Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε οχι και τρελη γελοιοτητα, ηταν/ειναι πολυ καλο.

Ακολουθησε καιτο Fright Night No2 το οποιο ηταν κατωτερο.

Σε καποιο σημειο μαλιστα μια βρυκολακινα σερνει τα νυχια της στο τοιχο μιμουμενη το Φρεντυ...

 

 

Eγώ θυμαμαι την αφίσα της ταινίας στους κινηματογράφους, ηταν αρκετή για να χάσω πολές φορές τον ύπνο μου. Τελικά κάπου στα μέσα 90' όταν την είδα μ'αρεσε και απο ότι λέει ο ψυχολόγος μου γιατρεύτηκα τελικά απο χρόνια insomnia ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ε οχι και τρελη γελοιοτητα, ηταν/ειναι πολυ καλο.

Ακολουθησε καιτο Fright Night No2 το οποιο ηταν κατωτερο.

Σε καποιο σημειο μαλιστα μια βρυκολακινα σερνει τα νυχια της στο τοιχο μιμουμενη το Φρεντυ...

 

 

Eγώ θυμαμαι την αφίσα της ταινίας στους κινηματογράφους, ηταν αρκετή για να χάσω πολές φορές τον ύπνο μου. Τελικά κάπου στα μέσα 90' όταν την είδα μ'αρεσε και απο ότι λέει ο ψυχολόγος μου γιατρεύτηκα τελικά απο χρόνια insomnia ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The shining

Event Horizon

Ο εξορκισμος της Εμιλυ Ροουζ(μονο και μονο για την σκηνη του εξορκισμου καθως το εβλεπα στο σινεμα και πραγματικα μου ειχε σηκωθει η τριχα καγκελο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The shining

Event Horizon

Ο εξορκισμος της Εμιλυ Ροουζ(μονο και μονο για την σκηνη του εξορκισμου καθως το εβλεπα στο σινεμα και πραγματικα μου ειχε σηκωθει η τριχα καγκελο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερε η γαρνελε το απίστευτο [rec]

 

ειδικά στο τέλος και με το πρωτόπτυπο ανθρωποειδές

 

Και φυσικά το shutter, αλλά το ταιλανδέζικο(όχι το αμερικάνικο remake)...παιδιά απίστευτα απότομες τρομακτικές αλλαγές σε όλη τη διάρκεια τησ ταινίας...

Δοκιμάστε το βράδυ με ηχομόνωση:devil:

 

Πράγματι και το shutter είναι πάρα πολύ καλό, το συνιστώ κι εγώ ανεπιφύλακτα.

Επίσης έχει κάμποσο καιρό που είδα το midnight meat train και έχει αρκετά δυνατές σκηνές μέσα, αξίζει για προτεινόμενο εδώ -σίγουρα όχι από τις πιο τρομαχτικές ταινίες που έχω δει όμως.

 

Γενικά, έχω απολέσει κάθε ελπίδα να βρω την υπέρτατη τρομακτική ταινία που θα με κάνει να πάθω εγκεφαλικό από τον τρόμο, ιδίως στον αμερικάνικό/ευρωπαϊκό κινηματογράφο, και βλέπω μόνο κουλτουριάρικες με ζόμπι και σήριαλ κίλλερζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερε η γαρνελε το απίστευτο [rec]

 

ειδικά στο τέλος και με το πρωτόπτυπο ανθρωποειδές

 

Και φυσικά το shutter, αλλά το ταιλανδέζικο(όχι το αμερικάνικο remake)...παιδιά απίστευτα απότομες τρομακτικές αλλαγές σε όλη τη διάρκεια τησ ταινίας...

Δοκιμάστε το βράδυ με ηχομόνωση:devil:

 

Πράγματι και το shutter είναι πάρα πολύ καλό, το συνιστώ κι εγώ ανεπιφύλακτα.

Επίσης έχει κάμποσο καιρό που είδα το midnight meat train και έχει αρκετά δυνατές σκηνές μέσα, αξίζει για προτεινόμενο εδώ -σίγουρα όχι από τις πιο τρομαχτικές ταινίες που έχω δει όμως.

 

Γενικά, έχω απολέσει κάθε ελπίδα να βρω την υπέρτατη τρομακτική ταινία που θα με κάνει να πάθω εγκεφαλικό από τον τρόμο, ιδίως στον αμερικάνικό/ευρωπαϊκό κινηματογράφο, και βλέπω μόνο κουλτουριάρικες με ζόμπι και σήριαλ κίλλερζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, η πρωτη ταινια που θυμαμαι να με φοβησε ηταν το Saturn 3 που το ειχα δει στο σινεμα τοτε.

Ο Harvey Keitel και το ρομποτ με ειχαν τρομοκρατησει.... :shock: [pic]

 

Η επομενη, ηταν το πρωτο Poltergeist, που επισης ειχα δει στο σινεμα και θυμαμαι ακομα την τρομαρα :shock:

 

poltergeistit0.gif

 

 

Για να κλεισω την τριαδα με μια προσφατη, θα επελεγα το Session 9. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cult το Saturn3 και αξιόλογες οι προτάσεις σου.

 

Λοιπον, η πρωτη ταινια που θυμαμαι να με φοβησε ηταν το Saturn 3 που το ειχα δει στο σινεμα τοτε.

Ο Harvey Keitel και το ρομποτ με ειχαν τρομοκρατησει.... :shock: [pic]

 

Η επομενη, ηταν το πρωτο Poltergeist, που επισης ειχα δει στο σινεμα και θυμαμαι ακομα την τρομαρα :shock:

 

poltergeistit0.gif

 

 

Για να κλεισω την τριαδα με μια προσφατη, θα επελεγα το Session 9. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω οτι πολυ προτεινουν ταινιες απο κινα-κορεα μερια.εχουν οντως κανει τοσο καλη δουλεια?αμα ειναι ετσι θα της κατεβασω ολες να περασω ενα σαββατοκυριακο τρομου!!μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...