Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο που αρνήθηκε να παίξει είναι αρχεία με κατάληξη .divx (αλλά, αν θυμάμαι καλά, το manual σε προειδοποιεί ότι αναγνωρίζει μόνο αρχεία με κατάληξη .avi και .mp4).

 

Το δικό μου παίζει μια χαρά .divx :rolleyes:

Από aviaddxsubs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το δικό μου παίζει μια χαρά .divx :rolleyes:

Από aviaddxsubs

Δεν ξερω αν αυτα ειναι πραγματι divx.Γιατι και ο dhmk που εφτιαξε το προγραμμα λεει οτι divx και avi είναι το ίδιο πράγμα, απλά μια διαφορά στο extension του ονόματος του αρχείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι-ναι το έχω προσέξει γι'αυτό και ρώτησα, για να δω εάν έλεγε γι'αυτό. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

 

talisman,vajo

Εννοείτε παιδιά υπότιτλους που κάνουμε με aviaddxsubs η Sub2DivX το λέω διότι και σε μένα το βλέπω όχι όμως όταν είναι χύμα avi κα srt σε φάκελο

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

talisman,vajo

Εννοείτε παιδιά υπότιτλους που κάνουμε με aviaddxsubs η Sub2DivX το λέω διότι και σε μένα το βλέπω όχι όμως όταν είναι χύμα avi κα srt σε φάκελο

Ευχαριστώ

 

Nαι όταν είναι avi & srt δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αν όμως βάλω 1 δβδ που έχω νοικιάσει από το βίντεο κλαμπ ή που έχω φτιάξει με το κονβερτ, υπάρχουν κάποιες φορές που δεν μου εμφανίζει "καθαρούς" τιυς υπότιτλους. Καμιά φορά μπορεί να το κάνει κάποιες φορές, άλλες πάλι καθόλου. Και πότε είναι πιο ανεπαίσθητο το πρόβλημα και άλλες λιγάκι πιο έντονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Διαβάζοντας λίγο στα forum περί DVD player, αποφάσισα να αγοράσω το Phillips 3260. Παίζει σχεδόν τα πάντα, αλλά ίσως είμαι ο μόνος που αντί για ελληνιούς srt υπότιτλους, βλέπω τα γνωστά αλλαμπουρνέζικα... Έχετε καμιά ιδέα περί σχετικού firmware για να διαβάζει και ελληνικούς υπότιτλους; Πάντως στο plaisio.gr (απ' όπου το πήρα) λέει ξεκάθαρα ότι υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους...

 

ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΠΑΣ PREFERENCES PAGE ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ dvix.ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κόβει κάποιο τμήμα της εικόνας αριστερά και δεξιά. Πχ 1,5 εκατοστό αριστερά και 1,5 δεξιά. Αυτό είτε επιλέξω 4:3 (letterbox ή το άλλο) είτε 16:9. Ξέρει κανείς αν διορθώνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κόβει κάποιο τμήμα της εικόνας αριστερά και δεξιά. Πχ 1,5 εκατοστό αριστερά και 1,5 δεξιά. Αυτό είτε επιλέξω 4:3 (letterbox ή το άλλο) είτε 16:9. Ξέρει κανείς αν διορθώνεται;

 

Αυτο γινεται οταν βλεπεις avi η' κανονικη ταινια σε DVD ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γινεται οταν βλεπεις avi η' κανονικη ταινια σε DVD ?

 

Όταν βλέπω avi. Το έχω δοκιμάσει σε 2 διαφορέτικές τηλεοράσεις και συμβαίνει και στις 2 το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κόβει κάποιο τμήμα της εικόνας αριστερά και δεξιά. Πχ 1,5 εκατοστό αριστερά και 1,5 δεξιά. Αυτό είτε επιλέξω 4:3 (letterbox ή το άλλο) είτε 16:9. Ξέρει κανείς αν διορθώνεται;

 

και σε μενα το κανει αυτο. αν θυμαμαι καλα αυτο δεν μου το εκανε οταν ειχα το προηγουμενο firmware της philips. το προβλημα βγηκε με το που εβαλα το τελευταιο update. και το κανει μονο στις ταινιες avi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μενα το κανει αυτο. αν θυμαμαι καλα αυτο δεν μου το εκανε οταν ειχα το προηγουμενο firmware της philips. το προβλημα βγηκε με το που εβαλα το τελευταιο update. και το κανει μονο στις ταινιες avi.

Δυσκολευτηκα να το προσεξω Το ειδα πρωτα στο P.C και μετα ειδα οτι εχεται δικιο.Ισως να φταιει οτι εχω μια CRT Philips 100HZ.Σε LCD 16·9 ισως να φαινεται καλυτερα.Οποτε δεν ξερω αν υπηρχε στην προηγουμενη εκδοση.Το καλυτερο ειναι να βαλεται παλι την προηγουμενη εκδοση και να μας πειτε αν διορθωθηκε το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί αν τους υπότιτλους τους παρουσιάζει μέσα σε πλαίσιο? Αν οχι μαλλον θα το πάρω αύριο. Είμαι μεταξύ αυτού και του HYUNDAI HDV 330U. Αλλα μάλλον προς το phillips με βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί αν τους υπότιτλους τους παρουσιάζει μέσα σε πλαίσιο? Αν οχι μαλλον θα το πάρω αύριο. Είμαι μεταξύ αυτού και του HYUNDAI HDV 330U. Αλλα μάλλον προς το phillips με βλέπω

 

Δεν τους εχει σε πλαισιο αλλα θα πρεπει να κανεις αναβαθμιση για να τους δεις μεγαλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρα. Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο μήpως μπορεί να μου πεί κάποιος ποιο firmware να βάλω τελικά. Επίσης τι είναι καλύτερο να το βάλω μέσω USB η από DVD??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρα. Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο μήpως μπορεί να μου πεί κάποιος ποιο firmware να βάλω τελικά. Επίσης τι είναι καλύτερο να το βάλω μέσω USB η από DVD??

Διαβασε πρωτα το ποστ #96 για να μας πεις το firmware της συσκευης σου και μετα το ξανασυζηταμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...