Προς το περιεχόμενο

Οτιδήποτε για το HP DV5-1030.


STATHOP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω διλλημα:

1030 ή 1040

Το πρωτο εχει 2.4 ghz

To δευτερο εχει 2 ghz αλλα blue ray drive

το 1040 εχει 10 ευρω παραπανω (αρα ιδια τιμη)

Ρωτω αν φαινεται η διαφορα στην cpu ωστε να παρω το 1030 ή δεν ειναι τοση μεγαλη ωστε να παρω το 1040 με blue ray?

Γενικα εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτην την σειρα της HP και εχω καταληξει σε αυτην (εχετε καποια αλλη προταση?)

 

Με 100? βάζεις blueray

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O 1020 δεν εχει και bluetooth...

Η διαφορα μικρη..αν συλογιστει κανεις οτι περνεις 1 γιγα μνημη 0.40ghz bluetooth παραπανω με τοσα χρηματα...δεν ειναι αξιο σκεψης....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρατηρήσει κανείς εαν τα ηχεία του dv5 κάνουν ένα μικρό στιγμιαίο θόρυβο χωρίς λόγο και χωρίς να συσχετίζεται με κάποια ενέργεια στο pc. κάτι σαν τικ ανα 5 λεπτά, άλλοτε 10 ή πολύ πιο αραιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρατηρήσει κανείς εαν τα ηχεία του dv5 κάνουν ένα μικρό στιγμιαίο θόρυβο χωρίς λόγο και χωρίς να συσχετίζεται με κάποια ενέργεια στο pc. κάτι σαν τικ ανα 5 λεπτά, άλλοτε 10 ή πολύ πιο αραιά.

 

Το δικό μου, όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου παρατηρησα οτι μερικες φορες κολανε τα κουμπια αφης και τοτε κανει ενα μικρο θορυβο,μετα απο λιγο βεβαια δουλευουν κανονικα και σταματα και ο θορυβος.Δε ξερω που οφειλεται αυτο,θα παρω την αντιπροσωπεια να μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου παρατηρησα οτι μερικες φορες κολανε τα κουμπια αφης και τοτε κανει ενα μικρο θορυβο,μετα απο λιγο βεβαια δουλευουν κανονικα και σταματα και ο θορυβος.Δε ξερω που οφειλεται αυτο,θα παρω την αντιπροσωπεια να μου πει.

 

Συμβαίνουν τα παραπάνω που αναφέρεις σε πάρα πολλά laptop της HP.

(Eιδικά στα COMPAQ πχ 8510P,8710P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρέπει να λέμε και τα καλά...

Έστειλα το laptop dv5-1030ev στην INFOQUEST μιας και δεν λειτουργούσε το τηλεκοντρόλ και σε 2 μέρες μου έστειλαν μήνυμα οτι μου το αντικατάστησαν (ολόκληρο το laptop, όχι το τηλεκοντρόλ) με καινούριο και σήμερα μου το στέλνουν.

Άψογοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου τηλεχειριστηριο δουλευει κανονικα αλλα κολανε μερικες φορες τα πληκτρα αφης και κανει ενα περιεργο θορυβο απο τα ηχεια...ξερει κανεις κατι για αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έβαλα XP στο DV5 1030 EV δουλεύουν σχεδόν τα πάντα αλλά βγάζει πρόβλημα στην εγκατάσταση των drivers για την κάρτα ήχου.Μήπως έτυχε σε κανέναν απο εσάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχει CD.Εγω κατευθειαν εβαλα αμεσως XP και τωρα σκεφτομαι αν θελησω να ξαναβαλω VISTA πως να το κανω.Υπαρχει ενα partition που λεγετε recovery και οτι θελεις να κανεις σχετικά με φορματ γινεται απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε αυτό το partition βρίσκονται οι drivers ή ολόκληρα τα Windows μαζί με τους drivers;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ολοκληρα τα windows μαζι με τους drivers

 

Αν θελεις να βαλεις xp μαλλον πρεπει να τους κατεβασεις απο το internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...