Προς το περιεχόμενο

Οτιδήποτε για το HP DV5-1030.


STATHOP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το 1050 και μου κολλανε και εμενα τα πληκτρα αφης...κανουν το γνωστο τικ...γινεται κατι για αυτο η θα το εχω ετσι?οχι οτι με ενοχλει πολυ αλλα ενταξει τοσα λεφτα δινεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά θα ήθελα βοήθεια παρακαλώ. Το thread μάλλον είναι ανενεργό εδώ και καιρό, αλλά δεν ξέρω αν το παρακολουθείτε. Λοιπόν, ένας φίλος μου χάρισε το HP DV5-1030 το οποίο είχε χτυπημένο σκληρό και από ότι μου είχε πει ο ίδιος, ήθελε και νέα μπαταρία. Σκληρό ψάχνω και θα βάλω, οκ . Μπαταρία όμως βρήκα αγόρασα μια και την τοποθέτησα αλλά το λάπτοπ δεν ανοίγει. Δηλαδή: Με την μπρίζα δουλεύει κανονικά, μόλις βγάλω όμως το ρεύμα, το λάπτοπ σβήνει αυτόματα. Επειδή φαντάζομαι δεν θα φταίει η μπαταρία, ξέρει κανείς τι άλλο μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα καινούρια μπαταρία, όχι όμως της HP που έκανε κοντά στα 100 ευρώ. Αγόρασα μια συμβατή απο κατάστημα στην Ελλάδα αξίας 43 ευρώ... Είτε την βάζεις όμως είτε όχι, το λάπτοπ δεν ανοίγει.. Μόνο με ρεύμα ανοίγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το σηματάκι της μπαταρίας είναι οκ. Μου έβγαλε μήνυμα

"σκεφτείτε να αλλάξετε την μπαταρία σας" ή κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι άλλο. Αν πάς τον κέρσορα πάνω στο σηματάκι, λέει 22% available (plugged in, charging) .

Ωστόσο η μπαταρία δεν φορτίζει ποτέ και μένει στο 22%. Ακόμη και έτσι όμως, μόλις βγάλω την μπρίζα από το ρεύμα, το λαπτοπ σβήνει αμέσως... Κάτι παίζει και δεν μπορώ να καταλάβω τί... Άλλος είχε παρόμοιο πρόβλημα;; Μου μυρίζει πρόβλημα στο motherboard πάντως.. Άλλη μπαταρία να δοκιμάσω δεν έχω και δεν πρόκειται να αγοράσω άλλη. Τι άλλο να κάνω δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λές απο ανάλογη εμπειρία; Γιατί εμένα μου φαίνεται ότι μάλλον φταίει κάποιο κύκλωμα που αφορά σύνδεση μπαταρίας-τροφοδοσίας-motherboard. Δεν έχω κάποιον γνωστό εδώ Θεσσαλονίκη για να δανειστώ κάποια μπαταρία και να δώ σίγουρα. Δυστυχώς... Αν κάποιος που διαβάζει το thread αυτό είναι απο Θεσσαλονίκη και έχει κάποια συμβατή μπαταρία, θα ήμουν υπόχρεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τελικά είχες δίκιο. Πήγα εκεί που πήρα την μπαταρία και αφού δοκίμασαν άλλη, το λάπτοπ δούλευε κανονικά. Η imitation μπαταρία, αν και καινούρια υποτίθεται, δεν δούλευε, προφανώς γιατί ήταν ελλατωματική. Η μπαταρία που έβαλα, (χωρητικότητας5200)βλέπει με το ζόρι μια ταινία 1,30 ώρα, αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...