Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ήρθα με άδεια ορκωμοσίας μετά απο 1 μηνα σχεδόν και δεν έχω ιδέα τι παίζει , άλλαξε κάτι ?

θέλω να φτιάξω ww barb και έχω 35m για αρχή , τι προτείνεται απο build/gear γιατι δεν έχω ιδέα atm.

 

γενικά θα ασχοληθώ μόνο να τον ντύσω και να τον έχω έτοιμο να παίζω σε καμια έξοδο αν με βγάλει ο δρόμος σε νετ αλλα και ειναι εύκολη λύση καθώς δεν θα σπαταλήσω πολύ χρόνο απο την άδεια μου σε games και είναι οτι πρέπει για λίγες ορίτσες κανα βραδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια με ποιο τροπο εχουμε στην αποθηκη εν ωρα παιχνιδου 5-6 αντικειμενα με μεγαλο magic find και με μακρο με 1-2 πατηματα τα αλλαζει με αυτα ωστε να σκοτωσουμε τελικως το boss με το μεγαλο magic και να εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες για καλο αντικειμενο η εστω για περισσοτερα κιτρινα ? Ποιος ειναι ο τροπος δηλαδη του μακρο που εναλασομαστε στολη στα γρηγορα χωρις να διαλεγουμε ενα ενα τα αντιμενα ? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολουσ

 

εχω να κανω μια χαζη ερωτηση απλα εχω κολληση λιγο,μολισ τελειωσα το inferno mode ,απο εδω και περα αρχιζω το farming gia gear k gold η εχει κ τπτ αλλο?απλα μου φαινετε πολυ λιγο.

και μια ακομα οταν παω να μπω σε προηγοθμενο act μου λεει οτι θα χαθει το ιδη υπαρχον progress που εχω ισχυει?

ευχαριστω και sorry αν καραφλιασα κανεναν με τις ερωτησεις μου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις να τελειωσεις το paragkon level που φτανει εως το 100... θελει πολυ πολυ δουλεια...

 

Ενοιτε οτι παιζεις οπου θες ,οποιο ακτ θες, αλλα φυσικα προτιμας να παιζεις στο INFERNO αφου βγαζει τα καλυτερα αντικειμενα.

Για καθε 1 παραγκον παιρνεις 3% gold παραπανω και 3% magic find parapanω. Μαζευε gold kai gear και πουλα τα

στα auction house να βγαζεις λεφτα. Αμα το κυνηγησεις θα βγαλεις... εγω μεχρι τωρα εχω 31,60 ευρω στην τσεπή... :-)

 

Αμα το εχεις μηδενισει στο ινφερνο δεν εχεις να χασεις progress. Αμα δεν το εχεις μιδενησει ομως τοτε απο εκει που εμεινες αναλογα και το σημειο θα χασεις λιγο... π.χ αν ησουν στο 5 κοματι στο τριτο (και τελευταιο επιπεδο) ισως σε ξεκινησει απο το 5 απο την αρχη. Δε θα χασεις ομως και το 4,3,2,1 κτλ... ελπιζω να βοηθησα και να μην ειπα κατι λαθος. Προτιμαμε τα καλα αντικειμενα με αληθινα λεφτα πουλημα και οχι με gold αφου το gold χανει συνεχως την αξια του !!! Βεβαια και τα ευρω σας μπορει να γινουν δραχμες :shock: αλλα λεμε τωρα!!! :ph34r:

 

edit : επισης εχεις να το μηδενησεις με τους υπολοιπους 4 χαρακτηρες...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ σε ευχαριστω αλλα ακομα κατι,τα quest δλδ θα αρχισουν απο την αρχη παλι αν παω σε προηγουμενο act?

 

για παραδειγμα εχω τελειωσει το inferno mode και θελω να παιξω ξανα το act 3 για farming gear και gold θα αρχισει παλι απο την αρχη τα quest ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ σε ευχαριστω αλλα ακομα κατι,τα quest δλδ θα αρχισουν απο την αρχη παλι αν παω σε προηγουμενο act?

 

για παραδειγμα εχω τελειωσει το inferno mode και θελω να παιξω ξανα το act 3 για farming gear και gold θα αρχισει παλι απο την αρχη τα quest ?

 

ναι ολα λιγο πολυ θα στα ξαναβγαζει. Ισως με λιγο διαφορετικο χαρτη, ισως λιγο λιγοτερα η και περισσοτερα. Σε γενικες γραμμες ειναι τα ιδια. p.x μπορει να σου βγαζει ενα μηχανικο κσεμπαρκο και να πουλησεις τα μαπα αντικειμενα. Αν το ξαναπαιξεις μπορει να μην στον βγαλει καθολου η σε αλλη θεση! Τα βασικα boss και τερατα και quest λιγο πολυ ειναι ιδια.

 

edit : μπορεις να ξεκινησεις το ακτ απο τη μεση του και οχι απο την αρχη. Σε συμφερει η απο αρχη αρχη η απο μεση ωστε να φτασεις τα 5 naphαl πως λεγονται οταν σκοτωνεις ενα μεγαλο boss και να σου βγαζει ευκολα rare αντικειμενα μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ σε ευχαριστώ πολυ!

 

ρε παιδια με ποιο τροπο εχουμε στην αποθηκη εν ωρα παιχνιδου 5-6 αντικειμενα με μεγαλο magic find και με μακρο με 1-2 πατηματα τα αλλαζει με αυτα ωστε να σκοτωσουμε τελικως το boss με το μεγαλο magic και να εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες για καλο αντικειμενο η εστω για περισσοτερα κιτρινα ? Ποιος ειναι ο τροπος δηλαδη του μακρο που εναλασομαστε στολη στα γρηγορα χωρις να διαλεγουμε ενα ενα τα αντιμενα ? ευχαριστω

 

αν μαθεις ενημερωσε plz γιατι με ενδιαφερει και μενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παιζετε και με αλλους χαρακτηρες ?εχω φτιαξει μια μαγισα level 44 και ενα demon hunter στο ιδιο λεβελ και αναγκαζομαι να μπαινω συνεχεια στα public games. βαριεμαι να παιζω μονος επειδη υπαρχει ηδη ενας barbarian 60 με 11 paragon και ενας monk 60 και δεν αντεχεται το παιχνιδι να το τερματισεις τοσες φορες αν θελει καποιος να παιξουμε παρεα ας στειλει να τον κανω add.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλετε ανωμαλίες και εχετε παίξει uo ή dfο η eve... (δηλαδή εχετε βιώσει το rage quit, την σκληρή απώλεια των intagible αγαπημένων πραγμάτων) ...

 

....δοκιμάστε hc. έχω ανεβάσει στα μισά ένα βαρβαράκο αλλα μου κάνει κατι μυστηρια παγώματα η καρτα τελευταία και δεν τον βγάζω βόλτα

 

α και κατι άλλο . τι pvp και αηδίες? ah και μπιντάρισμα μέχρι τελευταίο δευτερόλεπτο....σφαγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βαζουμε ενα αντικειμενο με gold με ποιο ρυθμο αυξανει τα bids ? δηλαδη αν το βαλουμε 100 και το χτυπησει καποιος, ο επομενος

 

ποσο περιπου παει ? ο μεθεπομενος? ποιος ειναι ο ρυθμος ? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα ενα infernal machine solo στο PTR σε MP3/4+mf μου επεσαν σχετικα γρηγορα τα keys. Το πιο σπαστικο ειναι το plan(ευτυχως το βρισκεις μια φορα μονο) γιατι δεν εχει πολλα elite το act4. Μου ετυχε Rakanoth και Ghom και το περασα με τη δευτερη, στην πρωτη εφαγα ενα charge του Rakanoth και μου εκανε 80k dmg.. :P Στη δευτερη απλα εκανα καλα dogde και σπάμαρα gloom και SS non stop.

 

Δυσκολα τα boss για solo Dhs.. :P Πρεπει να βγει το patch συντομα γιατι δεν παιζει κανενας πλεον..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...