Προς το περιεχόμενο

"Κλειστά χρήματα"


ekaiomen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίες οι κινήσεις σου αλλά πολύ τρέξιμο ρε παιδί μου. Καμιά μέρα μπορεί να σε μαχαιρώσουν κιόλας!! ΄

Έδωσε 5 χρόνια πριν 30000 χιλιάδες για 2500 χιλιάρικα το χρόνο κέρδος και ΑΝ. Δηλαδή γύρω στο 7-8 % ετήσιο κέρδος. Αυτά αν τα είχες αγοράσει τότε τραπεζικές μετοχές, τώρα θα είχες 100.000 άνετα!!

Σήμερα μπορείς να πουλήσεις τα δύο διαμερίσματα και να πάρεις μετοχές?? Θα πλουτίσεις.

Πάντως η λογική σου μου αρέσει και αποτελεί παράδειγμα προς μίμιση για τους βολεμένους νέους!! Αλλά το θέμα είναι να βρεις τα 60.000 χιλιάρικα και ένας νέος εργαζόμενος δεν τα έχει. Που τα βρήκες τα λεφτά??

 

δηλαδη λες οτι με 30000 κεφαλαιο σε 5 χρονια με τραπεζικες μετοχες θα τα ειχε κανει

100000?το σκεφτηκες καλα πριν το γραψεις.σοβαρευτειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταρχάς να πω ένα ευχαριστώ σε όσους μου απαντάνε σοβαρά.. Και μετα να πώ ότι τα χρήματα που παίζουν είναι εκεί που ανέφερα.. Θα πάρω γύρω στα 12 000 και σκέφτομαι να κρατήσω τα 2000 για ότι χρειαστώ τώρα με το μεταπτυχιακό και το ψάχνω για τα 10000 τι μπορώ να κάνω αλλά όχι να παίζω σε χρηματιστήρια και τέτοια πράγματα.. Να τα καταθέσω , αλλά αφού τα επόμενα 3-4 χρόνια δεν θα τα χρειαστώ μπορώ να τα βάλω κλειστά.. Εκτός αν έχω μεγαλύτερο όφελος σε 3μηνα-6μηνα γιατί πχ ανεβαίνει (;;) το επιτόκιο δεν έχω πρόβλημα να μην τραβήξω λεφτά..

 

Απο εκεί και πέρα , απο τράπεζες ;;; Να μην τις πάρω όλες σβάρνα...

Η σελίδα που λέει ο pissas στην 1η σελίδα μηνυμάτων ισχύει; Είναι λογικό κλειστά χρήματα για δίμηνο να έχουν μεγαλύτερο επιτόκιο απο 1 χρόνο κλειστά;;;; Ή βλακείες καταλαβαίνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σελίδα που λέει ο pissas στην 1η σελίδα μηνυμάτων ισχύει; Είναι λογικό κλειστά χρήματα για δίμηνο να έχουν μεγαλύτερο επιτόκιο απο 1 χρόνο κλειστά;;;; Ή βλακείες καταλαβαίνω;

 

Δεν ξερω αν καταλαβα την ερωτηση σου,αλλα παρολα αυτα :) απαντω.Το επιτοκιο που βλεπεις ειναι ετησιο.Αν πχ "κλεισεις" τα χρηματα για 6 μηνες με ετησιο 6%,μετα απο 6 μηνες θα παρεις συνολικα +3% επι του ποσου που κατεθεσες.

 

Καλα δεν τα λεω???(ειμαι και γω σε αναλογο ψαξιμο,γιαυτο ασχολουμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη λες οτι με 30000 κεφαλαιο σε 5 χρονια με τραπεζικες μετοχες θα τα ειχε κανει

100000?το σκεφτηκες καλα πριν το γραψεις.σοβαρευτειτε.

Στο χρηματιστήριο ξέρεις ποιος χάνει? Μόνο αυτός που ΠΡΕΠΕΙ να πουλήσει!! Κατά τα άλλα, είναι ένας κύκλος. Απλά να ξέρεις πότε να πουλήσεις και να παίζεις με υγιείς εταιρίες. Ένας που θα βάλει ένα ποσό σε καλές μετοχές και τα ξεχάσει για 5-10 χρόνια, θα βγάλει 5πλάσια....αρκεί να μην χρειαστεί να πουλήσει όταν είναι στα χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στο χρηματιστήριο ξέρεις ποιος χάνει? Μόνο αυτός που ΠΡΕΠΕΙ να πουλήσει!! Κατά τα άλλα, είναι ένας κύκλος. Απλά να ξέρεις πότε να πουλήσεις και να παίζεις με υγιείς εταιρίες. Ένας που θα βάλει ένα ποσό σε καλές μετοχές και τα ξεχάσει για 5-10 χρόνια, θα βγάλει 5πλάσια....αρκεί να μην χρειαστεί να πουλήσει όταν είναι στα χαμηλά.

 

για να εχεις γρηγορο κερδος στο χρηματιστηριο γινεται μονο με μετοχες ρισκου.οπως

μπορει να εχεις και μεγαλες απωλειες.οι τραπεζικες ειναι εκνευριστικα σταθερες.ο

5πλασιασμος που λες για οποιαδηποτε μετοχη με τα σημερινα δεδομενα ακομα και

με την παροδο 10 ετων ειναι ανεφικτη κατα την γνωμη μου.παντως η γνωμη μου ειναι

οτι αυτην την περιοδο η καλυτερη επενδυση ειναι σε γη.πολλοι απο αναγκη θα πουλησουν φθηνα,και σε μια 3ετια που κατα την γνωμη μου θα εχουμε παλι οικοδομικη

εξαρση,θα μπορεσεις τουλαχιστον να διπλαδιασεις το κεφαλαιο σου.λεω κατα την γνωμη μου για να μην θεωρηθει ως προτροπη σε κανεναν.

Επεξ/σία από SCORPIO777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o_magazatoras δεν βαρέθηκες να γράψεις όλο αυτό για να μου απαντήσεις? ΟΚ, με έπεισες. Θα έχεις για δώρο ένα ζαχαρωτό της αρεσκείας σου.

 

Εγώ είμαι πάντως της Τζιμάριας άποψης.

Ωραίες οι κινήσεις σου αλλά πολύ τρέξιμο ρε παιδί μου. Καμιά μέρα μπορεί να σε μαχαιρώσουν κιόλας!! ΄

Έδωσε 5 χρόνια πριν 30000 χιλιάδες για 2500 χιλιάρικα το χρόνο κέρδος και ΑΝ. Δηλαδή γύρω στο 7-8 % ετήσιο κέρδος. Αυτά αν τα είχες αγοράσει τότε τραπεζικές μετοχές, τώρα θα είχες 100.000 άνετα!!

Σήμερα μπορείς να πουλήσεις τα δύο διαμερίσματα και να πάρεις μετοχές?? Θα πλουτίσεις.

Πάντως η λογική σου μου αρέσει και αποτελεί παράδειγμα προς μίμιση για τους βολεμένους νέους!! Αλλά το θέμα είναι να βρεις τα 60.000 χιλιάρικα και ένας νέος εργαζόμενος δεν τα έχει. Που τα βρήκες τα λεφτά??

 

1. Πολύ τρέξιμο και κούραση!!Σωματική-ψυχική

2. Είναι εξαιρετικά επικύνδινο να συνδιαλέγεσαι με ΠακιστανοΑφγανοΙνδοΡώσους. Ειδικά όταν τα συμφέροντα είναι αντικρουόμενα η κατάσταση είναι απάλευτη.

3. Η Απόδοση είναι μικρή! Χρειάζεται 10+ χρόνια για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Και αν βάλεις πληθωρισμούς κτλ βάλε και άλλα + Με μια προθεσμιακή θα είχες "λίγο" μικρότερη απόδοση αλλά το αρχικό σου κεφάλαιο και η απόδοση του θα ήταν σταθερή. Μηδέν ρίσκο λοιπόν, και για τα χρήματα σου αλλά και για...την υγεία σου. Είναι τόσο "καλή":-D η επένδυση σου που πλησιάζει σε απόδοση την τραπεζική κατάθεση!!:lol:congratulations!

4. Έχεις την εντύπωση ότι η αξία του σπιτιού θα μείνει όση είναι τη στιγμή που το αγόρασες όταν πλέον έχουν υποβαθμιστεί τόσο οι περιοχές αυτές? Και υποβαθμίζονται συνεχώς με μεγαλύτερο ρυθμό...Μην ξαφνιαστείς αν σε 10 χρόνια έχεις ένα σπίτι που δεν θα ξέρεις τι να το κάνεις.

 

Εγώ προσωπικά δεν θα έριχνα τόσα χρήματα για ένα "προς κατεδάφιση" σπίτι. Τώρα, είναι άποψη του καθένα τι θα κάνει τα χρήματα που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν καταλαβα την ερωτηση σου,αλλα παρολα αυτα :) απαντω.Το επιτοκιο που βλεπεις ειναι ετησιο.Αν πχ "κλεισεις" τα χρηματα για 6 μηνες με ετησιο 6%,μετα απο 6 μηνες θα παρεις συνολικα +3% επι του ποσου που κατεθεσες.

 

Καλα δεν τα λεω???(ειμαι και γω σε αναλογο ψαξιμο,γιαυτο ασχολουμαι)

 

το επιτοκιο που αναφερουν ειναι παντα σε ετησια βαση.

 

Για 6 μηνες 6% ειναι 0.06*(182/360) = 3,033%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην ξεχνάμε πως επί των τόκων των καταθέσεων, παρακρατείται φόρος 10%, ο οποίος αποδίδεται στο Ελληνικό Δημόσιο.

 

Οπότε στους υπολογισμούς τους οποίους κάνετε έχετε το υπόψην!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o_magazatoras δεν βαρέθηκες να γράψεις όλο αυτό για να μου απαντήσεις? ΟΚ, με έπεισες. Θα έχεις για δώρο ένα ζαχαρωτό της αρεσκείας σου.

 

Εγώ είμαι πάντως της Τζιμάριας άποψης.

 

 

1. Πολύ τρέξιμο και κούραση!!Σωματική-ψυχική

2. Είναι εξαιρετικά επικύνδινο να συνδιαλέγεσαι με ΠακιστανοΑφγανοΙνδοΡώσους. Ειδικά όταν τα συμφέροντα είναι αντικρουόμενα η κατάσταση είναι απάλευτη.

3. Η Απόδοση είναι μικρή! Χρειάζεται 10+ χρόνια για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Και αν βάλεις πληθωρισμούς κτλ βάλε και άλλα + Με μια προθεσμιακή θα είχες "λίγο" μικρότερη απόδοση αλλά το αρχικό σου κεφάλαιο και η απόδοση του θα ήταν σταθερή. Μηδέν ρίσκο λοιπόν, και για τα χρήματα σου αλλά και για...την υγεία σου. Είναι τόσο "καλή":-D η επένδυση σου που πλησιάζει σε απόδοση την τραπεζική κατάθεση!!:lol:congratulations!

4. Έχεις την εντύπωση ότι η αξία του σπιτιού θα μείνει όση είναι τη στιγμή που το αγόρασες όταν πλέον έχουν υποβαθμιστεί τόσο οι περιοχές αυτές? Και υποβαθμίζονται συνεχώς με μεγαλύτερο ρυθμό...Μην ξαφνιαστείς αν σε 10 χρόνια έχεις ένα σπίτι που δεν θα ξέρεις τι να το κάνεις.

 

Εγώ προσωπικά δεν θα έριχνα τόσα χρήματα για ένα "προς κατεδάφιση" σπίτι. Τώρα, είναι άποψη του καθένα τι θα κάνει τα χρήματα που έχει.

 

 

Οτι ναναι...

Ο μαγαζατορας ξέρει πολύ καλα τι λεει,οι υπολοιποι μαλλον δεν γνωρίζετε

 

Ας πουμε πως σε 5 χρόνια έχει έσοδα 10.000 (τα υπόλοιπα πάνε σε συντήρηση) Επίσεις αν τα διαμερίσματα είναι σε ''καλή'' κατάσταση σε 5 χρόνια και σε περίοδο που η αγορά ειναι στα πάνω της μπορεί να τα πουλήσει 35-38 χιλιάρικα. Συνολικα με κεφάλαιο 30χ θα έχει κέρδος 15-18 χιλιαρικα (αν ειναι σε θεση να μην τον χωσει η εφορια). Με μια προθεσμιακή δεν θα έχεις απλά ''λιγο'' αλλα πολύ ποιο πεσμένη απόδωση (ποιος σου εγγυατα πως τα επιτόκια της θα ειναι τα ιδια σε 2 χρόνια?)

Καλου κακου αμα έχεις κανενα φιλο στο εξωτερικό, για ρωτα τι συμβαίνει εκει με τις υποβαθμισμενες περιοχες και πως εξελίσονται (στις μεγάλες πόλεις)

 

Σωστο πως η προθεσμιακη δεν εχει κόπο, αλλα χωρίς κόπο, κέρδος δεν βγαίνει ευκολα (εκτος αμα εισαι πολιτικος....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ναναι...

Ο μαγαζατορας ξέρει πολύ καλα τι λεει,οι υπολοιποι μαλλον δεν γνωρίζετε

 

Ας πουμε πως σε 5 χρόνια έχει έσοδα 10.000 (τα υπόλοιπα πάνε σε συντήρηση) Επίσεις αν τα διαμερίσματα είναι σε ''καλή'' κατάσταση σε 5 χρόνια και σε περίοδο που η αγορά ειναι στα πάνω της μπορεί να τα πουλήσει 35-38 χιλιάρικα. Συνολικα με κεφάλαιο 30χ θα έχει κέρδος 15-18 χιλιαρικα (αν ειναι σε θεση να μην τον χωσει η εφορια).

 

Σωστο πως η προθεσμιακη δεν εχει κόπο, αλλα χωρίς κόπο, κέρδος δεν βγαίνει ευκολα (εκτος αμα εισαι πολιτικος....)

Ότι ναναι!

Ο lary7 δεν ξέρει τι λέει, όλοι οι υπόλοιποι ξέρουν!:lol:

Θεωρείς πως το να έχει έσοδα 10.000 σε 5 χρόνια είναι θετικό? Δηλαδή με λίγα λόγια επιστροφή χρημάτων σε 15 χρόνια!!!!!!!!! Και αν το νοικιάσεις, και αν βγεις ζωντανός, και αν δεν έχει πέσει από σεισμό...έχει καλώς. Έλεος με τον καθένα εδω μέσα.

 

Για να μην ακούω μπούρδες,

αν έβαζε τα 30.000€ σε μια προθεσμιακή, με 7% επιτόκιο θα είχε κάθε χρόνο 30.000*0,07=2100€ Ωραία? Αν βγάλουμε και το 10% των φόρων... 2100-210=1890€.

Σε 5 χρόνια... 1890*5=9450€

Διαφορά 10.000-9450=550€ !!!! Τι λες αξίζει τον κόπο?:lol::lol::lol:

Και μην ξεχνάς ότι θεωρούμε αυθαίρετα ότι το σπίτι θα νοικιαστεί πλήρως όλα αυτά τα χρόνια!!!

Αλλά κατά τα άλλα...

Με μια προθεσμιακή δεν θα έχεις απλά ''λιγο'' αλλα πολύ ποιο πεσμένη απόδοση

Εξήγησε μας συγκεκριμένα γιατί το λες αυτό!

 

Καλου κακου αμα έχεις κανενα φιλο στο εξωτερικό, για ρωτα τι συμβαίνει εκει με τις υποβαθμισμενες περιοχες και πως εξελίσονται (στις μεγάλες πόλεις)

Ναι ναι, ρώτησα μωρέ αλλά μου είπε ότι..."υποβαθμίζονται"

 

Αν νομίζεις ότι σε 10-15 χρόνια το σπίτι αυτό θα πάρει αξία, είσαι γελασμένος! Σκέψου μόνο πως ήταν η ίδια περιοχή πριν 15 χρόνια και πως είναι τώρα. Τι αξία είχαν αυτά τα σπίτια πριν 15 χρόνια (που ναι, έμεναν και έλληνες) και τι τώρα!

 

Βασική παράμετρος για μια επένδυση είναι η ασφάλεια του αρχικού σου κεφαλαίου. Με την αγορά ενός "τέτοιου" σπιτιού (και τονίζω το "τέτοιο") δεν είναι καθόλου ασφαλές. Πόσο μάλλον όταν το νοικιάζεις σε αλλοδαπούς τέτοιας ποιότητας! και για απόδοση που πλησιάζει τραγικά απελπιστικά την προθεσμιακή κατάθεση.

 

Δεν θέλω να πω πως η προθεσμιακή κατάθεση σε τράπεζα είναι σούπερ ντούπερ τρόπος να επενδύσεις, αλλά ακόμα και έτσι είναι καλύτερα από το να έχω παρεδώσε με πακιστανούς για 550€ διαφορά στα 5 χρόνια δηλαδή 110€ το χρόνο.(και αν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ filos19 αυτα τα νουμερα που τα βρισκεις?

Προθεσμιακη με 7% και μαλιστα για 5 χρονια πες μου που υπάρχει? Στην Ζιμπαμποε ισως αλλα εκει ο πλυθωρισμός ειναι και 1.000.000%. Τώρα ειναι τα επιτόκια πάνω, εδω θα ειμαστε να δουμε που θα πάνε σε 1 -1,5 χρονο. Οπως ελπίζω να γνωρίζεις που ήταν τα επιτόκια πρίν 1.5 χρονο.

 

Το οτι πουλας ενα ακίνητο ακριβώτερα απο οτι το αγορασες φυσικα πάλι δεν σου λεει κατι, αρα με τις δικές σου γνώσεις η επένδυση σε προθεσμιακη=επένδυση σε ακίνητα. Πεστο αυτο σε κανενα μεσητη ή κάποιον που ξέρει την αγορα και το καλύτερο απλά θα γελάσει.

 

Και για ενημέρωση, ναι ο μεσος ορος ειναι απόσβεση της επένδυσης σε ενα ακίνητο σε 20 χρόνια(και αυτό λαμβανοντας υπόψη τον πληθωρισμό). Αν βρείς κάποια ευκαιρια μπορείς να πέσεις στα 12-15, αλλά στο τέλος σου μένει και το ακίνητο και το πουλας οσο θές. Αντιθετα αν περιμενεις να βγάλεις λεφτα απο προθεσμιακη καηκες.

 

Φυσικα ο καθένας επενδυει οπου θέλει, και μπορει να ονειρευεται οτι αποδώσεις θέλει. Εγω σου μιλησα για αυτα που ξερω , αλλα τζάμπα μεσητης δεν υπάρχει λόγος να γίνει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να εχεις γρηγορο κερδος στο χρηματιστηριο γινεται μονο με μετοχες ρισκου.οπως

μπορει να εχεις και μεγαλες απωλειες.οι τραπεζικες ειναι εκνευριστικα σταθερες.ο

5πλασιασμος που λες για οποιαδηποτε μετοχη με τα σημερινα δεδομενα ακομα και

με την παροδο 10 ετων ειναι ανεφικτη κατα την γνωμη μου.παντως η γνωμη μου ειναι

οτι αυτην την περιοδο η καλυτερη επενδυση ειναι σε γη.πολλοι απο αναγκη θα πουλησουν φθηνα,και σε μια 3ετια που κατα την γνωμη μου θα εχουμε παλι οικοδομικη

εξαρση,θα μπορεσεις τουλαχιστον να διπλαδιασεις το κεφαλαιο σου.λεω κατα την γνωμη μου για να μην θεωρηθει ως προτροπη σε κανεναν.

Πρώτον δε μίλησα για γρήγορο κέρδος. Δεύτερον, έχω πολλά παραδείγματα να σου πω. Πχ η Εθνική πήγε από 12 ευρώ στα 30, έσπασε 2-3 φορές και κατέληξε στα 45. Δηλαδή αν απλά αγόραζες στα 12-14 και πουλούσες στα 45 είχες 10πλασιασμό. Αν έπαιζες και λίγο με τα σκαμπανευάσματα, είχες παραπάνω. Αν έμπαινες και έβγαινες καθυστερημένα είχες 5πλασιασμό. Ε ο τριπλασιασμός που σου είπα είναι για άσχετους!!!!!!

Άλλες μεταχές είχαν καλύτερες αποδόσεις. Δηλαδή θέλει πολύ μυαλό να καταλάβεις πως τώρα είναι σούπερ εποχή για επένδυση στο χρηματιστήριο και στη γη???

Οτι ναναι...

Ο μαγαζατορας ξέρει πολύ καλα τι λεει,οι υπολοιποι μαλλον δεν γνωρίζετε

Ας πουμε πως σε 5 χρόνια έχει έσοδα 10.000 (τα υπόλοιπα πάνε σε συντήρηση) Επίσεις αν τα διαμερίσματα είναι σε ''καλή'' κατάσταση σε 5 χρόνια και σε περίοδο που η αγορά ειναι στα πάνω της μπορεί να τα πουλήσει 35-38 χιλιάρικα. Συνολικα με κεφάλαιο 30χ θα έχει κέρδος 15-18 χιλιαρικα (αν ειναι σε θεση να μην τον χωσει η εφορια). Με μια προθεσμιακή δεν θα έχεις απλά ''λιγο'' αλλα πολύ ποιο πεσμένη απόδωση (ποιος σου εγγυατα πως τα επιτόκια της θα ειναι τα ιδια σε 2 χρόνια?)

Καλου κακου αμα έχεις κανενα φιλο στο εξωτερικό, για ρωτα τι συμβαίνει εκει με τις υποβαθμισμενες περιοχες και πως εξελίσονται (στις μεγάλες πόλεις)

Σωστο πως η προθεσμιακη δεν εχει κόπο, αλλα χωρίς κόπο, κέρδος δεν βγαίνει ευκολα (εκτος αμα εισαι πολιτικος....)

Η επένδυση που έκανε είναι μια δύσκολη επένδυση, ενώ υπάρχουν και πιο εύκολες, αρκεί να ασχοληθείς με αυτές. Πχ να ρίξεις λεφτά σε μαγαζί......

Ωστόσο δε διευκρίνισε που βρήκε τα 60.000 χιλιάρικα για την επένδυση. Διότι αν είναι 50ρης, τότε τι μιλάμε για μπάλες τόσην ώρα. Αν είναι νέος, τότε δε πήγε πανεπιστήμιο και βγήκε νωρίς στην αγορά εργασίας. Εγώ όμως ξεκίνησα δουλειά στα 25 με άδεια τσέπη. Που να μαζέψω 60.000???

Καλά.Βάλ'τα στη τράπεζα.Μπα,καλύτερα κάτω απ' το στρώμα,όπως έρχονται τα πράγματα.

Όπως έρχονται τα πράγματα, η καλύτερη επένδυση είναι αγορά γης. Ωστόσο αυτό προυποθέτει λεφτάδες. Για εμάς τους υπόλοιπους, με τα 5000-10000 το πολύ στην άκρη, οι προοπτικές απαιτούν άλλες κινήσεις. 10.000 αυτήν τη στιγμή στο χρηματιστήριο είναι καλή κίνηση, και άλλωστε δεν αποτελεί και κανένα τρελό κεφάλαιο που αν το χάσεις (λέμε τώρα), θα καταστραφείς. Ούτε αμάξι δεν παίρνεις. Αν σου βγεί όμως, σε 5 χρόνια θα έχεις 50.000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote name=jimarass

 

Όπως έρχονται τα πράγματα' date=' η καλύτερη επένδυση είναι αγορά γης. Ωστόσο αυτό προυποθέτει λεφτάδες. Για εμάς τους υπόλοιπους, με τα 5000-10000 το πολύ στην άκρη, οι προοπτικές απαιτούν άλλες κινήσεις. 10.000 αυτήν τη στιγμή στο χρηματιστήριο είναι καλή κίνηση, και άλλωστε δεν αποτελεί και κανένα τρελό κεφάλαιο που αν το χάσεις (λέμε τώρα), θα καταστραφείς. Ούτε αμάξι δεν παίρνεις. Αν σου βγεί όμως, σε 5 χρόνια θα έχεις 50.000.[/quote]

 

 

 

 

 

αν σου βγει.λες οτι 10000 ειναι λιγα.για πες μου ποσο καιρο θελει ενας μεσος μισθωτος

να βαλει αυτο το ποσο στην ακρη.σιγουρα πανω απο 3 χρονια.οποτε να χασει ενα τετοιο

ποσο σιγουρα θα ματωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...