Προς το περιεχόμενο

Handsfree για το iphone


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς θέλω κάποια άλλα ακουστικά για το iphone, που να απομονώνουν λίγο τους εξωτερικούς ήχους.. Αλλά να έχουν και μικρόφωνο, οπότε.. Είμαι μεταξύ των

 

Sennheiser mm50ip

http://www.amazon.co.uk/Sennheiser-Headset-integrated-microphone-tailormade/dp/B001FWYXF0

 

και

 

Creative 630i

http://www.amazon.co.uk/Creative-EP-630i-Earphones/dp/B001JQO1K4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1226884971&sr=1-1

 

Να σημειωθεί ότι τα sennheiser έχουν το ασύμμετρο καλώδιο ακουστικών, δηλαδή, το καλώδιο για το αριστερό ακουστικό περνά πίσω από το λαιμό.. Τα creative είναι σαν default του iphone.

 

 

Κάποιος που να τα έχει δοκιμάσει, ας μας πει καμιά άποψη.. :o

Αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλα, be my guests :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
Επιτέλους άρχισαν να πωλούνται τα καινούργια ακουστικά in-ear της Apple. Μόνο μελανό σημείο η τιμή που στα ευρωπαϊκά Apple Stores είναι 79 ευρώ.

Compatibility Information

 

The remote and mic are supported only by iPod nano (4th generation), iPod classic (120GB), and iPod touch (2nd generation). Audio is supported by all iPod models.

 

Δεν βλέπω να υποστηρίζεται το iPhone... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι διαβασα υποστηριζεται μερικως κ το iPhone..

Μικροφωνο κ ακουστικα λειτουργουν κανονικα, απλα δεν λειτουργει το volume control.

 

Τα μαμισια που εχει το iPhone μου χαλασαν κ τα εχει η vodafone 4 εβδομαδες τωρα κ δεν εχει αξιωθει να μου δωσει ακομα καινουρια..

 

Ετσι, εχω ενα λογο περισσοτερο για να νιωθω πιο ανετα οταν θα ακουμπαω τα 79 ευρω για τα καινουρια! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσωπικά έχω δοκιμάσει τα CREATIVE EP-630 που είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο με τα CREATIVE EP-630i απλά χωρίς μικρόφωνο και είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε ήχο στην κατηγορία του αλλά και ως 150 ευρώ. Υπάρχουν reviews και compare sites να το δεις. Επίσης να σημειωθεί ότι έχουν απίστευτη ποιότητα και στα χαμηλά και σε όλα χωρίς να υπερβάλλουν , πράγμα σπάνιο για creative. τέλος όποιος φίλος τα άκουσε τα πήρε. Εγώ αυτά θα ψάξω να πάρω για το iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...