Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν και εχω δει αμετρητα thrillers και splatter ταινιες καποιες εκ των οποιων ιδιαιτερα τρομαχτικες εχω να πω οτι κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει πιο τρομαχτικη σκηνη απο τον τελευταιο μονολογο του Πατσινο στον Δικηγορο του διαβολου. Οταν την ειχα πρωτοδει ειχα μεινει πραγματικα αποσβωλομενος.

Τωρα απ την αλλη ειναι και ο Εξορκιστης αλλα δεν μπορω να πω οτι με τρομαξε τοσο γιατι την ειδα στα εικοσι μου αλλα πιστευω οτι αν την ειχα δει σε πιο νεαρη ηλικια ενα ψυχολογικο κοκομπολοκο θα το παθαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ΙΤ. Την είχα δει μικρός και πραγματικά είχα φοβηθεί.

2) Nightmare on elm street. (τα πρώτα 4 επεισόδια) :D

3) Alien 2

 

Τώρα πια βέβαια τις μόνες ταινίες που δεν μπορώ άνετα να δω είναι τα thriler που περιέχουνε blood splatter (πχ saw 2 -3 ktl) . Δεν τα βρίσκω τρομακτικά, απλά δεν τρελαίνομαι επείδη βασίζονται κυρίως στο αίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει δει κανείς το Suspiria του Dario Argento ;

 

προσωπικά συμφωνώ με τον ikaro τα εργάκια που βασίζονται στο ξάφνιασμα για να σε τρομάξουν με χαλάνε, σταματάω να περνάω ευχάριστα, τα κλασσικά θριλεράκια από την άλλη μου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει δει κανείς το Suspiria του Dario Argento ;

 

προσωπικά συμφωνώ με τον ikaro τα εργάκια που βασίζονται στο ξάφνιασμα για να σε τρομάξουν με χαλάνε, σταματάω να περνάω ευχάριστα, τα κλασσικά θριλεράκια από την άλλη μου αρέσουν.

 

+1 ;) kai apo emena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) arachnophobia (το ειχα δει πιτσιρικας και την ακουσα)

2) το it (as above)

3) texas chainsaw massacre (την πιο προσφατη 06)

4) rec

 

και αρκετα ασφυκτικα με ειχαν κανει να νιωσω τα:

 

1) das experiment

2) misery

3) saw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το 1408 ηταν τρομακτικο αλλα και μερικες σκηνες πο καταλαβαινες οτι ηταν πολυ ψευτικες. μερικες scary movies ειναι 30 days of night, sawIV, the hitcher(παρα πολυ καλο), one missed call και πολλα αλλα που δεν με ερχονται τωρα στο μυαλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...