Προς το περιεχόμενο

Δορυφορικό ίντερνετ στην άγονη γραμμή!


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με τον Αντώνη. Είναι θέμα κρίσιμης μάζας και προτεραιοτήτων, για μια κοινωνία.

Όλα αυτά είναι κινήσεις για λαϊκή κατανάλωση καθώς και για να δείχνουν μια απορροφητικότητα στα ευρωπαϊκά κονδύλια.

Τα μεγαλύτερα προβλήματα που έχουμε στη χώρα (είτε στα αστικά κέντρα είτε σε απομακρυσμένες περιοχές) είναι το ενεργειακό και το νερό. Και τίποτα δεν γίνεται για αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aυτο το κουφό με τους 2 κατοίκους μάλλον θυμίζει ότι είναι εκτός τόπου και χρόνου ή το κάνει μόνο για να πάρει και 2 ψήφους ακόμα. ΑΝ προχωρήσει το πρόγραμμα θα είναι θετική κίνηση, εξάλλου μετά το 4ο χρηματοδοτικό πακετό δεν θα πάρουμε άλλο...

 

Φιλοι μου ειμαι αυτος που μενει στο Κιναρος και το μονο που μπορω να πω απο αυτα που διαβαζω ειναι οτι πραγματικα στους περισσοτερους απο αυτους που διαβαζω τα μυνηματα τους τους αξιζει πραγματικα η Αθηνα.Στο νησι εχει μπει πραγματικα ταξη και δεν ειναι ρουσφετολογικοι οι χειρισμοι των κυβερνησεων.Εχουμε Φβωλταικα και καινουργιο λιμανακι.Προσφατα μπηκε και δεξαμενη υδρευσης.Το νησι αμα δειτε στο χαρτη ειναι περασμα πλοιων και αλιευτικων.Υπηρχε σοβαρο προβλημα ομως με τις τηλεφωνικες γραμμες.Ετσι αποφασισανε να βαλουν αυτο το συστημα.Καθε χρονο μαζευουμε πανω απο 3 ναυαγους.Με αυτους τι γινεται!Το τελευταιο λοιπον που με ενδιαφερει ειναι το σερφαρισμα πιστεψτε με.Ελπιζω μια μερα να σας δω ολους μαζι με τον θειο μου και την γυναικα του εκει για να καταλαβετε ορισμενοι πως οι χρησεις της τεχνολογιας δεν ειναι μονο για διασκεδαση.Υποψην οτι αν θυμαμαι καλα οι παρεχομενες υπηρεσιες δεν ειναι δωρεαν αλλα μονο για καποιο διαστημα δεν πληρωνονται.Κακως αν αναλογιστουμε πως αυτο το νησι ειναι στον χαρτη αμφισβητησης απο την Τουρκια.Ελπιζω να μου γραψετε την γνωμη σας ειμαι αρκετα περιεργος να δω καποιες αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είναι καλή κίνηση πάντως άσχετα με τις προτεραιότητες και τα προβλήματα τα τόσα πολλά που αντιμετώπιζουν οι άνθρωποι που ζουν σε αυτά τα νησάκια της Αγονης Γραμμης.

Πρόσφατα παρακολούθησα μια ενημέρωση της "Ομάδας Αιγαίου" και ενημερώθηκα για το έργο αλλά και τις ελλείψεις που αντιμετωπίζουν οι κάτοικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι :P με μισο δευτερολεπτο delay στην επικοινωνια με το δορυφορο θα βαλουμε δορυφορικο για οικιακη χρηση. δε μας βαζουν ολους μισθωτες γραμμες να τελειωσουμε :P

πολυ φασαρια για το τπτ! εξαλου πλεον υπαρχει κ το wimaχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι :P με μισο δευτερολεπτο delay στην επικοινωνια με το δορυφορο θα βαλουμε δορυφορικο για οικιακη χρηση. δε μας βαζουν ολους μισθωτες γραμμες να τελειωσουμε :P

πολυ φασαρια για το τπτ! εξαλου πλεον υπαρχει κ το wimaχ

Προς τα που πέφτει αυτό το wimax;

Eκτός του Αγίου Όρους βέβαια που δεν έχω σκοπό ακόμα να περάσω από εκεί. ;)

Αναπτύχθηκε και πουθενά αλλού; Ή μήπως το πάνε προς εξαφάνιση;

Μάλλον το δεύτερο γίνεται έτσι;

Έγραψα και παραπάνω ότι είμαι με σύνδεση μέσω wifi. Αν λοιπόν μπορεί το wifi να δίνει αυτό που έχω εγώ τώρα τότε να υποθέσω ότι το wimax μπορεί μέσα σε ένα χρόνο να εξαφανίσει τον οτε και τα χαλκοκαλώδια του και την μνήμη του :lol: ....

Να ξαναυποθέσω λοιπόν ότι θα αργήσουμε πάρα πολύ να το δούμε. Ίσως να μην το δούμε και καθόλου αφού δεν συμφέρει πολύ κόσμο κάτι τέτοιο.

Πάντος κάνουμε υπομονή και συνεχίζουμε να ελπίζουμε... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...