάποιος που παίζει και να μην απογοητεύεται και από την άλλη να σου κάτσει μια στο τόσο και ένα legendary - λαχείο. Προσωπική γνώμη αυτό, αντιρρήσεις δεκτές :P

 

Με paragon lvl 19 (ναι, είμαι λίγο busy τελευταία με το ΜοΡ) ίσως δεν έχω καλή οπτική οπότε επιφυλάσσομαι για το μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στηριζομενο στο....

 

Πολλά παραδείγματα.

Το Player Count του torchlight 2 π.χ είναι πιο κοντά σε αυτό του D2 παρα του D3

Ακόμα και στο twitch που χοντρικά καταλαβαίνεις ποιο game είναι πιo, ας το πω famous, το tl έχασε τους viewers σε μία εβδομάδα και είναι τώρα στους 18 viewers ενώ το D3 έχει πάντα σταθερά 1000+.

Μην το πάρεις για σοβαρό επιχείρημα αλλά γενικά αυτό ειναι το συμπέρασμα.

Το Tl2 τα σπάει btw, για να προλάβω κακοπροαίρετους.

 

Άποψη μου είναι οτι πιο πολύ ο κόσμος βαρέθηκε το game παρά του κλέψανε αλλά game παίκτες(έγινε και αυτό αλλα όχι σε μεγάλο βαθμό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια και τα ιδια....συνταγη που πετυχαίνει δεν την αλλάζεις. Οταν το game γινει LOD τότε και μονο τοτε θα παρει τα πανω του. Μεχρι τότε συνεχίστε το beta testing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια και τα ιδια....συνταγη που πετυχαίνει δεν την αλλάζεις. Οταν το game γινει LOD τότε και μονο τοτε θα παρει τα πανω του. Μεχρι τότε συνεχίστε το beta testing...

 

Και το diablo 1 πετυχημένο ήταν και κατά πολλούς πολύ καλύτερο από το 2 ή για να το πω αλλιώς το 2 δεν ήταν άξιος συνεχιστής του 1. Να μέναμε εκεί δηλαδή;

Δεν πάει έτσι, κατά τη γνώμη μου. Προχωράς, δουλεύεις και εξελίσσεσαι.

Μπορεί να διαφωνώ σε πολλά που κάνουν στη blizz αλλά εκτιμώ το γεγονός ότι τουλάχιστον δουλεύουν και πάντα υποστηρίζουν πολύ τα προϊόντα τους. Και είναι πάντα ένα βήμα μπροστά από τον ανταγωνισμό ή μάλλον για να το πω καλύτερα, δε μένουν στάσιμοι αλλά πάντα ψάχνονται για το πώς θα κάνουν καλύτερα κάποια πράγματα.

Το ότι θα μπορούσαν να τα κάνουν και καλύτερα και αυτό ισχύει και εκεί, ναι μπορούμε να συζητήσουμε αλλά προσωπικά δε θέλω να γίνει LOD το D3 γιατί αν το ήθελα θα έπαιζα LOD και όχι D3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέω 2-3 στο run, δεν εννοώ top.. πχ στο 2 έπεφταν low lvl items τα οποια ήταν χρήσιμα (πχ για lvling αλλου char) αλλα άχρηστα για end-game..

ποιον χαλούσε ένα wizardspike, κι ας μην έπιανε μια, το θέμα είναι ότι το έβλεπες να πέφτει.

τώρα, 100 ώρες gaming με 1 legendary κι αυτό για 20κάτι lvl, ενταξει, respect απλά.

αυτή η εταιρία δυστυχώς κατρακυλα, μου βγάζεις ένα Starcraft 1 με νέα γραφικά, μου βγάζεις ένα D3 που δεν υπάρχει μετά από 2 μήνες και 3 expansion του WoW που απλά παίρνεις το ένα και βαράς το άλλο..... πραγματικά που την βλέπετε την πρωτοπορία και το ένα βήμα μπροστά τα τελευταία 4-5 χρονια στην blizz ένας θεός ξέρει, μετά το TBC... το χάος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηταν καλη ιδεα αυτο, να πεφτουν δηλαδη ολα τα legendary ενεξαρτητα του level με καλυτερα drop rates απλα θα επρεπε να εχουν procs χρησιμα για high levels(leveling alts δεν κανει κανενας πλεον). Αλλιως θα ηταν και παλι πολυ δυσκολο να πετυχεις καλο high level item. Οπως για παραδειγμα το leoric signet με το bonus exp, η πχ αλλο με discipline regeneration η εστω καλα procs για followers ετσι θα ειχε καποιο νοημα και για high levels, αλλα θα επρεπε να γινουν re-design ολα οποτε δεν ειναι και πολυ πιθανο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έπεσε επιτέλους, της προκοπής...

 

screenshot20121010at112.png

 

Το έχω βάλει στο AH άλλα αν υπάρχει κανένας monk εδώ που να το θέλει θα του κάνω μια καλή έκπτωση, εφόσον δεν πουληθεί! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...