Προς το περιεχόμενο

Warhammer Online: Age of Reckoning


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου βγάζει αυτό όταν παω να κάνω register

Ναι το ειδα και σε εναν αλλον που προσπαθει να κανει λογαριασμο για την γυναικα του...θα σου γραψω εδω τι παιζει οταν μαθω.

**UPDATE**

Μίλησα με Developer και μου ειπε οτι το site ειναι buggarισμενο προς το παρον...λιγο υπομονη και θα φτιαχτει.Δοκιμασε ξανα αυριο αν ειναι ή το βραδυ.

339320a183944721a8684b3f78f31718.pngΚαι επισημη απαντηση απο Game Master. Ο Dascoub ειναι Webmaster / Server maintenance.Περιμενουμε να το δει το θεμα! Οταν μπεις κοιτα να μπεις σε Guild Shadows of Divinity ή στην Ελληνικη που εχουμε Ellysium. Στειλε μου mail αν θες : Toufekiaaaa,Paterellas,Maxeras

Θα βρεις και αλλους Ελληνες σιγουρα ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικες μαχες περα δωθε στο Tier 2...κολλησαμε να κανουμε Def πανω απο 1,5 ωρα Ellyrion...Fullαρα το Influence του Slayer μου...απο 18 Level ανεβηκα 22...! 50Vs50...δεν πηραμε το Tick τελικα για το Defense...γιατι κανανε Restart τον Server...για Hotfixes/Small Patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσπαθώ να μην ψηθώ να μπω στον prive, αλλά μάλλον κάπου θα με πιάσει. :P

 

Όσο σκέφτομαι ότι η ΕΑ τα σκάτωσε και εδώ, ενώ μπορούσε να το χειριστεί καλύτερα...

 

Τουλάχιστον δεν έχει κάνει κινήσεις να κλείσει τον server, σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να μην ψηθώ να μπω στον prive, αλλά μάλλον κάπου θα με πιάσει. :P

 

Όσο σκέφτομαι ότι η ΕΑ τα σκάτωσε και εδώ, ενώ μπορούσε να το χειριστεί καλύτερα...

 

Τουλάχιστον δεν έχει κάνει κινήσεις να κλείσει τον server, σωστά;

Ο Server τρεχει 2 χρονια και 3 βδομαδες ακριβως :D Τοσο η EA οσο και η GamesWorkshop γνωριζαν απτην αρχη για το "project",να εισαι σιγουρος για αυτο.

Απο την στιγμη που δεν υπαρχει καποιο κερδος ομως απο πλευρας των ατομων που διαχειριζονται τον Server δεν μπορουν να κανουν κατι.Βεβαια τα δικαιωματα ανηκουν ακομα στην EA και στην GW.Αλλα δεν υπαρχει διαθεση για κλεισιμο η κατι τετοιο.

Θεωρω πως ο σερβερ μπορει να τα καταφερει πολυ καλα καθως ειναι σε Alpha φαση ακομα.Να ενημερωσω εσενα και οσους αλλους παρακολουθουν οτι οι Developers δουλευουν τα Dungeons τα οποια θα μπουν στο παιχνιδι μετα το καλοκαιρι μεταξυ Φθινοπωρου-Χειμωνα αν ολα πανε καλα.Επισης στα πιο κοντινα δουλευουν το Land of the Dead το οποιο θα ρθει πιο συντομα θεωρητικα.Ειναι ανοιχτα ολα τα Tier(1-2-3-4) και δουλευουν αψογα ολα(Playable RvR) ενω Patch με Patch γινονται πολλες δοκιμες για το καινουργιο RvR συστημα το οποιο προσπαθουν να κανουν.Τα Fortresses ειναι κλειστα και αναμενονται να ανοιξουν το συντομοτερο δυνατο.Κατι τελευταιο για τα Siege Weapons.Αν θυμασαι στον Live υπηρχαν τα = Oil,Ram,Cannons,AOE Cannons και τα αντιστοιχα για Elf και Dwarf.Το παρακατω(Siege Tower) ειναι αυτο που προσπαθουν να βαλουν στο παιχνιδι το οποιο θα κινειται πολυ αργα και λογικα θα εχει ενα συγκεκριμενο capacity για να μπουν τα Tanks και τα Meele.Απτην στιγμη που θα φτανει ομως στα τειχη των Keeps τοτε Game Over :) Δεν υπαρχει ETA παντως για το συγκεκριμενο αλλα ειναι ενθουσιωδες.SiegeTower_1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

21/08/2016 Σημερα

Εχω να σας αναφερω οτι εχει γινει αισθητοταη προοδος ως προς τα PQs! Και Patch με Patch φτιαχνουν και αλλα.

Μιλησα με τον Developer (Londo) ο οποιος αναπτυσει το War Tool το οποιο θα βοηθησει στο να φτιαχτουν τα PQs και τα Dungeons.Ειναι το ιδιο εργαλειο ουσιαστικα.Τα Dungeons μου ειπε στους επομενους μηνες(Σεπτεμβριο-Οκτωμβριο) θα τεσταριστουν πρωτα και επειτα θα μπουν στο παιχνιδι! Παει πολυ καλα η δουλεια και ειναι πολυ θετικο στοιχειο αυτο ως προς την λειτουργικοτητα του παιχνιδιου στο PvE.Τι αλλο?

Εχουν μπει στα Gold bags των PQ :

- Gear "of Carnage T1 PQ set"
- Gear  "of Havoc T2 PQ set"
- Gear "of Mayhem T3 PQ set", added helm to all classes and made this a 5 piece set.

- Gear "of Ruin T4 PQ set"

Το War Tool εδω

Εχω φτιαξει εναν οδηγο στο forum με το ποια PQ δουλευουν,με τα Influence Rewards και πολλες αλλες πληροφοριες.Η λιστα ειναι για Order και καλυπτει ολα τα PQ που υπαρχουν στο game.

Δειτε εδω : https://www.returnofreckoning.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=16052

Για το RvR δεν εχω να πω τιποτα...δουλευει αψογα και γινονται αλλαγες.

Δειτε τα Patches στο Forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Changelog 28/08/16

- Introduced NPC abilities on T4 Keep Lords.(1 ability που ειδα χθες ειναι οτι κανουν KnockBack ολους τους παιχτες που ειναι μπροστα τους).

- Fixed an issue causing Taunt to bug out NPCs.(Επιτελους...κυριως για τα Lairs και για τους Lords στα Keeps! :D )

- Network tweaks.

Και πολλες αλλες ομορφες αλλαγες! Πατηστε το λινκ πανω πανω για να τα δειτε αναλυτικα! Τελιωσαν οι διακοπες και ειμαστε σε καλο δρομο! Ωρα να δουμε στο επομενο Patch περισσοτερα PQ να μπαινουν στο game!! Εχουμε μελλον...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DEV DIARY (not really a). September 2016.

Εστίαση στο RvR system.Πολλες αλλαγες θα ρθουν στα κοντα.

Dungeons τον Γεναρη του 2017?! :D

Δουλεια στα PQs επισης.

 

Δειτε το τελευταιο Patch εδω το οποιο θυμησε λιγο Live με τις επιστροφες καποιων μηχανισμων! :D

Changelog 05/09/2016

 

Οι παρακατω λιστες ειναι δικες μου.Τι δουλευει και τι οχι απο ολα τα PQs του παιχνιδιου.

ORDER PUBLIC QUESTS - OFFICIAL FUNCTIONALITY LIST

DESTRUCTION PUBLIC QUESTS - OFFICIAL FUNCTIONALITY LIST

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Changelog 28/10/16

 

This, for a number of reasons, is an unusually large patch.

Expect bugs and gameplay calibration issues, especially with Open RvR, because this is the first revision.

 

Καινουργιο Patch!! Πατηστε στον συνδεσμο για να δειτε τις απιστευτες αλλαγες και την δουλεια που κανουν οι ανθρωποι! Επισης πατηστε στον συνδεσμο απο κατω για να δειτε το Halloween event.(Απτον Official Server αλλα και τα ξεχωριστα Rewards που φτιαξανε)

[HALLOWEEN EVENT] Hallowed Moon - The Undead Arise

qtfA2NS.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...