Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

60 level barbarian και paragon 13. Πηδηξα master,expert επιπεδα ( επαιζα hard μονο ) και πηγα απευθειας torment 1. Δε μου φαινεται ιδιαιτερα δυσκολο. Ουτε τα elites με δυσκολευουν.. Που ειναι τα πιο δυσκολα elites;

 

Και μια απορια. Πχ στα fields of misery ( act1) ειχα βρει ενα quest οταν επαιζα multiplayer. Αλλα τωρα που παζιω μονος και παω στο ιδιο σημειο δεν υπαρχει.. Γιατι;

 

Εχω βρει κατι legendary key. Τι κανω με αυτα;

 

Το να ανεβεις paragon level απαιτει xp αναλογα με αυτα που ανεβαιναμε κανονικα level;

 

Πως γινεται ενα οπλο 2 handed να εχει περισσοτερο dmg απο δυο οπλα τα οποια στο αθροισμα βγαζουν περισσοτερο dmg; Κατι μου διαφευγει;

 

 

EDIT

 

Το εψαξα λιγο και βρηκα αυτο :

 

 

The Old Man is a superunique Wood Wraith beast found in The Secluded Grove in the Fields of Misery. This area won't always spawn.

 

Τι εννοει ομως οταν λεει οτι η περιοχη δεν δημιουργειται παντα;; Δε το καταλαβαινω αυτο..

 

Επισης οι σπηλιες γινεται να αλλαξουν θεση; Οπως επισης να δημιουργουνται καινουριες σπηλιες σε πιο δυσκολα επιπεδα δυσκολιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60 level barbarian και paragon 13. Πηδηξα master,expert επιπεδα ( επαιζα hard μονο ) και πηγα απευθειας torment 1. Δε μου φαινεται ιδιαιτερα δυσκολο. Ουτε τα elites με δυσκολευουν.. Που ειναι τα πιο δυσκολα elites;

 

Και μια απορια. Πχ στα fields of misery ( act1) ειχα βρει ενα quest οταν επαιζα multiplayer. Αλλα τωρα που παζιω μονος και παω στο ιδιο σημειο δεν υπαρχει.. Γιατι;

 

Εχω βρει κατι legendary key. Τι κανω με αυτα;

 

Το να ανεβεις paragon level απαιτει xp αναλογα με αυτα που ανεβαιναμε κανονικα level;

 

Πως γινεται ενα οπλο 2 handed να εχει περισσοτερο dmg απο δυο οπλα τα οποια στο αθροισμα βγαζουν περισσοτερο dmg; Κατι μου διαφευγει;

 

 

EDIT

 

Το εψαξα λιγο και βρηκα αυτο :

 

 

Τι εννοει ομως οταν λεει οτι η περιοχη δεν δημιουργειται παντα;; Δε το καταλαβαινω αυτο..

 

Επισης οι σπηλιες γινεται να αλλαξουν θεση; Οπως επισης να δημιουργουνται καινουριες σπηλιες σε πιο δυσκολα επιπεδα δυσκολιας;

 

Κοίτα να δεις.......

 

1. Η δυσκολία ανεβαίνει όσο ανεβαίνουν τα torment levels

 

2. Κάθε φορά που φτιάχνεις καινούριο game τα πάντα δημιουργούνται ξανά random. Σπηλιές, τέρατα, dungeons, δευτερεύουσες αποστολές κλπ. Δηλαδή στα fields of misery προβλέπονται ας πούμε 4 αποστολες / 4 σπηλιές και 4-6 elite packs. Κάθε φορά που κάνεις νέο game θα σου βγουν 2 από αυτές τις 4 αποστολές, 2/4 σπηλιές και 4-6 packs random. Οι θέσεις που βγαίνουν αποστολές και σπηλιές δεν είναι τελείως random, έχουν κάποιες θέσεις που μπορούν να βγουν. Αλλά το ποιες 2 από τις 4, αυτό είναι random.

 

3. Keys τα κρατάς για το μέλλον αν θες όταν θα θες να κάνεις uber bosses (ειδική πίστα με απλά λόγια)

 

4. Θα ανέβεις paragon και θα δεις. Δε θυμάμαι αν είναι ανάλογο αλλά δε νομίζω να είναι και δεν έχει σημασία. 

 

5. Ανάλογα τα skills που έχεις βάλει κλπ. Πες συγκεκριμένα ή ανέβασε screenshots γιατί έτσι δε γίνεται.

 

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εχετε αγορασει το expansion; Προσπαθω τοση ωρα να βρω παιχνιδια σε master/torment για να ανεβασω χαρακτηρα που τον εχω 15 level. Και δε βρισκω ουτε 1 ατομο. Μιλαω μονο για act1..

 

Δεν υπαρχει καμια λυση; Αμα ειναι να τερματισω με καθε ηρωα ξεχωριστα το παιχνιδι και μετα να μου δειχνει την επιλογη all acts, all quest, τοτε καηκαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60 level barbarian και paragon 13. Πηδηξα master,expert επιπεδα ( επαιζα hard μονο ) και πηγα απευθειας torment 1. Δε μου φαινεται ιδιαιτερα δυσκολο. Ουτε τα elites με δυσκολευουν.. Που ειναι τα πιο δυσκολα elites;

 

t1 παίζεις , δοκίμασε κ τα επόμενα

 

 

Δεν υπαρχει καμια λυση; Αμα ειναι να τερματισω με καθε ηρωα ξεχωριστα το παιχνιδι και μετα να μου δειχνει την επιλογη all acts, all quest, τοτε καηκαμε!

κανένας(άντε ένας) δεν ασχολείτε με κάτι άλλο απο adventure αυτή τη στιγμη

τρέχα adventure mode αντί για campaign και είσαι οκ.

δεν έχει exp άρα δεν έχει και adv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει exp άρα δεν έχει και adv

 

α, ok δεν το είχα προσέξει. πάντως βρε Lux, έχεις τσακίσει τις ερωτήσεις, παίξε και λίγο ρε αδερφέ ;)

 

 

να ρωτησω, οσο ανεβαινεις paragon level πεφτουν καλυτερα leg items?

όχι, δεν έχει να κάνει με το paragon lvl ή ότι. η μόνη σχέση lvls / legs είναι οτι απο Torment1 και πάνω πέφτουν τα class specific set legendaries. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα μαλακία μάγκες έπαιζα στον αμερικάνικο τον είχα πάει και 30 ρε γαμώτο.
τεσπα, μου φάνηκε πολύ αργός ο κούρσαρος.

ξεκινάω EU ξανά me WD. 
αν έχει κανεις διάθεση να με ανεβάσει ας μου στείλει Π.Μ δεν εχω φιλαράκια να παιζουν D3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

τεσπα, μου φάνηκε πολύ αργός ο κούρσαρος.

 

 

 

Ρε μάστορα, δεν είναι με πειρατές το Diablo...

 

Κουρσάρος (και όχι κούρσαρος) είναι corsair.

Crusader σημαίνει σταυροφόρος, εδώ αντικαθιστά το παλαδίνος (paladin).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε κάτι ξέρω και το λέω. μην μασάς.


ρε παιδια κάτι πάει στραβά και δεν εχω καταλάβει.

με τον κούρσαρο στον US το είχα στο hard και δεν με δυσκόλευε.

εδώ με τον witch μου βγάζει τη παναγια να σκοτώσω τα creeps.

λέει οτι ειμαι 21 paragon τι διαολλο>

εγώ 10 lvl eimai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

itsgosu, αν είχες champ 70 level και 21 paragon το paragon κολλάει σε όλους στο account. Απλά όπως είπε και ένα παλικάρι πιο πάνω

παίξτε μην βομβαρδίζετε με ερωτήσεις, diablo είναι 5 πράγματα να ξέρεις και το έχεις κάνει master, δεν είναι και κάνα τεράστιο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπες στην clan να δουμε πως μπορει καποιος να σε βοηθησει αν το βραδυ μπει να παιξει . Εγω σε καμμια ωρα θα μπω ανεβαζω εναν CRUSADER ειμαι 28

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε πανω απο μια ωρα δεν παιρνει το 0-65 λβλ και ειδικα δεν θες να δωσεις λεφτα σε καποιον γτ απο 55λβλ μεχρι 65λβλω βγαινει τρελο μεροκαματο οποτε καλη καρδια να υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...