Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

των rings/amulets θα πέσουν λογικά γιατί πλέον τα rollάρονται καλύτερα...

 

βέβαια θα λιώσουμε στο farm των hellfire rings...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα δεν ειναι το patch??

 

Europe:6:00 p.m. PDT (10/16) to 4:00 a.m. PDT (10/17)

 

7 ωρες πισω δεν ειμαστε απο PDT??

 

PDT ειναι Pacific Time αρα UTC-7 αρα 10 ωρες διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 τα ξημερώματα ξεκινάει αν δεν κάνω λάθος στις μετατροπές.

 

6 το απογευμα PDT = 4 το πρωί Ελλάδας πολυ σωστα τα λες και τελειωνει 2 το μεσημέρι αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μάλιστα… ωραία άντε να δούμε επιτέλους και το new loot και κατά το πόσα MP1,2,3… αντέχουμε …χεχε!

 

Εγώ μήπως είμαι λίγο ανώμαλος, που μου αρέσει περισσότερο το act 2…(άντε και λίγο το 3) Lol

 

 

 

Υ.Γ.: φτάσαμε αισίως στο paragon 20 (το legendary loot είναι εντελώς αισχρό!!!), οπότε και έχουμε λίγο ανυπομονησία να δούμε τι θα αλλάξει με το νέο patch…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μάλιστα… ωραία άντε να δούμε επιτέλους και το new loot και κατά το πόσα MP1,2,3… αντέχουμε …χεχε!

 

Εγώ μήπως είμαι λίγο ανώμαλος, που μου αρέσει περισσότερο το act 2…(άντε και λίγο το 3) Lol

 

 

 

Υ.Γ.: φτάσαμε αισίως στο paragon 20 (το legendary loot είναι εντελώς αισχρό!!!), οπότε και έχουμε λίγο ανυπομονησία να δούμε τι θα αλλάξει με το νέο patch…

 

4 legendaries 1 set μου έχουν πέσει στο 1.0.4. και μόνο το set ήταν καλό (όχι και όμως και αυτό που λέμε TOP) και άξιζε να πουληθεί, οπότε μην ανησυχείς, δεν είσαι ο μόνος.

 

εμένα το act2 δε μου αρέσει, όπως δε μου άρεσε και στο d2. Επίσης πότε δε μου κάθησε καλά το σκηνικό με τους υπονόμους. Τι σκατά (pun intended) τους έχει πιάσει και πρέπει να περνάμε από τους υπονόμους σε κάθε diablo?! Άλλα μέρη δε βρίσκουν να πάνε τα διαόλια; Και στο φινάλε δηλαδή, δε λέω, κακός και τρομερός ο diablo και τα αδερφάκια του αλλά ρε παιδί μου ένα γούστο πρέπει να το έχουν, μια κλάση, μια ποιότητα! Στους υπονόμους;! πφφφ

Η έρημος έχει ένα point αλλά δε με εμπνέει σαν ατμόσφαιρα (πολύ φως για ένα *σκοτεινό* παιχνίδι) αν και είναι καλοσχεδιασμένη, ομολογουμένως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε BlackScorpionX συμφωνώ με την έρημο του D2 που ήταν το πιο βαρετό act… αλλά όχι και φωτεινό το act 2 του D3.. (εντελώς φιλικά)… τουλάχιστον μέχρι την μέση ναι…οκ! Έρημος που θυμίζει αρκετά το D2…αλλά το υπόλοιπο act είναι εντελώς σκοτεινό … ποιο θες το ‘Dahlgur Oasis’ που (κατά την γνώμη μου είναι εντελώς μαγικό σημείο του game) όλα εξελίσσονται στο σκοτάδι και το τοπίο αλλάζει συνεχώς με αρκετά + event (νομίζω από τα λίγα μέρη που το game αλλάζει λίγο το way) * .. η στο ‘Desolate Sands΄ αρκετά hardcore και σκοτεινό σκηνικό, όπως επίσης και στο τελικό quest του act (της κουλής) Zoltan kulle και πάλι εδώ όλο το σκηνικό είναι αρκετά gore..

 

* κατά την ταπεινή μου άποψη αυτό είναι και το μεγάλο μείον του D3 σε σύγκριση με το 2…στο ότι το game στο μεγαλύτερο μέρος του έχει ακριβώς τις ίδιες και τις ίδιες βαρετές διαδρομές χωρίς κανένα ίχνος τις στοιχειώδους φαντασίας (π.χ. μα ούτε ένα κρυφό μέρος, μια κρύπτη τέλος πάντων που έψαχνες κάποιο point να ανοίξει κάποια κρύπτη ας πούμε….και πολλά άλλα)…. Γι’ αυτό δυστυχώς το λόγω το game γίνεται και γρήγορα βαρετό ….

 

Υ.Γ. : με εντελώς φιλική πρόθεση και προσωπική μου άποψη…thanks

 

** to Ζoltan Kulle δεν είναι το τελικό quest του act... :-D ..o Belial είναι προφανώς..

Επεξ/σία από awake68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D όχι ρε δεν παρεξηγούμαι! Δίκιο έχεις απλά όταν σκέφτομαι act2 μου έρχεται στο μυαλό η αρχή μέχρι το alcarnus και εκεί πριν το zolten kulle στο terminus που είναι περιοχές σε ανοιχτή έρημο που δε μου γέμισαν το μάτι, όχι όσο άλλες περιοχές.

Dalgur oasis , δεν μπορώ να πω, ωραία είναι όπως και το terminus αλλά σε σύκγριση με τα μέρη των act 1-3 υστερούν (για τα δικά μου τα γούστα).

 

Αυτό με τις κρύπτες που λες... γίνεται και αυτοσαρκασμός μέσα στο game όταν εκεί που μεταφέρεις τον zolten και ανοίγεις τελικά το πέρασμα πίσω από τον καταράκτη που λέει "a secret passage behind a waterfall...how imaginative" και η απάντηση "would you do better?" (τώρα αν δεν είναι και ακριβώς τα λόγια να με συγχωρνάτε) όπως επίσης και στο terminus που o zolten σχολιάζει το .... δημιούργημά του που λέει ότι "you must be impressed" κτλ, είναι σαν να το λέει ο σχεδιαστής στον παίχτη (έτσι μου φάνηκε εμένα... τέχνη γαρ, ο καθένας ό,τι θέλει καταλαβαίνει)

 

Το ότι τα diablo στερούνται φαντασίας είναι ένα θέμα αν και δεν είναι παιχνίδια που φημίζονται για το σενάριό τους. Δεν έχουν και κανένα φοβερό σενάριο και οι ανατροπές είναι (πλέον) της πλάκας. Για την ακρίβεια επειδή οι ανατροπές έχουν γίνει τόσο mainstream που είτε τις καταλαβαίνεις είτε περιμένεις ότι θα γίνει η μ....ία και δεν ξαφνιάζεσαι παρά μόνο όταν είναι κάτι τελείως άκυρο που δε βγάζει νόημα και τελικά χάνει (όπως ο θάνατος του cain. Μόνο εγώ ξενέρωσα;)

Το σενάριο στο 1 είναι πολύ απλό αλλά ήταν ξεχωριστό τότε με τη σωστή ατμόσφαιρα και ήρθε στην κατάλληλη στιγμή αλλιώς δε θα μας έκανε τόση εντύπωση τώρα. Συνεχίζω πάντως να πιστεύω ότι το 1 είναι το πιο σκοτεινό από τα 3 (ή έτσι μου έχει μείνει από το '97 που το έπαιξα επειδή ήμουν πιτσιρικάς :Ρ ) και νομίζω ότι η ατμόσφαιρα του, μέσα στην απλότητά της, είναι μαγική για να μην πω για το βιβλιαράκι - manual (το έχω ακόμα) το οποίο απλά ΤΑ ΣΠΑΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ το 97 είχαν να κουνήσουν 2d sprites και να κάνουν 2d scrolling. Πανεύκολο ακόμη και για τότε.

Τώρα πρέπει να ξεσκισθούν να τα κάνουν όλα state of the art, γραφικά, ήχος, animation, effects, ηθοποιούς, 3d engines, network engines(το παιχνίδι στην ουσία να παίζεται στον server και εσύ να το βλέπεις χωρίς lag) και δεν συμμαζεύτεται. Μια αλλαγή στην πλοκή να κάνεις έχασες χιλιάδες ευρώ και απίστευτο χρόνο.

Κοινώς εκεί που είχα να γράψουν λίγη μουσικούλα και μια 2d engine και να αφοσοιωθούν στο σενάριο και στην ατμόσφαιρα τώρα γάματα...

Για αυτό τα παιχνίδια φτάσαν να κοστίζουν όσο οι ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγη τρομαχτικη μουσικη θα ηθελα αλλα δεν...

 

Εγω ανησυχω με το gold γιατι οι τιμες του πανε για ξεφτιλισμα. Θα φτασει 10 λεπτα του ευρω το 1 Μ γμτ... βλεπετε

 

εσεις να ανεβαινει με καποιο τροπο παρακατω η αμα φουνταρει οπως δειχνει τελος?!

 

Οχι τιποτα αλλο αλλα εφτασα 35 Μ και εχω και καλα αντικειμενα για πωληση ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

green είναι λογικό να πέσει η τιμή του στα τάρταρα αφού το gold θα πέφτει πάντα και για πάντα και όσο αυξάνονται οι παίκτες με μεγάλο paragon lvl τόσο θα αυξάνεται και το gold στο stash τους οπότε θα υπάρχει όλο και λιγότερη ανάγκη για gold, οπότε μην περιμένεις να πουλήσεις gold για να βγάλεις φράγκα. Μη σου πω ότι σε λίγο θα δίνεις 1 ευρώ και θα τσιμπάς 5-6 m.

Εκτός και αν κάνει κάτι η blizz. που δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, 1η εντυπωση απο το 1.0.5..... οχι καλη....

μπηκα μετα απο 2 μηνες να παιξω με την demon hunter μου και δοκιμασα act 1 inferno (το οποιο το εβγαζα για πλακα) με monster power lvl 1 μονο και μονο για να πανε τα Mob 63lvl.... 1ο elite, οι μπουρδιτσες που χοροπηδανε και χωνονται στο χωμα.... fast, extra health, jailer και κατι αλλο που δεν θυμαμαι.... το spamαρισμα του jail πηγαινε συννεφο.... με το που εβγαινα απο ss, παρτα να χεις, κι αλλο jail.... 3 ψοφοι στα χαλαρα, πριν το κλεισω απο τα νευρα μου..... οκ, μπορει να ετυχε το elite(???).... αλλα τοσα run ειχα κανει δεν μου χε ξανατυχει...

α, ξεχασα να αναφερω και το αχρηστο πλεον shadow power.... nice job dudes... nice job.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα act 1 με monter level 2 ..τα ρημάδια τα Undead θέλουν πολύ ξύλο για να πέσουν αλλά ανεβαίνει σχετικά γρηγορότερα το experience..ενας θεός ξέρει τι θα γίνεται σε πιο δύσκολα level

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...