Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά

Αν κατάλαβα καλά

Η Philips έχει ένα update αλλά δεν διορθώνει το μέγεθος των γραμμάτων.

Το χρησιμοποιούμε μόνο για υπαναχώρηση.

Προχωρώντας στον vb6rocod για το 3260(Ι) πρέπει να εγκαταστήσω την V.5 1 που δίνει στην ανάρτηση του στο http://vb6rocod.blogspot.com/ στις 18/2/2009

Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσω κάτι πριν ή μετά αυτή είναι η τελευταία έτσι?

Απλώς μετά παρακολουθούμε μήπως ανεβάσει νεότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα παρουσιάζει ένα πρόβλημα. Το usb port δεν ανταποκρίνεται πάντα.

Σε άλλο 3260 που έκανα την αναβάθμιση με το ίδιο software, λειτουργεί σωστά.

Είναι να μην τύχει κιόλας.

 

Εγώ έχω δύο δυο συσκευές το ένα με (Ι) και το άλλο χωρίς , χρησιμοποιώ ένα φλασάκι Kingston 8G σχετικά αργό, και έναν σκληρό 320G 2,5” WD της σειράς passport (χωρίς εξωτερική τροφοδοσία),με το στικάκι αργεί λίγο να φορτώσει, με το σκληρό φορτώνει αρκετά γρήγορα όπως και το τρέξιμο της ταινίας εμπρός-πίσω είναι γρηγορότερη ,όμως στο DVD με το Ι καμιά φορά κολάει και αργεί να “ακούσει” το stop και συνεχίζει να τρέχει, ενώ στο DVD χωρίς το Ι μπορεί να μη φορτώσει υπότιτλους και όλα αυτά με τον σκληρό, βέβαια το δεύτερο μου έχει συμβεί μια φορά. Εάν το ξεκινήσω όμως κανονικά από σβηστό που είναι και είναι τοποθετημένος ο σκληρός κανονικά και κάνω επιλογή σε USB μέχρι τώρα το DVD στη λειτουργία USB μου δουλεύει άψογα και ειδικά σε θέμα ταχύτητας, αυτά δεν τα έχω αναφέρει γιατί πιστεύω ότι χωρίς να είναι σχεδιασμένο το DVD να παίζει με σκληρό(γι αυτό δεν βλέπει τους φορμαρισμένους σε NTFS) παρόλα αυτά παίζει και με χωρίς εξωτερική τροφοδοσία σκληρούς σε υψηλές ταχύτητες και βέβαια θα πρέπει να το συγκρίνεις με άλλα DVD με USB που κατά καιρούς τα έχουν για καλά και χρειάστηκε να τα αλλάξω κάποιες φορές. Μετά θα σου συνιστούσα το egreat έχει τα πάντα παίζει τα πάντα και ξεμπερδεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έκαψα το cd με το αρχειάκι bin αλλά όταν το βάζω στο dvd player μου βγάζει error.τι να κάνω?

 

Στο cd θα βαλεις χυμα οπως ειναι το αρχειο bin (απλη αντιγραφη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω το 3260(Ι) και το firmware εχει πρόβλημα με υπότιτλους του lost, όλα αλαμπουρνέζικα. Εχω επίσης το dvd 3260 και το αντίστοιχο firmware δουλεύει άψογα με το ίδιο επεισόδιο και τα ίδια sybtitles. Είσαστε σίγουροι οτι για την (Ι) version όλα είναι εντάξει? Γιατί αμφιβάλλω...

 

 

Βασικά τώρα παρατηρώ οτι δεν παίζει σωστα κανένας srt σε αντίθεση πάντα με την version του dvd 3260 που τα δείχνει όλα.

 

Αν μπορείτε να βοηθήσετε...

 

Παιδιά έχω το 3260(Ι) και το firmware εχει πρόβλημα με υπότιτλους του lost, όλα αλαμπουρνέζικα. Εχω επίσης το dvd 3260 και το αντίστοιχο firmware δουλεύει άψογα με το ίδιο επεισόδιο και τα ίδια sybtitles. Είσαστε σίγουροι οτι για την (Ι) version όλα είναι εντάξει? Γιατί αμφιβάλλω...

 

 

Βασικά τώρα παρατηρώ οτι δεν παίζει σωστα κανένας srt σε αντίθεση πάντα με την version του dvd 3260 που τα δείχνει όλα.

 

Αν μπορείτε να βοηθήσετε...

Παιδιά χίλια συγνώμη, δικό μου το λάθος! Όλα λειτουργούν τέλεια, έπρεπε να πάω απο τις ρυθμίσεις του Divx subtitles

Επεξ/σία από satrianius
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο vb6rocod ξανακτύπησε όπως έδειχνε το πράγμα! :-), στη καινούρια ενημέρωση θέλω να πιστεύω ότι πέρασε και ελληνικά στον file browser όπως του είχα ζητήσει.

Παρακάτω εξηγεί τις νέες βελτιώσεις και βέβαια επανάφερε την παλιά λειτουργία για τους χύμα υπότιτλους "NO_ORG" που μας απασχόλησαν στα προηγούμενα posts, όπως και τους έγχρωμους υπότιτλους με το background στο Version με το (Ι) αλλά δυστυχώς με το γνωστό πρόβλημα,και τέλος το μικροπροβληματάκι στην οριζόντια ευθυγράμμιση των υποτίτλων.

Link:

http://board.softpedia.com/lofiversion/index.php/t9446-450.html

 

Update 3260(I)_12.

* Full UnicodeToCP (USB and ISO+Joliet)

* Partial remove UOP (User operation prohibition)

* Version with and without patch "Load ORG Then All" , that's if you want to use "ssa", "smi" or vobsub (sub/idx) subtitle.IN THIS CASE USE VERSION "NO_ORG"

* For 3260I add version with color for subtitles (but with bug "When exit setup while watch a movie, color for subtitles is changed".)

* Better horizontal align

For CP 1250, 1251, 1252, 1253 and 1254 (CP=Code Page)

 

DVP3260_12_vb6_v5_2_ORG.rar

DVP3260_12_vb6_v5_2_NO_ORG.rar

 

Only with white subtitles (black outline) - no bug

DVP3260I_12_vb6_v5_2_ORG.rar

DVP3260I_12_vb6_v5_2_NO_ORG.rar

 

Full color (text, outline and background) but with color bug: "When exit setup while watch a movie, color for subtitles is changed"

DVP3260I_12_vb6_v5_2_ORG_C.rar

DVP3260I_12_vb6_v5_2_NO_ORG_C.rar

 

Ακόμα δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως μπορειτε να μου πειτε που να ψαξω για firmware για το Philips DVDR3510V? Εχω το ιδιο προβλημα με αυτο στο πρωτο post του νηματος.

 

Καμια βοηθεια για εμενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Τελικά ο vb6rocod ξανακτύπησε όπως έδειχνε το πράγμα! :-), στη καινούρια ενημέρωση θέλω να πιστεύω ότι πέρασε και ελληνικά στον file browser όπως του είχα ζητήσει.

Παρακάτω εξηγεί τις νέες βελτιώσεις και βέβαια επανάφερε την παλιά λειτουργία για τους χύμα υπότιτλους "NO_ORG" που μας απασχόλησαν στα προηγούμενα posts, όπως και τους έγχρωμους υπότιτλους με το background στο Version με το (Ι) αλλά δυστυχώς με το γνωστό πρόβλημα,και τέλος το μικροπροβληματάκι στην οριζόντια ευθυγράμμιση των υποτίτλων.

Link:

http://board.softpedia.com/lofiversion/index.php/t9446-450.html

 

Update 3260(I)_12.

* Full UnicodeToCP (USB and ISO+Joliet)

* Partial remove UOP (User operation prohibition)

* Version with and without patch "Load ORG Then All" , that's if you want to use "ssa", "smi" or vobsub (sub/idx) subtitle.IN THIS CASE USE VERSION "NO_ORG"

* For 3260I add version with color for subtitles (but with bug "When exit setup while watch a movie, color for subtitles is changed".)

* Better horizontal align

For CP 1250, 1251, 1252, 1253 and 1254 (CP=Code Page)

 

DVP3260_12_vb6_v5_2_ORG.rar

DVP3260_12_vb6_v5_2_NO_ORG.rar

 

Only with white subtitles (black outline) - no bug

DVP3260I_12_vb6_v5_2_ORG.rar

DVP3260I_12_vb6_v5_2_NO_ORG.rar

 

Full color (text, outline and background) but with color bug: "When exit setup while watch a movie, color for subtitles is changed"

DVP3260I_12_vb6_v5_2_ORG_C.rar

DVP3260I_12_vb6_v5_2_NO_ORG_C.rar

 

Ακόμα δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα

 

Το εβαλα (εχω το 3260 ) και δουλευει μια χαρα με τους χυμα υποτιτλους

Οποτε οποιος εχει το DVP3260 βαζει το

DVP3260_12_vb6_v5_2_NO_ORG.rar

http://rapidshare.de/files/45920380/DVP3260_12_vb6_v5_2_NO_ORG.rar.html

 

Φυσιολογικα αυτοι που εχουν το DVP3260I βαζουν το

DVP3260I_12_vb6_v5_2_NO_ORG_.rar

http://rapidshare.de/files/45920459/DVP3260I_12_vb6_v5_2_NO_ORG.rar.html

 

Παντως για περισσοτερες πληροφοριες και απευθειας κατεβασμα του upgrade στο

http://vb6rocod.euracks.com/dvp3260_12.php

Επεξ/σία από talisman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε για την εκδοση 3260i υπαρχουν ενα σωρο links... τι ειναι το "bug" και το "no bug"???? τι ειναι το "org" και το "no org"??? εχει 4 links για αυτην την εκδοση! ποιο να πρωτοπαρουμε??? καλος και χρυσος ο φιλος μας, αλλα γιατι δεν βαζει 1 link να μας διευκολυνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε για την εκδοση 3260i υπαρχουν ενα σωρο links... τι ειναι το "bug" και το "no bug"???? τι ειναι το "org" και το "no org"??? εχει 4 links για αυτην την εκδοση! ποιο να πρωτοπαρουμε??? καλος και χρυσος ο φιλος μας, αλλα γιατι δεν βαζει 1 link να μας διευκολυνει???

 

Χωρις να εχω το 3260i καταλαβαινω οτι

Αν θες να εχεις χρωμα στους υποτιτλους βαζεις μια απο τις δυο εκδοσεις με το c Αν ομως πατησεις set up κατα την αναπαραγωγη τοτε θα εχεις προβλημα (bug) και θα πρεπει να ξαναρυθμισεις το set up των υποτιτλων(εχει ξανασυζητηθει σε προηγουμενες σελιδες )

Οσο για το no org εχει ξανασυζητηθει και δεν σου μπερδευει τους υποτιτλους στα avi αν τους βαλεις χυμα Για αυτο και εγω πιο πανω σου δινω μονο ενα firmware update link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά εχθές έκανα update και εγώ στο DVD χωρίς το (Ι) και διαπίστωσα ότι έχει περάσει Ελληνικά και στον file browser όπως του είχα ζητήσει, όμως διαπίστωσα το εξής ότι σε AVI που υπάρχουν .CD1 & CD2 όταν τα γράμματα είναι μέχρι 32 στο αρχείο η διάταξη τους ξεκινάει με πρώτο το CD2 και μετά το CD1, εάν προσθέσεις παραπάνω γράμματα στο ίδιο αρχείο και φτάσεις κάπου τα 36 γράμματα τότε εμφανίζονται σωστά, ίσως αυτό να υπήρχε και στη παλιότερη έκδοση, πάντως εγώ του το επισημαίνω μαζί με κάποιον άλλο στο softpedia και ίσως να το διορθώσει . Πάντως τα ελληνικά γράμματα που εμφανίζονται σ΄ όλα τα αρχεία από τραγούδια, φώτο και ταινίες είναι πολύ μεγάλη υπόθεση για μένα εφόσον όλοι μας έχουμε κάπου στο σκληρό δίσκο ελληνικά. Τώρα περιμένω μήπως γίνει αυτή η διόρθωση με τις σειρές των αρχείων στους φακέλους για να περάσω και στο άλλο DVD με την (Ι) έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για το 3260Ι και αρχεία ταχτοποιημένα σε χωριστούς φακέλους (avi + srt)

Χρησιμοποιούμε το 1253 – ORG –NO Colour, είναι το πιο σταθερό έτσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για το 3260Ι και αρχεία ταχτοποιημένα σε χωριστούς φακέλους (avi + srt)

Χρησιμοποιούμε το 1253 – ORG –NO Colour, είναι το πιο σταθερό έτσι??

Αν τα εχεις ετσι τα αρχεια σου βαζεις αυτο Αλλα σε τυχον αλλη διαταξη των αρχειων σου (χυμα) θα εχεις προβλημα Πιστευω οτι και το NO ORG να βαλεις δεν θα εχεις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...