Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλαβαινω, γιατι ενω το παιχνιδι εχει δεκαδες χιλιαδες παικτες, οταν πανω να κανω join σε παιχνιδια, παντα λεει 0 παικτες και συνηθως παιζω μονος μου..

 

Πως ακριβως ψαχνει παικτες; Αναλογα το quest, act, και επιπεδο δυσκολιας;

 

Και τι ειναι τα 3 name tags που υπαρχουν οταν παω να φτιαξω ή να κανω join ενα παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν παίζει κανείς εκεί που πας να μπεις με τι να σε κάνει connect; Πήγαινε ας πούμε torment 1 adventure mode, και δες, σήμερα είχε 7k παίκτες. Αλλάζεις σε torment 2 και είχε 500 ξέρω'γω (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσους).

 

τα 3 name tags εννοείς monster slaying κλπ; ιδέα δεν έχω και 'γω, αν ξέρει κάποιος ας μας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά, brawling αν θες να μπεις στην arena του diablo να παίξεις ξύλο με άλλους ( που μιλάς στον καράφλα για να μπεις), keywardens και monster slaying το οποίο είναι rifts και bounties. Φίλε Lux αν πας να κάνεις join σε μικρά level είναι προφανές ότι δεν θα βρεις κανέναν, public games θα βρεις στα 70 και όσο ανεβάζεις δυσκολία τόσο πιο εύκολα βρίσκεις, κυρίως adventure mode αλλά και στο κανονικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

μετα απο καιρο αποφάσισα να συνεχισω το diablo, την αγορα την ειχα κανει μεσα απο το battlenet. μπορει καποιος να μου θυμίσει που μπορω να βρω ξανα το cd key  για την εγκατασταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

μετα απο καιρο αποφάσισα να συνεχισω το diablo, την αγορα την ειχα κανει μεσα απο το battlenet. μπορει καποιος να μου θυμίσει που μπορω να βρω ξανα το cd key  για την εγκατασταση;

 

https://eu.battle.net/account/management/d3/dashboard.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

μετα απο καιρο αποφάσισα να συνεχισω το diablo, την αγορα την ειχα κανει μεσα απο το battlenet. μπορει καποιος να μου θυμίσει που μπορω να βρω ξανα το cd key  για την εγκατασταση;

εφόσον την εκανες μεσω battle.net δεν χρειάζεται cdkey το κατεβάζεις με login και εισαι ετοιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει πιο γρηγορος τροπος για να κανεις upgrade τα jewels. Θελει πολυ ωρα να περιμενω για το καθενα ξεχωριστα..

 

Ποιος ειναι ο καλυτερος follower;

 

Ποιος ο λογος να υπαρχουν unidentified αντικειμενα και να πατας δεξι κλικ πανω τους για να αναγνωριστουν;

 

Τι ειναι το arcane damage και διαφοροι αλλοι παραξενοι τυποι;

 

Σε βαρβαρο κοιταω αποκλειστικα και μονο το strength;

 

 

 

Αν δεν παίζει κανείς εκεί που πας να μπεις με τι να σε κάνει connect; Πήγαινε ας πούμε torment 1 adventure mode, και δες, σήμερα είχε 7k παίκτες. Αλλάζεις σε torment 2 και είχε 500 ξέρω'γω (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσους).

Δλδ μονο εγω ειμαι 58 level αυτη τη στιγμη; Οσοι ξεκινανε καινουριους χαρακτηρες τους ανεβαζουν μονοι τους; Πιο γρηγορα δεν ανεβαινουν σε multiplayer;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λογος να υπαρχουν unidentified αντικειμενα και να πατας δεξι κλικ πανω τους για να αναγνωριστουν;

Ποιό το νόημα της ζωής? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει πιο γρηγορος τροπος για να κανεις upgrade τα jewels. Θελει πολυ ωρα να περιμενω για το καθενα ξεχωριστα..

 

Ποιος ειναι ο καλυτερος follower;

 

Ποιος ο λογος να υπαρχουν unidentified αντικειμενα και να πατας δεξι κλικ πανω τους για να αναγνωριστουν;

 

Τι ειναι το arcane damage και διαφοροι αλλοι παραξενοι τυποι;

 

Σε βαρβαρο κοιταω αποκλειστικα και μονο το strength;

 

 

Δλδ μονο εγω ειμαι 58 level αυτη τη στιγμη; Οσοι ξεκινανε καινουριους χαρακτηρες τους ανεβαζουν μονοι τους; Πιο γρηγορα δεν ανεβαινουν σε multiplayer;

 

1. διπλα απο καθε jewel εχει ενα νουμερο και κατι βελακια..ανεβοκατεβαζεις τον αριθμο που θελεις και πατας το κουμπι και τα φτιαχνει μαζικα.

2.προσωπικα βολευομαι με τον templar , κανει healing , stun κλπ..γενικως παρενοχλει...τον τιγκαρεις vitality/life και αστον να παιζει οπως καταλαβαινει.

3.δεν ξερω...αγωνια να δεις τι θα βγει ? :)

4.ειναι διαφοροι τυποι dmg..πολλα spells λενε " χ % of weapon damage as cold"..αρα αυτο το spell θεωρειται cold damage spell.

Γιατι υπαρχουν ?δεν εχω ιδεα..αλλα υπαρχουν πολλα αντικειμενα που δινουν bonus damage σε καποια απο αυτες τις κατηγοριες.

Αρα ενω εχεις ενα χ damage , μπορει το βασικο spell σου που για χαρη παραδειγματος υποθεσουμε οτι ειναι cold damage να παιρνει bonus απο αντικειμενα που δινουν bonus σε cold damage..και να κανει πολυ παραπανω damage...

ενα ωραιο παραδειγμα ειναι του φιλου nofx ( http://www.diabloprogress.com/hero/nofx-2852/NataChanNOFX/40262737) που εχει συσσωρευσει fire damage bonus στα αντικειμενα του...

5. σε βαρβαρο κοιτας strength και vitality...δες θες να βαρας σαν τραινο και να σαι ευθραυστος σαν πεταλουδα :)και γενικοτερα περα απο το damage που θες να χτισεις , χτιζεις οτιδηποτε επηρρεαζει το "toughness" .το τι επηρρεαζει το toughness περνα το βελακι απο πανω του και θα δεις...Κρατα μια ισορροπια μεταξυ damage/toughness..

6.πιο γρηγορα ανεβαινουν σε multiplayer..πιο γρηγορα ακομα με πουστιες σε τορ6. αν καποιος εχει ανεβασει 2-3-4 χαρακτηρες δεν καθεται να ανεβασει τον επομενο με τον "νομιμο" τροπο..τον ανεβαζει με συνοπτικες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ μονο εγω ειμαι 58 level αυτη τη στιγμη; Οσοι ξεκινανε καινουριους χαρακτηρες τους ανεβαζουν μονοι τους; Πιο γρηγορα δεν ανεβαινουν σε multiplayer;

μην ψάχνεις για συγκεκριμένο Quest, βάλε πχ, Act 1 random quest και στην ανάλογη δυσκολία που αντέχεις, δεν παίζει να μην βρείς (έχεις κολλήσει νομίζω ότι πρέπει να τα περάσεις με λογική σειρά, δεν χρειάζεται, κανε random Act Quests με την ανάλογη δυσκολία πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

6.πιο γρηγορα ανεβαινουν σε multiplayer..πιο γρηγορα ακομα με πουστιες σε τορ6. αν καποιος εχει ανεβασει 2-3-4 χαρακτηρες δεν καθεται να ανεβασει τον επομενο με τον "νομιμο" τροπο..τον ανεβαζει με συνοπτικες..

Τι εννοεις;

 

 

 

1. διπλα απο καθε jewel εχει ενα νουμερο και κατι βελακια..ανεβοκατεβαζεις τον αριθμο που θελεις και πατας το κουμπι και τα φτιαχνει μαζικα.

Αυτο το ξερω. Αλλα θελει 2 δευτερολεπτα για το καθε jewel. Δεν γινεται να το κανει αυτοματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...