Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Φαινόμενα" παρόλο που ήταν ξεκαρδιστικό-ο γιος της νικολοντι έδωσε ρέστα αν και ήτο πλαστικοκέφαλος, όλες οι άλλες είναι χαζοαμερικανιές και οι κακοί έχουν τον απέθαντο. Α, και ο ηδονοβλεψίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πρόσφατα:

 

 

(old school τρόμος σε στοιχειωμένο σπίτι, δε βγαίνουν πιά τέτοια)

 

 

(πάντα η ανθρώπινη φύση με τρόμαζε πιο πολύ απ' όλα)

 

 

(εντάξει...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές που είχα πάθει σόκ γιατί ήμουν πολύ μικρός όταν τις είδα είναι: Εφιάλτης στο δρόμο με τις λεύκες (ΌΛΑ!) ,η νύχτα των ζωντανών νεκρών (το κλασσικό ασπρόμαυρο το θυμάται κανείς?) και η προφητεία: The final conflict. Ακόμα θυμάμαι το φινάλε της τελευταίας!:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο τρομακτικές ταινίες είναι οι γιαπωνέζικες των Pang Brothers.Ειλικρινά δεν βλέπονται. Το The Eye το γιαπωνέζικο μου έβγαλε την πίστη μέχρι να τελειώσει.Όλες οι άλλες τώρα οι Αμερικάνικες είναι για πρωινό.

Τελευταία είδα το Mirrors και το Midnight meat train αλλά δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω από αίματα.Δεν τρομάζεις με αυτές.

Επισης το In Τhe Μouth Οf Μaddness με τον Sam Neil ήταν καλό τότε που το είχα δει πριν κάτι χρόνια καθώς και το Event Horizon πάλι με τον ίδιο ηθοποιό. Μου είχαν κάνει εντύπωση.

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Πράγματι και το shutter είναι πάρα πολύ καλό, το συνιστώ κι εγώ ανεπιφύλακτα.

Επίσης έχει κάμποσο καιρό που είδα το midnight meat train και έχει αρκετά δυνατές σκηνές μέσα, αξίζει για προτεινόμενο εδώ -σίγουρα όχι από τις πιο τρομαχτικές ταινίες που έχω δει όμως.

 

Γενικά, έχω απολέσει κάθε ελπίδα να βρω την υπέρτατη τρομακτική ταινία που θα με κάνει να πάθω εγκεφαλικό από τον τρόμο, ιδίως στον αμερικάνικό/ευρωπαϊκό κινηματογράφο, και βλέπω μόνο κουλτουριάρικες με ζόμπι και σήριαλ κίλλερζ.

 

Δες το Shutter το γιαπωνοζοκινεζοταιλενδέζικο.Όχι το αμερικάνικο.

Επίσης δες ταινίες των Pang Brothers.

Αν δεν μπορείς να τις δεις μέχρι τέλος μην απογοητευτείς.Ούτε και εγώ μπορώ.

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

το ισπανικο το REC τσεκαρετε...

 

Και αυτό πολύ καλό.Πάρα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι ενα τρόμου που είχα δει με ένα metal συγκρότημα που όσοι αγόραζαν και άκουγαν τους δίσκους έβγαιναν χέρια τεράτων απο τους τοίχους και την τηλεόραση και τους έπαιρναν, ίσως στην κόλαση και έμενε πίσω ο δίσκος να παίζει αλλα δεν θυμάμαι τίτλο.Πρέπει να ήταν πάντως δεκαετίας 80 περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα:

 

 

 

(πάντα η ανθρώπινη φύση με τρόμαζε πιο πολύ απ' όλα)

 

 

Φιλε επαθα πλακα!!!τρελη ταινια λεμε!!παιδια οποιος δεν την εχει δει και ειναι φαν του ειδους ειναι must!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά είδα το inside(l'interieur)!!!!Καλά η ταινία δεν παίζεται!Είναι βέβαια η πιο <<σκληρή>> που έχω δει ποτέ αλλά έχει φοβερή αγωνία μέχρι τέλους!Επίσης το μίσος για την δολοφόνο καταντά πιστεύω τεράστιο απο όλους τους θεατές!!!!!!!!Εγώ τουλάχιστον ήταν σαν να βρισκόμουν στη θέση του θύματος!Πολύ καλή ταινία αλλά πολύ βαριά και με μπόλικο αίμα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για ταινία μιας και δεν υπάρχει κάποια ταινία που να με έχει τρομάξει αρκετά ώστε να την θυμάμαι όμως αυτό που μου έχει μείνει είναι οταν το κοριτσάκι στο The Ring βγαίνει απο την τηλεόραση...ειναι η μόνη σκηνή σε ταινία που τρόμαξα τόσο που την θυμάμαι ακόμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εξορκιστής μόνο.Την είχα δει μικρός και είχα σαλτάρει!Τρελές σκηνές!Θυμήθηκα τη σκηνή με το ψαλίδι. :X

/edit: Σταυρός ήταν άκυρο.Πω πω γκαμάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το blair witch δεν ήταν τρομακτικό αλλα full αγχωτικό...το grudge το κινεζικο ήταν αρκετά καλο από άποψη χεσίματος, το μονο έργο που μου έκατσε και μια ώρα μετά το τέλος. Από εκεί και πέρα μονο μια ταινία με έκανε να την κλείσω στα 26 μου, The abandoned. Ένταξη η μοναδική ταινία που δείχνει φαντάσματα κλπ για μεγάλα χρονικά διαστήματα, zoom στην φάτσες κτλ, δείτε, εγώ δεν μπόρεσα :P

 

http://www.imdb.com/title/tt0475937/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είδα το inside(l'interieur)!!!!Καλά η ταινία δεν παίζεται!Είναι βέβαια η πιο <<σκληρή>> που έχω δει ποτέ αλλά έχει φοβερή αγωνία μέχρι τέλους!Επίσης το μίσος για την δολοφόνο καταντά πιστεύω τεράστιο απο όλους τους θεατές!!!!!!!!Εγώ τουλάχιστον ήταν σαν να βρισκόμουν στη θέση του θύματος!Πολύ καλή ταινία αλλά πολύ βαριά και με μπόλικο αίμα!!!!!

 

Παιδιά δείτε και το haute tension!!!!!!Φοβερή ταινία με εντελώς ανατρεπτικό φινάλε!!!!!Καλά εκεί και αν συμπάσχεις με την ηρωίδα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...