Προς το περιεχόμενο

The official Advent 4211 topic - MSI Wind Clone


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hristos 22: Μη το σκεφτεσαι, (παν)ευκολο ειναι -του κανει και καλο :P

 

S2Katana: Αυτο το "ροζ" ειναι η χειροτερη παστα, του κιλου και του κ*λου.. :cry:

 

Μη "παραπονιεσαι", στις φωτος μου φαινοταν που μπαινει τι & ειχα εξηγησει αρκετα, νομιζω :lol:

 

Προσθεσε και τα αλλα 4 μικρα, που εμειναν απο την 8αδα: 2 στο heatsink + 2 στο chipset B)

Σε αυτα δεν βαζεις Arctic, συνηθως κολλανε μια χαρα τα ιδια, ειδικα τα Zalman ram heatsinks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντε......να το προσπαθησω και γω..........απο που της πηρες της ψυκτρες S2 katana και πως της ζηταω?:-)

Οι δικες σου μου φενονται καλες....ισως αξιζει τον κοπο;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hristos 22: Μη το σκεφτεσαι, (παν)ευκολο ειναι -του κανει και καλο :P

 

S2Katana: Αυτο το "ροζ" ειναι η χειροτερη παστα, του κιλου και του κ*λου.. :cry:

 

Μη "παραπονιεσαι", στις φωτος μου φαινοταν που μπαινει τι & ειχα εξηγησει αρκετα, νομιζω :lol:

 

Προσθεσε και τα αλλα 4 μικρα, που εμειναν απο την 8αδα: 2 στο heatsink + 2 στο chipset B)

Σε αυτα δεν βαζεις Arctic, συνηθως κολλανε μια χαρα τα ιδια, ειδικα τα Zalman ram heatsinks.

 

Να σε ρωτήσω, το ''ροζ'' το ξύλωσες τελείως?Εγώ το καθάρισα από τους πυρήνες, αλλά όχι και από το μεταλλικό κάλυμμα.

 

Ισως δεν είδα καλά τις φωτό, γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω τι έχεις βάλει και που.

 

@hristos22, τα ψώνισα από την Cosmodata στην Στουρνάρη, τα ζητάς ως RAM Heatsinks ή απλά heatsinks(μικρές ψύκτρες).Γύρω στα 4-6 ευρώ κάνουν.

 

Πάρε και θερμοαπαγωγική πάστα.

 

Το ανεμιστηράκι, είναι ιδέα μου ή δεν παγώνει τίποτα?Κακοτοποθετημένο μου φάνηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανω κατω ειναι ολα το ιδιο απλως το ADVENT χρεισημοποιει ακριβως την ιδια κασα το ιδιο πληκτρολογιο εξωτερικα με το MSI σε αντιθεση με το LG που εξωτερικα ειναι παρομοιο(οχι το ιδιο κλωνος που λενε)...τωρα εσωτερικα δεν ξερω τι ακριβως παιζει,εχουν ολοιδια χαρακτηριστικα(με διαφορα τον σκληρο)αλλα κατα τα αλλα δεν ξερω...:-)

Επεξ/σία από hristos 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Να σε ρωτήσω, το ''ροζ'' το ξύλωσες τελείως?Εγώ το καθάρισα από τους πυρήνες, αλλά όχι και από το μεταλλικό κάλυμμα.

 

Ισως δεν είδα καλά τις φωτό, γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω τι έχεις βάλει και που.

 

Το ανεμιστηράκι, είναι ιδέα μου ή δεν παγώνει τίποτα?Κακοτοποθετημένο μου φάνηκε.

 

Απο πυρηνες και καλυμα -ηταν ελαχιστο αλλωστε :fear:

 

Το ανεμιστηρι δουλευει, αλλα η αισθηση που εχω ειναι οτι θα μπορουσε και να μην υπαρχει, υπο προυποθεσεις!

Με πολυ καλυτερο heatsink, δηλαδη χαλκινο και ογκωδες -οπως των παλιων vga της MSI π.χ. FX 5950 ultra B)

Τις αναφερω γιατι τοτε για τις 5900 ειχε φτιαξει κορυφαια πρωτοτυπα copper coolers, αρα θα μπορουσε κι εδω!

Θα μεταφερε το κοστος (+20$) στους αγοραστες, αλλα πιθανοτερο πως, θα ειχε μεγαλυτερη επιτυχια fanless :P

 

Οσο για την 1GB Onboard μνημη -που ειχε γινει ερωτηση για συχνοτητα, ποια ειναι, κ.λπ.:

http://www.hynix.com/products/consumer/consumer_sub.jsp?menuNo=1&m=2&s=1&menu3=01&RK=03&RAM_NAME=DDR2%20SDRAM&SUB_RAM=1Gb

HY5PS1G1631CFP Y5 DDR2-667 5-5-5

Τουλαχιστον αυτα γραφει, επανω της, τσεκαρωντας το δικο μου Advent. Μια χαρα, 667!

 

 

-----Προστέθηκε 8/10/2008 στις 11 : 27 : 51-----

 

 

Αντε......να το προσπαθησω και γω..........απο που της πηρες της ψυκτρες S2 katana και πως της ζηταω?:-)

Οι δικες σου μου φενονται καλες....ισως αξιζει τον κοπο;)

 

Το μονο που πρεπει να προσεξεις, στις διαστασεις τους, ειναι το υψος :shifty:

Δηλαδη χρειαζεσαι: χαμηλοτερες απο 1 cm, για να κλεινει κανονικα :P

Επεξ/σία από Delirium
1GB Onboard μνημη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πως ιεναι δυνατον να μου δειχνει θερμοκρασιες HDO:39 και Temp:57? ειναι δυνατον?

 

Για το Everest, αυτες ειναι οντως οι θερμοκρασιες ;)

Στο Speedfan, εκτος HD, βγαινουν "διαφορετικες" :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...