Προς το περιεχόμενο

The official Advent 4211 topic - MSI Wind Clone


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή αν κάνω boot από φλασάκι και εγκαταστήσω τα pro που θέλω ... θα μπορώ πάλι με usb να περάσω και τους drivers ??? θα τα δει τα usb ???? αυτή είναι η απορία μου ...

 

Διαφορετικά ο μόνος τρόπος είναι με nlite αλλά βαριέμαι να κάνω όλη αυτή την διαδικασία ...

 

Αν με το usb γίνετε δουλειά είναι ότι καλύτερο !!!! απλά θέλω μία επιβεβαίωση ότι ''βλέπει'' τα usb μετά την εγκατάσταση των Pro ....

 

Τα usb λειτουργούν κανονικότατα πριν, μετά και κατα τη διάρκεια της εγκατάστασης σε περίπτωση που χρησιμοποιείς mouse :-D Δεν θα έχεις κανενα απολύτως πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, κυριολεκτικά είναι onboard...

 

Αν όμως την απενεργοποιήσω και χαλάσει η έξτρα μνήμη, θα μπορεί να μπει στο bios, για να ενεργοποιήσω πάλι την onboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα, θα μπορεις να κανεις Clear Cmos και σε αυτο :P

 

Αλλα γιατι 2GB extra και οχι 1GB? Υπαρχουν οφελη? :rolleyes:

[Εκτος ισως, λιγων φασεων (μεγιστου) overclocking :fear:]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά ναι, μόνο για hard o/c αξίζει.

 

 

-----Προστέθηκε 29/9/2008 στις 06 : 32 : 49-----

 

 

Μια ερώτηση.

 

Αυτό το o/c mode πως ενεργοποιείται?Με το Fn+F10 δεν ενεργοποιείται η οικονομία της μπαταρίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ερχετε να φωναξω.......ααααααααααααααααα..........εκανα παραγγελια την ram των 15 ευρω και ψαχνουν για διαθεσημοτητα..........καλα ποσοι πηρατε ρε παιδια?ολοι?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτή είναι. Φαντάσου ότι πήρα τηλ. σήμερα σε Multirama και ρώτησα για +1GB ram gia to HT netbook και μου είπαν ότι στοιχίζει ?60!!! Ότνα τους ρώτησα γιατί τόσα πολλά μου απάντησαν ότι χρεώνεται και η εργασία του τεχνικού να το ανοίξει και να τοποθετήσει την μνήμη. Όταν κατάλαβε ότι στράβωσα άσχημα η απάντηση ήταν: "Ελάτε από εδώ και θα τα βρούμε"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D μολις μου εγινε διαθεσημη......καλα δεν πηραζει μιλαμε για διαφορες ουτε καν του ευρω....ευχαριστω.......:-D

Οταν ερθει και το ανοιξω λεω να βαλω και κανενα 500 σκληρο.......ποιοι κανουν?να το κανω ADVENT TURBO GSI με 24 βαλβιδες και 450 αλογα:P

Χωρις πλακα ποιον 500αρη περνει?τωρα που ειμαι ζεστος.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D μολις μου εγινε διαθεσημη......καλα δεν πηραζει μιλαμε για διαφορες ουτε καν του ευρω....ευχαριστω.......:-D

Οταν ερθει και το ανοιξω λεω να βαλω και κανενα 500 σκληρο.......ποιοι κανουν?να το κανω ADVENT TURBO GSI με 24 βαλβιδες και 450 αλογα:P

Χωρις πλακα ποιον 500αρη περνει?τωρα που ειμαι ζεστος.:-)

 

Συνδεσα τον εξωτερικο 500αρη που εχω και τον ανοιγει στην πλακα το μικρο:lol:

αντε και ενα 500 εσωτερικο να το κανουμε tera:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500άρη 2,5''? Μπορεί και να μπαίνει τι να σου πω. Μιλάμε όμως για τουλάχιστον ?150 και όπως έχω ξαναγράχψει πιστεύω ότι τέτοιας χωρητικότητας δίσκοι ξεφεύγουν από τα πλαίσια χρήσης ενός netbook. Υπάρχουν βέβαια και οι εξωτερικοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500άρη 2,5''? Μπορεί και να μπαίνει τι να σου πω. Μιλάμε όμως για τουλάχιστον ?150 και όπως έχω ξαναγράχψει πιστεύω ότι τέτοιας χωρητικότητας δίσκοι ξεφεύγουν από τα πλαίσια χρήσης ενός netbook. Υπάρχουν βέβαια και οι εξωτερικοί...

 

2,5" αλλα μαλλον δεν εισαι σιγουρος ετσι?

Τα 150 ειναι λιγο(τι λιγο)αποθαρρυντικα......και στο συνολο του θα ξεπερασει τα 500 ευρω(για εμας που το πηραμε 349:cry:)

Αλλα οποιος ειναι σιγουρος τι σκηρο φοραει καλο ειναι να το πει για τα υποψιν μας αργοτερα.....οσο για την υπερβολη που λες φιλε μου ειναι αναλογος στις αναγκες του καθενως..εγω το αγορασα λογο καθαρα μεγεθους αλλα απο την αρχη που το πηρα με χαλουσε λιγο ο σκληρος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...