Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Ενισχυμένο Windows Genuine Advantage για μεγαλύτερη προστασία


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το ενδιαφερον ειναι οτι ασχολειται με τα xp και οχι με τα vista

σε αλλο site διαβαζα για προγραμμα "αναβαθμισης" οσων εχουν πειρατικα xp σε original (με το αζημιωτο παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-DYEEEEESSSS YUPIIIII ΤΙ ΧΑΡΑ ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

It's a bird! It's a plane! NO! IT'S SUPER MICROSOFT!!!!:-D

 

Αντε να αρχισουμε ολοι σιγα σιγα να μαθαινουμε τα Ubuntu (για μας τουσ ασχετουσ μιλαω):P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-DYEEEEESSSS YUPIIIII ΤΙ ΧΑΡΑ ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

It's a bird! It's a plane! NO! IT'S SUPER MICROSOFT!!!!:-D

 

Αντε να αρχισουμε ολοι σιγα σιγα να μαθαινουμε τα Ubuntu (για μας τουσ ασχετουσ μιλαω):P

 

TO ubuntu ffs :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από wikipedia:

 

 

 

Μέχρι πολύ πρόσφατα το pc σας ping-αρε εν αγνοία σας καθημερινά τους server της M$ (sic ---> WGA) και προχωρούσε σε επικοινωνία με αυτήν. Πρόσφατα η Μ$ μετά τη διεθνή κατακραυγή για το "phone home" περιόρισε αυτή την επικοινωνία σε διαστήματα 14ων ημερών. Το περιεχόμενο της επικοινωνίας σύμφωνα με την M$ δεν καταπατά το privacy κανενός χρήστη (αλλά δεν πήραν και όρκο κιόλας)

 

Σα να μην έφταναν όλα τα παραπάνω, το WGA σε πολλές περιπτώσεις δε δουλεύει ιδανικά, ταλαιπωρώντας τους χρήστες συχνά. Ας μη σχολιάσουμε το γεγονός ότι όποτε τη συμφέρει την M$ θυμάται το WGA (π.χ. o explorer αναβαθμίζεται είτε έχεις original win είτε όχι - γιατί άραγε; )

 

Κάθε φορά που ανοίγετε τον υπολογιστής σας ή τον explorer ή το office, το λειτουργικό σας στέλνει packets στους IPV6 server της Μ$ χωρίς να λαμβάνει κάποια απάντηση. Αν γίνει block στο port μέσω του οποίου αποστέλλονται τα packet, το λογισμικό επιλέγει άλλο port για να κάνει το ίδιο. Τελικά είναι δυνατό να μπλοκαριστούν όλα τα ports που χρησιμοποιούνται γι΄ αυτό το λόγο, αλλά κανείς δεν ασχολείται.

 

2 επιλογές κύριοι :

 

Ή όσα λέω είναι ψέμματα (και αποτέλεσμα του φανατισμού μου) ή σύμφωνα με τον ορισμό που παραθέτω στην αρχή, η Μ$ παράγει το μεγαλύτερο spyware όλων των εποχών.

 

Δεν πρόκειται να απαντήσω σε κανένα post( ξέρω πάλι ότι θα μου την πέσουν καμιά 10αριά από τους γνωστούς ) . Όποιος θέλει να προβληματιστεί, ας προβληματιστεί.

 

+ οτι μαζευει και μια λιστα με ολα τα προγραμματα που εχεις στον υπολογιστη σου και τα στελνει απο τα backdoors στην microsoft χωρις να ξερεις εσυ τίποτα για το τι κανει το ανδρεικελο υπολογιστης ΣΟΥ. Βεβαια επειδη η microsoft δεν φημιζεται για τις καινοτομιες της αλλα για τις αντιγραφες της, αυτο το συστημα ειναι κλεψιμεϊκο απο την Real Player !

 

4 λεπτα ειναι μονο δειτε το και ακουσατε ακουσατε, να δουμε μετα αν θα εχει κανεις διαθεση να συνεχισει με windows :X

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ οτι μαζευει και μια λιστα με ολα τα προγραμματα που εχεις στον υπολογιστη σου και τα στελνει απο τα backdoors στην microsoft χωρις να ξερεις εσυ τίποτα για το τι κανει το ανδρεικελο υπολογιστης ΣΟΥ. Βεβαια επειδη η microsoft δεν φημιζεται για τις καινοτομιες της αλλα για τις αντιγραφες της, αυτο το συστημα ειναι κλεψιμεϊκο απο την Real Player !

 

4 λεπτα ειναι μονο δειτε το και ακουσατε ακουσατε, να δουμε μετα αν θα εχει κανεις διαθεση να συνεχισει με windows :X

 

Μια αθώα εταιριούλα είναι η Microsoft!:P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ νομίζω ότι ο τύπος είναι απλά παρανοϊκός κ βλέπει παντού συνωμοσίες;

 

Αν δε κάνω λάθος "πατέρας" του gnu δεν είναι κ κος με τα ατημέλητα μαλλιά; :Ρ

-- Σταλλμαν λέγατε --

Η διαφήμιση είναι μία από της μεγαλύτερες business του 20ου κ 21ου αιώνα..το ότι μερικές εταιρίες το κάνουν αυτό δε σε κάνει να χάνεις την ελευθερία σου..ΒΕΒΕΑ μπορείς να διαμαρτυρηθείς και στα κανάλια με τον πακτωλό διαφημίσεων που πασάρουν...αλλά τεσπα.. Παρανοϊκός είμαι κ εγώ..:Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...